Škandalózny vojvoda

Škandalózny vojvoda https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439335/bmid_skandalozny-vojvoda-rBp-439335.jpg 4 26 3

Moonlight Square série

Gaelen Foley, populárna autorka historických romancí, sa už roky teší veľkej obľube aj u slovenských čitateľov. Po úspešnej trilógii Ostrov Ascencion sme tentoraz pre nich pripravili úvodnú novelu a prvý diel najnovšej regentskej série s názvom Moonlight Square. Po tom, čo sa v úvodnej novele zoznámime s Gableom a Trinny, ktorých osud zvedie dohromady jednej mesačnej noci, prichádza na rad hľadanie lásky ich priateľov Jasona a Felicity v románe Škandalózny vojvoda. Zvodca Jason Hawthorne, vojvoda Netherford, si nikdy nevšímal mladšiu sestru svojho najlepšieho priateľa, ba čo viac, pred šiestimi rokmi jej dal jasne najavo, že medzi nimi nikdy nič nebude. Má rád voľnosť, lenže postupne si uvedomí, že telesné pôžitky sa mu už prejedli. Keď ho jedného dňa v Londýne vyhľadá Felicity Carvelová, je z nej krásna zrelá žena. Nedávno zdedila slušný majetok, a tak sa o ňu zaujímajú rôzni muži. Jason si uvedomí, že ju musí pred lovcami vena chrániť, kým sa z cudziny nevráti jej brat. Felicity je nútená prijať jeho ochranu, navyše ich to k sebe čoraz väčšmi ťahá. A tak si mladá žena povie, že Jasona získa len pre seba. Zahráva sa s ohňom, no dúfa, že tentoraz jej škandalózny vojvoda podľahne... V sérii 0.5 a 1. díl.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

One Moonlit Night + Duke of Scandal , 2015

imelia
21.08.2023 3 z 5

Táto kniha je rozdelená do dvoch príbehov. Príbeh Trinny a Gablea bol krásny. K tomu sa rada vraciam. Ale druhý príbeh - Jason a Felicity sa mi vôbec nepáčil. Prečítala som to, ale z celej série sa k nemu vôbec nevraciam. Čo o ostatných sa povedať nedá.

LilluLong
05.07.2022 3 z 5

Som zvyknutá na vyššie leveli od autorky, uvidím co vytvorila v ďalšich častiach, tato ma odo mna 3*

vcielka
18.06.2020 1 z 5

Prva novela za 3* ta sa este dala, ale samotny skandalozny vojvoda mozno ani za 1. Za prve, dialogy o nicom. Necitam autorku prvykrat, preto ma prekvapila nizka kvalita samotneho textu i pribehu. Akoby to bola jej prvotina vydana po dlhych rokoch. Hlbka pribehu... okolo nej tento pribeh vazne nikdy nesiel. Dialogy na urovni pubertiaka, doslova o nicom. Myslienky postav detto. Nekonzistentne (konzistencia jedine v nude. Rovnaka na začiatku, v strede i na konci), nerealne, nenapadite, nevydatelne. Mozno k tomu vsetkemu pridal svoju trosku i velmi slaby preklad a voila, hrôzodielo mame na svete. No a dej nijaky, len sex. Vsetko sa tocilo len okolo neho. Co mi este velmi vadilo, je moderny preklad hovoreneho slova. Je to velmi rusive, ak sa chce clovek stotoznit s regentskym obdobim. Aj slovne spojenie crevny virus z ust nejakej vychovavateljy sluzky znie divne. Slovo virus ako ho chapeme dnes sa zacal pouzivat az koncom 19./ začiakom 20. Storocia. Dovtedy neboli objavene. Slovo sa pouzivalo skor vo vyzname jed. Skoda, ze nemam original knihu. Chcela by som vediet, ci tie vsetky divne vyrazy v knihe su dielom prekladatela alebo autorky. Inak citam to uz tyzden, nedokazem to zhltnut naraz. Neda sa mi. Este 20 stran mi ostava. Mam pocit, ze to budem citat este cele leto, ak to vobec docitam. Cely dej je tak nezaujimavy, ze ma ani ten koniec nezaujima. I ked u tychto knih ho nik hadat nemusi, ze?