Morbus Gravis

Morbus Gravis https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7734/morbus-gravis-7734.jpg 4 27 3

Mezi mechanickým nebem a zmutovaným peklem Ve městě zachváceným strašlivou nákazou, v němž se lidé mění v odporné příšery, učiní okouzlující dívka nečekaný objev. Tím odstartuje závod, ve kterém je hlavní a jedinou cenou záchrana jejího světa před nevyhnutelnou katastrofou...

Kasperle
27.02.2021 4 z 5

Vytáhl jsem z útrob knihovny a přečetl dnes u kávy, znovu po těch 20 letech od vydání. Spokojenost... Nemám (a neznám) kompletní vydání, ale tohle funguje i samo o sobě. Tísnivá atmosféra, šeď, jakási "umolousanost" lidí, roury, kabely a zase roury...a k tomu krásná hlavní hrdinka. Kresba je výtečná a scénář, na to že je dílem výtvarníka, je taky velmi dobrý (oproti např. nedávno dočtenému Jednorožci od Gabelly). Klasická scifárna s přídechem trilleru, jaké se dělaly v 70. a 80.letech (v literatuře a filmu). K tomu erotika jako lehká nadstavba.

Kapis
12.10.2016 4 z 5

V této knize byl velký formát využit mnohem lépe a rozumněji než u 1.knihy Metabaronů, i když ty barvy nebyly tak vyvedené. Ještě, že jsem to ale nečetl, tahle první kniha by mě akorát naladila a pokračování bych se dočkal až po 14.letech. Jinak platí vše, co jsem sesmolil u komplexního vydání tří dílů v sérii MDEK.

OldaB
20.07.2015 5 z 5

Letos má vyjít ve svazku prvních třech dílů, takže takové malé opáčko. Kresbu asi nemá cenu moc komentovat, protože je geniální. Příběh je z dnešního pohledu ne už tak dechberoucí, ale vše dohání výbornou atmosférou.

2015  82%Druuna
2016  75%Druuna 2