Moře klidu

Moře klidu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167554/more-klidu-167554.jpg 4 871 225

Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla předtím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý. Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života. Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Sea ​​of ​​Tranquility , 2012

mišaša16
12.08.2016 5 z 5

Pět hvězdiček musím dát hlavně kvůli konci příběhu! Něco tak hezkého jsem fakt nečekala... Autorka udělala velmi dobře, že hned na začátku neprozradila co se vlastně stalo, protože tak mě to nutilo číst pořad dál. Kladně taky hodnotím samotný příběh. Byl originální a opravdu promyšlený. Líbilo se mi, že kniha je psaná z obou pohledů.
A klobouk dolů před hl. hrdinkou, za to že vydržela tak dlouho mlčet. :)

doriska
10.08.2016 4 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Prostě na vás tryská realita ze všech stran o tom, jak je vše složité, náhodné a vlastně úplně naplánované... Snad osudové :) nádherný příběh lásky a... No hlavně druhe šance...

Klarka0123
07.08.2016 4 z 5

Od začátku víte že se stalo něco strašného ale je to velmi poutavé procházet tím s hrdiny a "dívat se" (taky máte pocit když čtete ze tam přímo jste? ) na to jak se s tím vypořádávájí..
tohle není jednoduchý příběh je v něm spoustu bolesti ale hlavně je o druhé šanci..šanci na nový záčátek
když si ji přečtěte nebudete litovat

Kateřina1011
27.07.2016 5 z 5

Tohle bylo velmi příjemné čtení. Velké plus vidím v tom, že autorka čtenáře nezahltila množstvím zbytečných postav a přesto dokázala celou dobu velmi poutavě vyprávět. Jak vidět, jde napsat příběh, u kterého nepřeskakujete odstavce nudou. Snad všem jsem držela pěsti a přála šťastný konec.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Nebylo to špatné čtení.

Brambu
30.06.2016 5 z 5

Netuším jaké to je prožít v 17 něco tak strašlivého, jako oba hlavní hrdinové, ale prostřednictvím jejich příběhu, jsem se tomu alespoň přiblížila. Zkrátka Život, ve své surové kráse. Moc pěkně je to napsáno, až člověk nemůže odtrhnout oči. Tohle mi opravdu sedí. A každopádně smekám nad hlavní hrdinkou, která dokázala tak dlouho držet jazyk za zuby.

Red-haired
24.06.2016 5 z 5

Většinou už hrdinům ty těžké osudy ani nevěřím, u spousty knih je to tak nepřirozené až nucené, že knihu se znechucením odkládám, tady jsem tomu konečně opět věřila a knížku přečetla na jeden zátah. Bylo to takové to čtení, kdy se mi ani nechce jíst, protože by to znamenalo odtrhnout se na chvíli od knížky.
Pokud váháte, určitě se pusťte do čtení, snad není možné, abyste byli z této knihy zklamaní.

barbora.kr
20.06.2016 4 z 5

Mám z knížky zvláštní pocit. Původně jsem si říkala, že to bude další YA, u které je jasné, jak skončí. Ale nakonec v sobě ta knížka měla "něco". Trošku mi připomínala Všechny malé zázraky, akorát že ty skončí špatně.
Co se mi na knížce nejvíc líbilo, bylo jak se postupně odkrývalo Nastyino/Emiliino tajemství, i když způsob, jakým se to dozvěděl Josh mi do děje moc neseděl.
Každopádně celkově bych to hodnotila jako super oddychovku, na posledních 10ti stránkách jsem si i pobrečela.

Anka.
15.06.2016 5 z 5

Příjemná, ne vyloženě typicky romantická knížka. Hezký psychologický kontext, zajímavé, i když trochu průhledné zvraty... Čtení bylo stejné, ale i zároveň jiné než jsem kdy měla tu čest přečíst.
Nešťastný život Joshe, který v životě ztratil všechno, a Sluníčka, která ztratila sebe. Kdo ví, co je horší?
Příběh se mi moc líbil, už jen proto, jak oddechové čtení to bylo :) určitě doporučuji, člověk se zasměje a někdy i vyděsí :D

DariDerek
10.06.2016 5 z 5

Čtení jsem si užila, i když se to může zdát jako tuctová YA romantika, tak věřte, že není :) A jestli chcete, mám recenzi v záložkách :))

Alienn
24.04.2016 4 z 5

Od knihy jsem nic nečekala, nečetla jsem komentáře a chtěla jsem si naordinovat trochu romantiky :-) O to víc mě překvapilo, že to nebyla jen romantika, v knize byla spousta pěkných momentů a některé zajímavé postavy. Navíc se skvěle četla, takže přečtení nelituji a doporučuji.

