Monument 14

Monument 14 https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161559/mid_monument-14-monument-14-DiI-161559.jpg 4 500 110

Monument 14 série

Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne – jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice. Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel. Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl. Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr. V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí – šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Zní to jako velká zábava, když si můžou dělat, co chtějí, ale ne v případě, že venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět – jak ho znají – vedou do záhuby. A jediné, na co děti myslí, je věta: Uvidím ještě někdy své rodiče?... celý text

evafort
17.01.2015 5 z 5

Nemám ráda sci-fi, ale protože o této knize hodně lidí mluvilo, pustila jsem se do ní. A líbila se mi moc, okamžitě po přečtení jsem začala shánět druhý díl.

DajaF
05.12.2014 3 z 5

3,5* nechávám si rezervu na další díl, moc jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

Petra28
24.10.2014 4 z 5

Líbilo. Velmi dobrá a zajímavá zápletka. Řešení z pohledu "dětí". Nemožnost pomoci z venčí ... žádný "přítel" na telefonu. Určitě si přečtu pokračování ... jsem hrozně zvědavá :-)

jitka83
06.10.2014

Úžasná kniha s napínavým příběhem. Jen ten konec jsem nečekala.

Baruš_Books
25.09.2014 5 z 5

Naprosto úžasná sci-fi! (Asi nejlepší svého žánru, jakou jsem kdy četla). Velmi napínavý příběh a ten konec? Pecka. Čtu díl druhý a jsem zvědavá, jak se děj bude dále vyvíjet.
Všem vřele doporučuji.

Evča Korejka
21.07.2014 4 z 5

Moje kámoška Rodaw mi jí doporučila a jsem ráda,že jsem si jí přečetla.
Jsem takový půjčovatel, tak i druhý díl jsem půjčila Stěpě a když jsi přečetla ten první díl byla unesena dějem .....;-)

Canney
18.07.2014 4 z 5

Tak tohle bylo něco! Začátek byl naprosto fantastický a konec teda taky...jen prostředek malinko pokulhávl. Ale to chápu, děcka si musely zvykat. Námět se mi moc líbil. Zavřít 14 děcek do supermarketu byl skvělý tah. A musím uznat, že jsem zvědavá jakým směrem se bude ubírat druhý díl.

Geneviene
09.07.2014 5 z 5

Rok to mám na poličce...nechápu svou vlastní blbost, protože to bylo úplně úžasné čtení. Zvládla jsem to během jedné noci a teď mám tik v oku z čisté nervozity, že druhý díl není nikde poblíž...

Petra Ďat
29.06.2014 5 z 5

skvěla kniha,děj mně pohltil a musela sem nad ním přemýšlet i dlouho po zavření knihy,těšim se na pokračování a sem zvedava jak to všecko dopadne..

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Knih s podobným námětem jsem četla už hodně a přesto mě tahle vtáhla do děje a jsem z ní naprosto nadšená :o) Bylo to skvělé, strhující i originální - těším se na další pokračování a vývoj celého příběhu :o)

hanjana
26.05.2014 3 z 5

Na tuhle knihu sem se hodně těšila, ale musím říct, že mě zklamala. Být delší, tak bych to asi nakonec vzdala, ale nakonec jsem čtení dokončila. A musím říct, že jsem si z toho nevzala vůbec nic.
Postavy mě jedna za druhou neskutečně štvaly, charaktery mi přišly nepromyšlené a jejich chování mě vytáčelo k nepříčetnosti. Nevím, tohle se moc nevydařilo.

muchomurka
11.05.2014 4 z 5

Skvělý příběh, skvělé prostředí. Trochu jsem se bála, že se objeví zombie, a tím by se pro mě příběh pravděpodobně stal přitaženým za vlasy a šel by do kytek. Naštěstí se to nestalo, pouze chemický únik. To, že napsaný příběh by mohl být realitou (i tou chemickou sloučeninou, i když asi by ve skutečnosti neměnila lidi), jej dělalo napínavým, při čtení mi až běhal mráz po zádech.
(Spojler:) Trochu jsem čekala po smrti Robbieho, že situaci osvětlí pan Appleton, což bych ocenila, ale příběhu to nijak neubralo. Líbily se mi různé povahy postav, to, jak se musely naučit spolu vycházet a vyřešit dané situace, ve kterých se ocitaly. Pořád jsem si říkala, proč příběh vypráví Dean - takový nijaký kluk, byli tam lepší adepti Niko, sympaťák už od začátku, fascinující Alex, ale s každou další stránkou jsem nakonec uznala, že nejlepší volnou byl Dean. Uvidíme, co přinese další díl.

