Nebe v plamenech

Nebe v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163876/monument-14-nebe-v-p.jpg 4 345 60

Monument 14 série

Svět neskončil… Ještě ne. V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele. Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit? (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi

Lepší než 1. díl! :)

Sušenka1556
22.03.2015 5 z 5

5 hvězdiček .....
Co k tomu ještě dodat ? Doporučuji!
Nemůžu se dočkat na třetí díl.

LenkaWal
05.03.2015 5 z 5

Tak jsem se bála, že už to nebude ono, když se rozdělili, ale bylo to ještě napínavější a zajímavější. Přečetla jsem to na jeden zátah. Nedalo se od ní odejít. Ještě že jsem nemusela do práce. Musím si rychle sehnat třetí díl. Doporučuju.

DajaF
19.02.2015 4 z 5

Opět skvělý díl! Nemůžu se dočkat posledního dílu!

evafort
17.01.2015 5 z 5

Opět pět hvězdiček, skvělá napínavá knížka.

kilometr
14.12.2014 odpad!

Zoufale nudná a hlavně zbytečná kniha.Nejhorší kniha,kterou jsem letos četl.0%:

Petra28
22.11.2014 5 z 5

Tento druhý díl se mi líbil snad ještě víc než ten první. První díl to byl vcelku šok to nějak pobrat. Pokračování bylo skvěle čtivé. Příběh ve dvou liniích byl napínavý na obou frontách. Celý příběh působí hodně reálně až hrozivě reálně.

verzapadlikova
18.10.2014

Lepší než první díl! velice čtivé a akční! strašně natěšená na další díl

Scharks
09.09.2014 5 z 5

První díl byl naprosto úžasný a přelouskala jsem ho doslova jedním dechem. No a tento díl? U něj jsem téměř nedýchala :D Je to velice akční čtivá kniha, která je plná překvapivých zvratů a okamžiků. Tímto se tato série řadí mezi nejlepší dystopické série, které jsem kdy četla a už se nemohu dočkat závěrečného dílu. Jen tedy nevím jak na tom budu s dechem ;)

Petra Ďat
04.08.2014

100% řadím do seznamu mích nejoblíbenějších knížek...pořád se to drží na té "reálnější " urovni,žadny extra krvelačný monstra,popis detailu tak akorát....Rozhodně doporučuju první aji druhej díl..a sama se těším na třetí:)

Nikolka001
11.07.2014 4 z 5

Po prvním dílu je tento rozhodně lepší. Je čtivější, napínavější a krvelačnější. Rozhodně doporučuji a těším se na závěrečný díl. :)

muchomurka
22.06.2014 4 z 5

(Může obsahovat spoilery).
Pokračování bylo stejně napínavé a čtivé jako první díl, ale přesto se mi líbil méně. Hrozně mě tam rozčilovali ti kadeti, a pak také nebetyčná blbost těch, kteří zůstali v obchodě. Měli špatnou zkušenost s tím, že někoho vzali do azylu, a stejně pak lehkovážně otevřeli dveře dalším (i když jak se dostali na střechu? Už proto bych byla v pozoru a stavěla barikádu).
Jsem ráda, že to všechno dopadlo v rámci možností dobře. Jen doufám, že tímto to končí a nebude žádný další díl, jak jdou "zachránit" Josii.
A také v prvním díle byl Niko skvělý, ale tady jak kdyby ztratil kus osobnosti, byl někým trochu jiným. I přes všechny ty hrůzné zážitky byla jeho změna příliš.
Co se mi fakt líbilo, byl nápad s tou chemikálií a vlivem na lidi. Bylo to originální a neotřelé. Další důsledky jejího působení, to všechno bylo správně promyšlené.
Celkově fakt dobrá knížka :-)

Zannie
02.05.2014 4 z 5

Začátek tohoto dílu mi přišel stejně průměrný možná i horší než první díl. Rozmýšlela jsem se, jestli se na to nevykašlu, ale říkala jsem si, že když jsem se prokousala prvním dílem, tak to teď nezabalím. A udělala jsem dobře! Po několika stranách se kniha pořádně rozjela a já jen hltala další stránky. Tenhle díl byl o dost lepší a akčnější než první. Příběh byl vyprávěn z pohledu Deana a Alexe, což děj výrazně oživilo. Sice se mi zdálo, že i zde byl osud k dětem až moc shovívavý, ale nakonec zde nějaká ta morbidita byla. Konec mě sice lehce zklamal a "noviny s obrázkem" mi přišli zbytečné, ale mohlo se to v podobném duchu nést celou knihu, což se naštěstí nestalo.

