Tři přání

Tři přání https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94056/tri-prani-94056.jpg 4 138 20

Román Tři přání vypráví další osudy rodiny Montgomeryů, která se usídlila v Americe v drsných dobách 18. století. Joce Montgomery si vyhlédl v městečku Chandler v Coloradu nevěstu, dívku Nellie, trochu při těle a proto i trochu bez sebevědomí, ale mladou, celkem pohlednou a velice pracovitou. A chce ji získat za každou cenu - v cestě mu však stojí Nelliin otec a zejména sestra Terel, která si z Nellie udělala Popelku a bezohledně ji využívá. O sto let později v Hollywoodu umírá herečka Berni, stejně sobecká jako Terel. V posmrtném životě má možnost své sobectví vykoupit tím, že splní Nellii tři přání. Díky svým nadpozemským možnostem může mladou lásku zachránit, musí však napřed překonat svůj egocentrismus. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Wishes , 1989

mariva
04.09.2021 3 z 5

Příběh se mi líbil a dobře se četl, ale hodně mi tam vadila ta nadpřirozená složka. Bez ní by to byl hezký romantický příběh a obě hlavní postavy by k sobě určitě našly cestu i bez kouzel a zásahů shůry.

leleia
19.05.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení. Nečekala jsem nic světoborného a taky to nic světoborného nebylo. Ale to vůbec nevadí! Svůj účel nenáročné pohádky na dobrou noc kniha splnila a další tlustá popelka našla svého prince.

petraj30
30.03.2021 4 z 5

Krásné a oddechové čtení. To opravdu musím souhlasit.
Nellie byla skvělá, měla velké srdce a na rozdíl od ostatních byla milá a ochotná. Bohužel byla taky velmi naivní a neviděla tu sobeckou stránku své rodiny. Ale ten příběh dopadl až nad očekávání dobře. Celkem mě to překvapilo, ale bylo to skvělé. Zase trochu jiné, ale rozhodně originální.
Berni byla taková zvláštní postava, ale poznala, že není všechno zlato, co se třpytí.
Ten příběh v "kuchyni" mě překvapil, ale bylo to skvěle popsané a skvěle vymyšlené. Jestli taková místa existují:-)...
Ten konec byl moc pěkný. Tohle byla opravdu krásná pohádka.

pip11
27.11.2020 5 z 5

Příjemný a pěkný pohádkový příběh o Nellie, která je pro svou rodinu obětavou služkou a ani si to sama zvlášť neuvědomuje. Na starost ji dostane ,,sudička“ Bernie, která se však zrovna moc nesnažila a tak vše ještě více zamotala… Bylo to hezké a roztomilé čtení.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, oddychové čtení :-)

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné čtení ❤️❤️❤️

alekis
20.07.2020 3 z 5

Jednou přečíst - a pravděpodobně zapomenout, protože i "hodnotnější" knihy se po čase z paměti vytrácejí a navždy uloženy zůstávají jen nemnohé.
Ale jako malý zákusek na dovolenou, nebo místo televize před spaním - jo, není to až tak špatné :-).

Jiřina18
19.04.2020 5 z 5

Moc hezké čtení. Taková trochu pohádka, ale kdo by neměl pohádky rád, ;-)

miruska1
02.04.2020 5 z 5

Krásná rozpravka. Hlavy hrdina je synom hlavních postav z knihy horský vavřín. Skončilo to moc pěkně. Len Som malá celu knihu pocit, že ak by Som malá Terel doma, tak ma zavru za vraždu :-D

luci2
14.12.2019 4 z 5

Hezká kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Ze začátku bych sudičku vůbec nepotřebovala a kdyby v příběhu nebyla, tak by mi to nevadilo, neboť sudičku mohla nahradit kdejaká vzdálena příbuzná a na ději by se tolik nezměnilo. I tak se mi příběh Joce a Nellie velmi líbil, tak mi nezbývá nic jiného než ho doporučit.

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

Ačkoliv červenou knihovnu jinak vůbec nečtu, a vyhýbám se jí jako čert kříži, a dokonce jsem ani nečetla předchozí díl/y této série, o téhle mi někdo z mého okolí vyprávěl, a já se rozhodla, že si ji přečtu. Dopadlo to lépe, než jsem čekala :-) Příběh mi trochu připomínil Tři oříšky pro popelku, byl opravdu kouzelný a moc hezky se četl. Hlavní postava byla vykreslena moc hezky, stejně tak "změna" v jejím uvažování a chování.
Žádnou hloubku v tom nehledejte, vzhledem k žánru, ale já byla celkově velmi příjemně překvapena.

marketa4469
30.03.2019 5 z 5

Krásná kniha, ze začátku se mi kniha úplně nelíbila, ale pak překvapila a byla moc pěkná.

laura
23.07.2018 5 z 5

Příběh Jace a Nellie se mi moc líbil. Křehký, tajemný, opatrně našlapující, plný bolesti, nedůvěry a zklamání, ale i odvahy, naděje a hlavně lásky. Kdyby se to obešlo bez kouzel, líbilo by se mi to víc, bylo by to víc uvěřitelné. Přesto ta něžná láska, se kterou se Jace snažil získat Nellii, ta mě prostě vzala za srdce...

A bylo mi hodně smutno z toho, jak lidé dokáží zmanipulovat druhé, aby někomu uškodili - bohužel, tohle není jen fikce. A možná proto ten smutek. Skoro mě bolelo o tom číst... Bylo mi Nellie tak líto a tak moc jsem jim fandila - aby to nevzdal, aby konečně pochopila, že láska může být věčná - a opravdová...

Hanulka25
06.06.2018 3 z 5

Pohádka jako dělaná na dovolenou. Na můj vkus trochu moc kouzel, šlo by to i bez nich.

crazyslunicko
17.05.2017 4 z 5

Krásně napsaná kniha - skoro jako tři oříšky pro popelku. Příběh je o tom, co se může stát, když se nedostanete do pekla ani nebe a musíte vykonat nějaký dobrý skutek. Hlavní postava musí nejprve změnit své uvažování, aby pochopila jak vykonat dobrý skutek a na kom. Přečteno velice rychle. Jedná se o příjemnou četbu.

karamelka33
06.03.2017 3 z 5

V překladu Popelka. Nic moc čtení , velmi jednoduché,ale dá se říct ,že zájímavé.

Luccy78
20.12.2016 5 z 5

Moc pěkný příběh, velmi příjemně se četl a trochu mi svým dějem připomínal klasickou Popelku.

Makkulka
13.08.2016 5 z 5

Krásná, oddechová kniha.

moudivlacek
29.01.2016 4 z 5

Když jsem četla zde stručný obsah, říkala jsem si, že to bude blábol, duch z budoucnosti pomáhá dívce z minulosti. Ale děj se klidně mohl odehrávat ve stejné časové ose. Až tedy na malé zásahy z budoucnosti na konci knihy. Ale jinak mistrně popsaná psychika hlavní hrdinky. Super, určitě se k této knížce ještě několikrát vrátím.

rehab1987
29.03.2014 5 z 5

krásná knížka četla sem ji už po druhé a pořád mě bavila,taky bych chtěla nějakého dobrého ducha,který by mi pomohl zhubnout :-)