Mstitel

Mstitel https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4833/mstitel-4833.jpg 4 179 20

Montgomeryovi série

Tento příběh odehrávající se na konci osmnáctého století v severní Americe zmítané revoltou proti britské nadvládě je úvodním románem cyklu o rodině Montgomeryů. Nejmladší syn Alex se po letech strávených na moři vrací do rodného města. Záhy zjistí, že městečko Warbrooke trpí pod krutovládou anglických pánů. Alex se okamžitě dostává do problémů, zastane se svého přítele, jemuž se děje bezpráví, a do města se může dostat jen potají. Bere na sebe převlek neohrabaného zbabělce, v němž jej také po letech znovu spatří jeho láska Jessica. V noci bojuje proti Angličanům jako statečný Mstitel, ve dne živoří jako zbabělý a neduživý slaboch. Jessica se musí vdát, aby unikla obtěžování Angličanů, a bere si Alexe, přítele z mládí, avšak ve svém srdci nosí Mstitele. Časem zjišťuje, že její muž sice působí navenek směšně, ale jeho srdce překypuje láskou. Tak ráda by spojila oba dva v jednoho - krásného Mstitele a obtloustlého Alexe! Pak ale začne tušit.... Z cyklu Rod Montgomeryů... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Raider , 1987

lendinka.k
lendinka.k
02.11.2021 5 z 5

Tak toto je jeden z nejvtipnějších romantických příběhů, co jsem kdy četla. Ačkoliv mi přišlo neuvěřitelné, že by tak dlouho mohl někdo udržovat dvě identity a dařilo se mu skrývat a utíkat před trestem, vůbec mi to nevadilo, protože byl příběh poutavý a vtipný. Musím ocenit i zajímavou zápletku a rozpolcení hlavního hrdiny, když například žárlil sám na sebe :-). Nejlepší byl ale konec - to jsem se pořádně nasmála.

preny
preny
06.06.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh, skvělé jsem se bavila, jen mě mrzí, že o Eleonore a Nickovi tam nebylo víc.

DUNIKO
DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení ❤️❤️❤️

pip11
pip11
11.07.2020 5 z 5

Další humorný příběh z pera Jude, ze série Montgomeryovi. Bylo to roztomilé a hezky zábavné s chvílemi napětí a pěkným koncem. Příjemně jsem se bavila :)

28.11.2019 5 z 5

Moc krásný příběh, u kterého se dobře pobavíte. Nemohla jsem se od něho odtrhnout a těším se až si ho znovu přečtu. Příběh je nápaditý, vtipný a nepostrádá napětí. Docela rada bych viděla Alexe oblečeného do atlasu s parukou. Už při té představě se usmívám. Takže za mě vřele doporučuji a kdybych mohla dat o hvězdičku víc určitě bych ji dala.

petraj30
petraj30
03.08.2019 5 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, jak JD si dokáže pohrát s hrdinou, hodně zajímavé:-). Ale čemu se divím, Jude je skvělá spisovatelka

miruska1
miruska1
21.07.2018 5 z 5

docela som sa bavila......

mStationka
mStationka
11.06.2018 4 z 5

Krásná kniha

laura
laura
03.06.2018 5 z 5

Skvělý, nápaditý, vtipný a nádherně romantický příběh o tom, že každý máme dvě tváře - ale jen jedno srdce. Jak to dopadne se dalo předvídat, ale i tak jsem si to užila. Jude Deveraux mě umí rozesmát tak, jako nikdo další.

Alex a Jessika neměli chybu. No a Nick s Eleanor ;) Tahle kniha prostě patří k těm lepším...

Ivusak7
Ivusak7
02.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka u které jsem se vůbec nenudila. Perfektní nápad s převleky, mstitel hrdina po kterém touží každá dívka, tajúplný a krásný. Knížce nic nechybělo, humor, láska a nebezpečí v jednom. Ke knížce se jistě znovu vrátím.

kami16
kami16
26.07.2017 5 z 5

Tato kniha je zkrátka báječná ve všech směrech. Nechybí zde humor, romantika i vypjaté a napínavé situace. U této knihy se čtenář prostě nemůže přestat smát. Občas mi bylo Alexe až líto, jaké mu dávala Jessika kapky. A on jí to jako správný chlap vždycky vrátil. A jeho převlek za mstitele? Ten celé knize dodal ten pravý šmrnc. Takovéhoto muže by zkrátka chtěla ve svém životě potkat každá žena. No ne? :D K této knize se budu určitě stále vracet, protože já jí můžu číst stále dokola, a i tak mi bude připadat, že jí čtu poprvé a stále se u ní budu usmívat. :)

Ajinka126
Ajinka126
09.02.2017 3 z 5

Tak tohle jsem prosím pěkne četla na střední místo povinné četby. Jak výchovné :). Určitě mě to jako puberťačku bavilo, když jsem si na ni i po letech vzpomněla.

moudivlacek
moudivlacek
20.08.2015 4 z 5

Tak tady jsem se opravdu nasmála, přišlo mi to jak americká verze Zorra. Je to trochu upravené. Je tu více scének, kdy se člověk neubrání, aby se smál tak, až se za břicho bude popadat. Na konci si člověk myslí, že ho nic nepřekvapí. Ale stejně ano.
Ta knížka se dá číst vždy, když se budete chtít odreagovat a zvednout si náladu, nejde se u ní nesmát.

Barbora H
Barbora H
28.02.2015 2 z 5

Nevím, zda to bylo momentální náladou, ale kniha mě vůbec nebavila - možná se k ní někdy vrátím a zhodnotím ji lépe.

rehab1987
rehab1987
28.04.2014 5 z 5

u této knihy,jsem se moc bavila je to dobře napsané nijak zdlouhavé,vřele doporučuji nudit se nebudete

Paithe
Paithe
25.12.2013 3 z 5

Hezká kniha, sice mě občas začínalo štvát, jak si o Alexovi pořád všichni myslí, že je to tlusťoch a povaleč, ale i tak jsem se hezky pobavila. :D))

Venezia
Venezia
06.07.2013 4 z 5

Zorro z rodu Montgomeryovcov. Milá oddychovka.

06.05.2013 5 z 5

Knížka je dobře napsaná se vtipem. Alexandrova rozpolcenost byla úžasná. Můžu jenom doporučit, moc se mi líbila. K této knížce se určitě ještě někdy vrátím ;-)

sisi87_87
sisi87_87
07.09.2011 5 z 5

Krásný nápaditý příběh :-)

NicaCola
NicaCola
03.04.2011 5 z 5

Strašně zajímavý a moc dobře napsaný historický román. Líbilo se mi, že se v knize odehrává nápad, který jsem ještě v jiné knize nečetla :)) 100% ! :)