Čtenářka

Čtenářka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362395/bmid_ctenarka-QZP-362395.jpg 4 270 92

Moře inkoustu a zlata série

Představte si svět, kde je čtení chápáno jako výsada a je povoleno jen hrstce nejmocnějších… Selfia ovládá umění přežít. Poté, co byl její otec zavražděn, ukrývala se totiž společně se svojí tetou Nin v divočině. Naučila se lovit, stopovat a také krást. Když jednoho dne tetu unesou, zůstane sama a začne si klást otázky. Kdo Nin unesl a proč? Souvisí její zmizení s otcovou vraždou a s tím podivným hranatým předmětem, který teta tak pečlivě schovávala? Kniha, kterou však nedokáže přečíst, a záhadný němý chlapec, kterého zachrání před krutým zacházením, se stanou její nadějí. Klíčem k odhalení tajemství jejího světa – a otcovy tragické smrti…... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Reader , 2016

wotana
23.07.2019 2 z 5

Tak tohle mě vůbec nebavilo. Druhý díl ani číst nebudu :-( Škoda.

Hahabimbi982
22.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Skvělý příběh, grafika,... nádherně napsaná. Děj složitý tak akorát. V napínavých chvílích jsem se cítila, jako by to bylo doopravdy, nebo ve filmu. Za mě prostě skvělá knížka.

Damonka12
04.04.2019 2 z 5

Kniha mě velmi zklamala. U čtení jsem se nudila a četla jsem dál jen abych znala konec. Další díl asi vynechám.

anibeni
02.03.2019 4 z 5

Od začátku se mi kniha líbila, i když jsem se musela zorientovat v množství postav a střídání jednotlivých kapitol. Ale příběh byl hezký a závěr byl pro mně překvapivý.

keri.H
02.03.2019 3 z 5

Kniha měla zajímavý námět to ano, ale chybělo tomu větší dobrodružství, větší akce. Možná je to i tím, že to je psáno pro mladší čtenáře, nevím. Je to první díl, určitě další zkusím, abych zjistila, jestli třeba bude zajímavější. Nejlepší na tom byl konec.

ap_zdar
06.02.2019 4 z 5

Příběh mě chytil od začátku. Skvělý díl z trilogie Moře inkoustu a zlata.

elfinkaa97
29.01.2019 4 z 5

Další super fantasy kniha plná dobrodružství s výjimečným obohacením slov. Těšila jsem se nejen na samotné čtení a další kapitoly, ale také na další slovo u čísla stránky a na konečnou podobu básničky. Určitě stojí za přečtení!

Lily-fairy
19.01.2019

Nedočteno, nemůžu hodnotit. Došla jsem cca na stranu 80 a uvědomila si, že je mi úplně jedno, jak kniha skončí, tak proč bych ji měla dočítat? Odloženo na neurčito

lucipalova
11.01.2019

Já osobě patřím k lidem co vezmou knížku do ruk jednou za rok... Ale jelikož jsem oba díly Moře inkoustu a zlata dostala k Vánocum tak jsem si řekla proč nezačit číst. Oba dva díly se mi moc libíly ačkoliv byly trochu težší na čtení. Knihy jsem měla přečtené za 4 dny. Velmi doporučuju..

LillyGrace
01.01.2019 4 z 5

Trochu zvláštní, ale originální příběh se zajímavou zápletkou a odvážnou a samostatnou hlavní hrdinkou.
Takhle bych celou knihu shrnula. Zezačátku mě to moc nebavilo, ale jakmile se objevil Lučištník a příběh se konečně pořádně rozjel, přečetla jsem to asi za dva dny.
Už se nemůžu dočkat až se pustím do dalšího dílu.

kristynkal
30.12.2018 4 z 5

Kniha není úplně jednoduchá na čtení. Je třeba při ní i přemýšlet a vnímat děj. Což byl pro mě trochu problém, protože v poslední době jsem četla spíše jednodušší knihy, u kterých děj prostě ubíhal rychle. Tady jsem tak do poloviny knihy tápala a pořád se rozmýšlela jestli ji dočtu nebo ne.... Anotace mě nadchla, ale představy nesplnila. Celkově byla kniha dobrá a fakt se mi líbila, jen škoda, že (dle mě) anotace slibovala něco, co se v knize úplně neobjevilo.