Maragad
01.05.2014 5 z 5

Emmy Lynbourn dokázala, že ne vždy musí být druhý díl horší, než ten první. První díl této série byl opravdu skvělý, ale druhý díl byl ještě lepší, bylo tu mnohem víc akce, napětí a střídání pohledů děj ještě víc ozvláštnilo. Opět tu postavy chybují a vy si „rvete“ vlasy, proč dělají zrovna tohle, a že vy byste jednali jinak. Ale na druhou stranu, vžijte se do jejich věku a situace, stále si myslíte, že byste jednali jinak? Kdo ví.

kleria
25.04.2014 5 z 5

Stejně suprový jak první díl. :) Miluji tuhle sérii prostě :D. Jen nějak netuším o čem by mohl být ten třetí díl :D, myslím že to tímhlhe měla ukončit :), ale i tak se na něj strašně moc těším :)).

Bee
17.03.2014 5 z 5

Na pokračování Monumentu jsem se hodně těšila a nezklamalo mě to. Kniha je rozdělená na dva pohledy - Deanův a Alexův, rozdělených bratrů. Největším plusem téhle série jsou podle mě postavy, protože jsou snadno uvěřitelné a opravdu reálné. Někdy až moc. Navíc si myslím, že přítomnost malých dětí naprosto mění celou atmosféru knihy. Děj je plný zvratů a napínavých situací, u kterých jsem to musela na chvíli odložit, jinak by mi nejspíš rupla žíla na čele, a závěr totálně famózní. Ten konec jsem opravdu neviděla přicházet, a to mě bere.

Melindaaaa
01.12.2013 5 z 5

Tak tahle série nemá chybu. Postavy, které si zamilujete a které jsou uvěřitelné a neskutečně lidské. Líbí se mi, že i oni dělají chyby a že nejsou dokonalí. Vždyť jsou to děti. Mají být naivní a rozhodovat se nesprávně. Na druhou stranu se neženou do každého nebezpečí jen aby si něco dokázali a pak se dostali do průseru, ze kterýho je někdo musí vytahovat (no možná Jake).
Střídavé vyprávění Deana a Alexe je příjemné. Vždy když skončí jedna část, tak jste smutní, protože chcete vědět co bude dál, ale pak se ponoříte do druhé části příběhu a tak dál a tohle schéma vás prostě nutí číst dál a dál a dál, dokud nejste na konci, kde už všechno slušně "odsejpá" a vy bez dechu čekáte jak to všechno vlastně dopadne a podle mě je to zakončeno skvěle. Někdy člověk potřebuje takovéhle konce.
Pět hvězdiček, moc se mi to líbilo a určitě jsem to nečetla naposledy. Doporučuju. Jedna z těch lepších dystopií!!!

Lowelllyyp
30.11.2013 3 z 5

3,5 / 5*

Bylo to lepší než jednička.. Akčnější, sympatičtější, dojemnější, lepší..
Doufám, že ve třetím díle autorka nechá zaniknout svět :oD Ať to aspoň k něčemu spěje..

Atropa
13.09.2013

Uff, docela jsem si oddechla při zjištění, že Monument má pokračování. První díl mě minimálně zaujal, ale ten částečně otevřený konec mě jaksi zklamal, i když nevím, co bych chtěla nebo čekala. Už se těším na další překvapení:)

aalexiis
20.08.2013 3 z 5

Líbilo se mi to, ne na pět hvězd, ale bylo to nadprůměrné, alespoň pro mě. Bála jsem se všechn těch mladých postav, myslela jsem, že by to mohlo být na mě moc dětské, ale nakonec to tak nebylo, byli to obyčejní lidé a zajímavá směsice různých povah v jednom místě. Mám to spojeno s písní Radioactive od Imagine Dragons, takže jestli se to chystáte číst, pusťte si to k tomu :)

Emmy Laybourne
americká, 1971
2013  83%Monument 14
2013  86%Nebe v plamenech
2014  83%Cesta pustinou

Kniha Nebe v plamenech je v