Tajemná alchymistka

Tajemná alchymistka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410540/bmid_tajemna-alchymistka-A5K-410540.jpg 4 37 8

Písař zemského soudu s pověřením pro zvláštní úkoly Lukáš Trobl z Květnice vyšetřuje vraždu svého přítele alchymisty Valentina Weigela, někdo ho zabil zřejmě proto, aby se mohl zmocnit tajného receptu. Z případu je však odvolán. Má totiž zjistit, kdo ve skutečnosti je a co sleduje tajemná alchymistka Barbara, do níž se zamiloval sám císař Rudolf II. Údajně se jedná o neteř doktora Johna Dee, který byl kdysi na císařův příkaz vyhnán z Prahy...... celý text

hanzmb
14.04.2023 3 z 5

Minulý díl mě příjemně navnadil a doufal jsem, že se autor vzpamatoval a vrací se na úroveň Protivy. Bohužel tento díl to zase vyvrátil. Tohle směřuje spíš na úroveň Melichara. Zápletka i její řešení podivné. Historických reálií minimum. Nejsem žádný puritán, sex v knize může být příjemné zpestření. Autorovo podání mi však připadá dost pubertální. Vzhledem k jeho věku jde ale nejspíš o zastydlou pubertu.

ivoiro
22.06.2022 5 z 5

Za mně parádní oddechovka. Čekám na další díl.

Dandulka
24.01.2020 5 z 5

Lukáš Trobl zase vyřešil jeden případ! Milovníkům pana Bauera moc doporučuji.

čef
30.12.2019 3 z 5

Nepravděpodobný příběh z rudolfinské doby v Praze připomíná spíše bláznivou burlesku zesměšňující, ale bohužel bez vtipu Císařova pekaře, Rudolfa II. Nic se neřeší dle logiky, ale náhodnými souběhy událostí. Přitom se ještě dělá spousta nepochopitelných chyb a souloží se o sto šest. Nejsem příliš ohromen tímto literárním zpodobněním uvedené doby, spíše trochu zklamán. Komu doporučit? Nevím.

zazvorka
08.12.2019 3 z 5

Příliš mne nezaujala, chvílemi jsem se musela do čtení nutit. Takové nějaké - nijaké.

aktijnov
27.08.2019 3 z 5

Jsem dost zklamaná. Připadalo mi, že se autor snaží napodobovat Vondrušku. Ale nějak to nejde. Navíc některá slova (a nemyslím tím jen vulgarismy) mi v textu neseděla...

akinomV
11.08.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila jak prostředím a dobou, tak i vykreslením příběhu. Co mi kazilo dojem knihy byla použitá vulgární slova - určitě se nemluvilo spisovně, ale nevím, zda se používala taková slova, která slýcháme v dnešní době... Ale na autora nezanevřu a určitě si ráda ještě něco přečtu.

Carmen13
03.08.2019 4 z 5

Pro mne zatím nejlepší, co jsem od tohoto autora četla.