Moře klidu

Moře klidu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167554/more-klidu-167554.jpg 4 871 225

Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla předtím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý. Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života. Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce.... celý text

Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , Domino

The Sea ​​of ​​Tranquility , 2012

gumka1
05.03.2017 5 z 5

Moře klidu. co k tomu mám napsat ? Tuto knihu miluju a nechápu proč jsem sem do teď nenapsala recenzi aby si ji lidé přečetli. Už sem tu knihu přečetla 3x nebo 4x to teď nevím ale pokaždé z ní mám různé pocity. Vážně doufám že Katja napíše další takovou úžasnou knihu protože bez další její knihy nebude svět dokonalej. Příběh Joshe a Nastyi vás zasáhne u srdce a pár slz ukápne ale ani jedné slzy nebudete litovat protože každá bude stát za to. Nevím co už dál napsat. Snad jen že tuto knihu si vážně přečtěte. Já už se nemůžu dočkat až si ji přečtu znovu. :)

Paja1709
03.03.2017 5 z 5

Moc krasna kniha.Precetla jsem si tady recenze a nenapada me co jeste bych mela napsat,protoze vse bylo jiz napsano.Doporucuji.

mekkejla
01.03.2017 5 z 5

Přiznám se,že mi chvíli trvalo se začíst a chvílemi to na mě bylo hodně pubertální,ale i tak mě to nakonec dostalo. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku. A věřím na druhé šance,takže paní spisovatelce děkuji.

ivul21
18.02.2017 5 z 5

Když jsem si knihu půjčovala ani by mě nenapadlo, že se mi nakonec bude tak moc líbit. Nemohla jsem se od ní odpoutat.. Někdy mě opravdu překvapilo jak se děj vyvíjel, protože jsem čekala něco jiného a o to víc se mi kniha líbí, protože nesnáším, když čtete knihu a od první stránky víte, jak se děj bude vyvíjet.
Každopádně IrennCasman to vystihla ve svém komentáři dokonale :):)

dasa4663
03.02.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nepatří to mezi moje top knížky :) Jako oddechovka fajn :))

IrennCasman
24.01.2017 5 z 5

Panebože. To byla ale krása. Vůbec netuším, co mám vlastně psát, spíše by mělo psát mé srdce. Příběh Emilie (Nastydatky) a Joshe mě absolutně položil na kolena (v dobrém smyslu slova). Byl to nářez. Opravdová bouře. Bouře pocitů, která vás pohltí. Byl to strhující příběh. Dokázala jsem se naprosto vžít do každé situace, která nastala. Naprosto a dokonale jsem rozuměla jak Nastye tak Joshovi. Chápala jsem jejich chování, jejich činy, jejich pocity a myšlenky. Většinu času jsem měla snad po celém těle husí kůži. Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči. Prožívala jsem každičkou řádku. Byla jsem zase plná. Plná všech mých pocitů a dojmů. Utekla jsem od reality a byla jsem zase svobodná. A cítila jsem se šťastná. Miluji čtení, miluji knihy a obzvláště zbožňuji knihy, jako je právě tato. Klobouk dolů, smekám před autorčiným uměním. Protože tak tomu skutečně je. Tohle není jen kniha, ne, tohle je veledílo. Je to umění, které je hodno obrovského a úctyhodného uznání. A konec tohoto úžasu mě naprosto dostal. Nemohla jsem zadržet slzy. Neměla jsem slov a i dnes je nacházím dost těžko. Ale myslím, že slova někdy nejsou ani potřeba. O tom nás už přesvědčila Nastya.