Maragad
30.04.2014 5 z 5

Monument 14 Vás pohltí od první stránky a nepustí, dokud nedočtete. Celý děj je vyprávěn takovým stylem, že se do příběhu rychle vžijete a vše Vám začne připadat velmi reálné. V dnešní době, kdy se každou chvíli mluví o nějakém konci světa, budete čekat už jen na ty velké kroupy, které to vše odstartují. Pokud máte rádi dystopie, psychologicky dobře propracované postavy a strhující děj, tak určitě neváhejte.

kleria
21.04.2014 5 z 5

Tak tahle knížka mě úplně dostala!! Opravdu jsem si myslela, co mě tak trochu čeká, ale popravdě takhle skvěle napsanou knihu jsem nečekala. Jedna z nejlepších post-apokalyptických příběhů co jsem kdy četla! Konec byl pro mě hodně otevřený, takže jsem ráda, že si hned můžu přečíst pokračování. Kdo tuhle knížku ještě nečetl a třeba ještě váhá, tak neváhejte a přečtete si ji!! DOPORUČUJI!!

Dáma s hrnstjm
15.04.2014 4 z 5

Přesně jak píše Hřibče dole ve svém komentáři - kdo má rád post-apo žánr, kniha by mu neměla uniknout, protože si v ní přijde na své. Líbilo se mi, že hlavní děj začal hned v první kapitole, bez zbytečných úvodních epizod. Příběh ubíhal velmi rychle a dělo se toho přesně akorát, nebyl čas na nudu a ani to nebylo předimenzované. Nevšimla jsem si, že by kniha byla plné klišé a otřepaných nápadů - naopak, hodně prvků bych označilal jako velmi originální. Kniha mi fakt sedla.

Kawe
20.02.2014 4 z 5

Ze začátku se mi kniha vůbec nelíbila,ale postupem času kdy jsem na ni měla více času to bylo o dost lepší. Těšila jsem se na každou novou kapitolu a přímo ji hltala. Zápletka byla moc supr, možná na mě trošku morbidní, ale co každému se nezavděčíme. Těším se na další díl a opravdu mě zajímá jak to skončí ! Kniha mi možná moc připomíná ten hloupý film 2012 v bledě modrém, ale jak všichni víme. Kniha je lepší než film. Postavy nebyly moc propracované,ale autorka se vždy držela toho co o nich prvně napsala Nick byl vždy velitelem a měl vždy pravdu.

Sosyk
02.02.2014 2 z 5

Spousta lidí mě za tohle asi ukamenuje a předem se moc omlouvám, ale uf, jsem tak ráda, že už jsem to konečně přečetla! Nevím proč, ale začalo se mi to aspoň trochu líbit až asi posledních 40 stánek, jinak jsem se ke čtení musela hodně přemlouvat. Čekala jsem asi něco trošičku jiného. A přečtení dalšího dílu si ještě pořádně rozmyslím, protože mě vlastně asi ani moc nezajímá, jak to dopadne. Tímhle nechci nikoho odradit a věřím, že spoustu lidí tahle knížka nadchne. Jen to prostě zrovna nebyl můj šálek čaje, to je celé.

Ellkarka
01.02.2014 4 z 5

Knihu hodnotím opravdu čtivě. Já jsem se u čtení moc bavila. Jednoduše je napěchovaná příběhem. Konec byl dá se říct otevřený. Možná pro někoho šokující. Já jsem si prostě zase jen vzdychla a řekla: ,,Vypadá to na další díl!"

M.V.Z.
12.01.2014 2 z 5

Mě tato kniha zase tak moc nenadchla. Řekla bych, že autorka chvílemi nevěděla o čem má psát. Kniha se mi začala líbit až na konci (asi posledních 30 stránek).

Annox
09.01.2014

Příběh začíná jednoho běžného poklidného dopoledne. Děti míří do školy, dospělí do zaměstnání a nikoho ani nenapadne, že by něco mohlo stereotyp všedního ne narušit. Ostatně jim to nemůže nikdo vyčítat, chováme se tak přece všichni. Bereme život jako všední samozřejmost a skoro si ani nedokážeme připustit, že by se jednou
Zbytek recenze: http://annox.blog.cz/1401/monument-14-recenze

děti USA (Spojené státy americké) studenti postapokalyptické romány