Žirafa5000
13.12.2018

Mooc hezké i když to je od 14 let a mě je 10, tak se mi to fakt hodně líbilo, napínavé fantasy. Akorát mi dojem z knihy trochu zkazilo to časté vraždění , zabíjení a tak...
druhý díl ještě nemám ale budu ho mít už brzo:)

šneki
13.11.2018 2 z 5

Celá kniha zněla slibně, bohužel výsledek byl opravdu slabý. Postavy nijaké a příběh se sice tvaří zajímavě, ovšem nic mě nenutilo číst dál. Dočteno v podstatě s přemáháním.

NymphMaeve
11.11.2018 3 z 5

Zvláštní kniha, nebyla moc čtivá, hodně hluchých míst a až ke konci cca posledních 100 bylo akčních a vysvětlujících, konec ale takový nijaký, jakoby to vyšumělo. Chápu, že série bude nejspíš pokračovat, ale mě to úplně iritovalo. Na závěr mi došlo, jak je zápletka zatím jednoduchá, takže takový průměr, určitě jsem čekala víc dle ohlasů. Co se mi ale hodně líbilo byla interaktivnost knihy, kde jsou zamazané či vytrácející se části vět - kde se až v druhé polovině knihy dozvíme proč. Člověk má pak pocit, že drží v ruce právě TU KNIHU z příběhu.

Freedomova
10.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - zajímavý děj, dobře se čte, příběhy se vzájemně prolínají a dávají nečekaný smysl. Moji favorité jsou kapitán Rákos a posádka Proudu :) Líbily se mi i zajímavé drobnosti v knize - jako černě zamazaná část věty, která později dává smysl nebo nenápadná slova vedle čísel stránek, které dají dohromady báseň. Moc hezké, oddychové čtení.

Irimie
04.11.2018 2 z 5

Velké zklamání. Dostala jsem se k ní kvůli čtenářské výzvě a ze začátku se mi celkem líbila, ale děj je takový nijaký a už někde od 150 strany, aby se člověk hecoval číst dál. :-/

Fazulajda
29.10.2018 2 z 5

Knize se musí nechat minimálně jedna věc, a to naprosto překrásná obálka. Tam moje rozplývání ale končí. Děj mi přišel celou tu dobu tak nějak o ničem, ano, propojení její a naší knihy se mi líbilo, to je ovšem málo. Vím, že má i druhý díl, ale bojím se, že mě zklame. Samotný konec (asi poslední odstavec) mi přišel roztomilý, ale to jsou konec konců všechny zaláskované konce.
Buď se do příště dějová linka něčím naplní, nebo jsem zbytečně marnila čas nad něčím bez příběhu.

heliiinka
02.10.2018 3 z 5

Kniha je velmi spletitá, což je plus i minus.
+ Plus, protože oceňuju, když příběhy mají hloubku a prolínají se. Moc se mi líbila linka s Druhou a Lonem.
- Minus, protože se to neskutečně vleko. Né, že by to nebylo zajímavé, ale rozhodně to nebylo zábavné nebo čtivé.

Luca287
23.09.2018 4 z 5

Milé čtení... tento žánr nečtu, ale knihu jsem dostala a mile překvapila..

petra1773
16.09.2018 2 z 5

Na knížku jsem se velmi těšila, protože jsem narážela na samé dobré recenze a doporučení, ovšem po přečtení knihy přišlo veliké zklamání. Musím se přiznat, že jsem knihu ani pořádně nedočetla, neboť jsem na to neměla nervy. Děj takový nijaký, zamotaný, chaotický napsaný navíc stylem, který čtenáře pořádně ani nevtáhne do příběhu. Ani jedna postava mi nepřirostla k srdci, snad jen Lučištník měl cosi do sebe. Dvě hvězdičky dávám kvůli krásné originální zlaté vazbě, která zaujme na první pohled.

moře a oceány písmo, dějiny psaní knihovny čtenářství o knihách fantasy

Traci Chee
americká