Misha11
20.04.2016 5 z 5

Začínala jsem číst s pocitem, že to bude další tuctová YA romantika, ve které bude všechno tak nějak umělé, dočítala jsem s otevřenou pusou - a to nejen kvůli tomu konci.
Mně se tahle kniha moc líbila, můžu to napsat i po půl roce od dočtení. Je zvláštně psaná, není ultra přeslazená, naopak je to příjemná, čtivá romantika, s vtipnými i smutnými částmi a vše je podáno přijemně.
Knížku rozhodně doporučuju, je prostě dobrá, i když není tak propagovaná a pro porovnání jeden její opak - ano, Greenovy knížky mám celkem ráda, ale tohle je lepší. :)

anisek189
03.04.2016

Pro jakou vekovou kateforii by jste knihu doporucili?

i.love.books@
15.03.2016 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Wow!!!! Tato kniha mě hodně překvapila, Nastya mi byla od začátku velmi sympatická, stejně tak i Josh. O "Sluníčku" se zezačátku nedalo nic moc dozvědět a to se mi líbilo. Na začátku jsem věděla jen, že Nastya si prožila něco zlého. O Emilii padla na začátku knihy jen jedna zmínka a to v 5. kapitole: Pomyslím na perleťové knoflíky a bílé háčkované sukně a napadá mě, co si asi oblékla Emilia, kdyby ještě žila.
Myslela jsem, že mluví o nějaké své kamarádce. Postupně jsme odhalovali Nastyino tajemství o tom, že byla slavná pianistka, co se jí stalo, ale ani na okamžik by mě nenapadlo, že se jmenuje Emilia. Je pravda, že jsem nad jejím jménem chvilku uvažovala, a to ve 3. kapitole kdy o sobě měla říct 3 věci a jedna z nich měla být lež a ona si v hlavě poskládala, co by řekla (kdyby mluvila): Jmenuji se Nastya Kashnikovová. Byla jsem geniální klavíristický talent, který nemá v úvodu do hudební nauky co dělat. Před dvěma a půl lety mě zavraždili. Řešte.
To, že by byla lež, že ji před dvěma a půl lety zavraždili mi přišlo jak moc očividné, aby to byla lež, to že byla klavíristka, mi přišlo dost pravděpodobné, jelikož v prologu se píše, že jí někdo něco udělal s rukou a tím jí sebral její já. Pak zbývalo už jen to jméno a tak jsem o tom chvíli přemýšlela, ale nakonec jsem přistoupila na to, že lež je, že byla zavražděna, i když mi to přišlo velmi okaté...
Poté přišla na řadu podivností přezdívka, kterou ji říkal otec: Mili, snažila jsem se najít nějaké vysvětlení, proč zrovna Mili, ale Emilia mi na mysl opět nepřišla...
Pravda mi přišla pod nos, až když přišli na scénu zprávy o zatčení Adiana Richtera. Úplnou pravdu se však dozvíte až v poslední větě…
Tato kniha bude v mé mysli na věky, jako vzpomínka na to, že ani smrt vás nemůže úplně změnit, vždy ve vás zůstane něco, co k vám neodmyslitelně patří, Emilia nikdy nebyla jen Nastyou, ale byla stále někde v zkrytu duše Emiliou, odpustila (jestli se tomu dá tak říkat) i člověku, který ji zničil život, ale zároveň jí ukázal tu nejúžasnější věc: Joshovu garáž...
15.3.2016 Veronika Vondráčková.

malazluta
25.02.2016 3 z 5

Tato knížka mi nějak nesedla, po čase mám problém si vybavit děj i postavy... ale to se stává, neříkám, že tato kniha není dobrá, ale prostě není pro mě.

Konhy
12.02.2016 5 z 5

Zpočátku na mě kniha nepůsobila nijak úchvatně, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Určitě se k ní časem zase vrátím :)

Káča Máča
06.02.2016 4 z 5

Zajímavý příběh dvou lidí s tragickou minulostí... úplně "knižní top" to pro mě sice nebyl, ale bylo to příjemné a oddechové čtení.

janyska13
03.02.2016 4 z 5

Taková celkem drsná kniha o tom, co dokáže holka, která nechce mluvit a co za tím vším je. Ale i tak se mi líbila.

Andy0892
31.01.2016 4 z 5

Po dlouhé době klidnější kniha bez vymyšlených příšer, apokalyptických výjevů z budoucnosti (obvykle čtu právě tohle), přesto tak opravdově krutá, připomínající nám, že svět ve kterém existujeme umí být dost nelítostný. O čem je tahle kniha? O druhých šancích, o tom nalézt svoje pravé já, o pomstě, odpuštění, lásce, ale především o tom, že bychom se neměli vzdávat ať už se nám cokoliv - kdokoliv postaví do cesty.

Terez.a
13.12.2015 5 z 5

Krásný a zároveň hrozně křehký příběh o dvou nevyrovnaných mladých lidech. Opravdu nádherná kniha, kterou můžu jen doporučit.