cincina
22.01.2017 5 z 5

Tohle je nejoblíbenější knížka mé kamarádky, takže když jsem pořád poslouchala prosby, ať si ji přečtu, tak jsem nakonec podlehla a začala číst. Asi teprve po dvou kapitolách mi došlo, co má hlavní hrdinka za problém a tím se mi to začalo líbit. Četla jsem s napětím až do konce, který... ne, že by mě nějak potěšil, čekala jsem, že to dopadne jinak.
Je to super čtivo, ale určitě bych si knížku sama od sebe nepřečetla, kdyby mi ji kamarádka nevnutila:D

xindl007
15.11.2016 4 z 5

Doposud jsem podobná témata nevyhledávala a měla jsem trošku obavy z toho, jak bude knížka napsaná, co asi za hnusárny se této dívce staly. Jak věci postupně vyplouvaly na povrch, už jsem nemohla dát knížku z ruky a musela jsem ji dočíst. Pocity smíšené, ale víc převládá wau - jsem ráda, že jsem ji četla a vím, že po ní kdykoli sáhnu znovu

tynka65
10.11.2016 2 z 5

Po všech recenzích jsem od knihy čekala mnohem víc. Nebyla špatná, ale četla jsem už mnohem lepší knížky podobného typu.

Adush09
08.11.2016 3 z 5

Knížka se mi četla dobře a i když jsem měla pocit, že mě až tolik nebaví pořád jsem musela číst...takže to asi splnilo svůj účel :). Jen mi připadala zbytečně dlouhá.

ketvin
07.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha, v jednu chvíli jsme měla slzy v očích - 2 noci až do 6 do rána, nedalo se přestat......

MotorkaN
07.11.2016 4 z 5

Nejdříve se mi do knihy nešlo začíst, stránky vůbec neubývaly, ale pak přišel zvrat a knihu jsem si oblíbila. Hlavně ten konec...

Terinka14
30.10.2016 5 z 5

Knížka je velmi pěkná. Příběh je sice dost velké klišé, ale proč se občas nepustit do klasiky, která nezklame? Obě postavy velmi sympatické a propracované, autorka si na nich dala záležet a vyplatilo se to. Doporučuji.

venacava
29.10.2016 5 z 5

Tato kniha byla, ach, já nevím jak to napsat....každé slovo této úžasné knihy me oslovilo nepopsatelným způsobem.

Askarinka
28.10.2016 4 z 5

Kniha mě z počátku moc nenadchla, nemám všeobecně moc ráda, když mě natahuje a jen naznačuje co by se asi mohlo stát. V polovině ale dostala knížka celkem říz a konec byl super, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, příběh má hlavu i patu a ten závěr jsem opravdu nečekala. Doporučuji, oddechové čtení...

warca
18.10.2016 2 z 5

Kniha mě (i přes veškeré snahy o začtení) vůbec nezaujala a nechytla. Možná je to tím ohraným tématem, které se dává do všech knih, nebo stylem autorčina psaní. Ale vážně jsem se nezačetla.
Ale je pravda, že i tak byl nápad dobrý a něco málo ocenit musím.

Ivanule
22.09.2016 4 z 5

Co napsat k této knize:)Asi něco jako wau:)Od začátku vás příběh do sebe vtáhne už tím,jak kniha a samotný příběh v ní začíná,o dvou lidech,dívce,která se vlastně ani nejmenuje tak jak si říká,ale to se postupem času,když v knize pokračujete dozvíte,a můžu vám říct,že se od ní nedá jen tak odtrhnout,a o chlapci,který toho za svůj 18tiletý život zažil už spoustu,příběh od začátku až do svého konce vás drží v napětí.Rozhodně můžu doporučit k přečtení,a klobouk dolů nad autorkou a její prvotinou!

Litocha
21.09.2016 4 z 5

Tohle je jedna z knížek, které jsem četla více než jednou a která patří k tomu lepšímu ve svém žánru. Možná jsou situace na můj vkus někdy trochu vyhrocené, ale příběh je rozhodně poutavě napsaný a pointa se mi moc líbila. Za nějakou dobu se k téhle knize zase vrátím.

KaileyBlot
29.08.2016 4 z 5

Moc pěkná knížka. Bylo to tak správně tajemné. Kousek po kousku jsme se dozvídali, co se vlastně hlavní hrdince stalo a to se mi na tom moc líbilo.

luminaria
16.08.2016 3 z 5

Ačkoli dávno nepatřím do kategorie "mládež", pro kterou hlavně, jak se zdá, je tato knížka určena...musím říct, že její čtení mě bavilo, příběh mi přišel poutavý. Sem-tam nějaké to klišé, které lze prominout a pointa vcelku roztomilá. Taková příjemná oddychovka.