Milovat

Milovat https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4832/bmid_milovat-gCX-4832.jpg 4 73 10

Po třech letech od záhadné sebevraždy své snoubenky Stacy jí Jace Montgomery stále ještě oplakává. Od její smrti jej ženy nezajímají a navíc se nemůže vyrovnat s tím, že Stacyina rodina jej viní z její smrti. Při listování v jedné z jejích starých knih nachází Jace fotografii domu vloženou mezi stránky, na jejímž rubu je záhadná zpráva: "Opět náš. Navždy spolu. Uvidíme se tam." A datum dne před Stacyinou smrtí. Uchvácen možností, že porozumí příčině Stacyiny sebevraždy, vydá se Jace hledat sídlo - Priory House - velkou cihlovou pevnost v Margate v Anglii, a koupí jej. Brzy zjistí, že se po domě prohání paličatý a divoký duch Anny Stuartové, s nímž bude muset vyjít, aby záhadu rozpletl. Anna Stuartová zemřela za podobných okolností jako jeho snoubenka a Jace má podezření, že obě smrti spolu souvisí. A na základě svých objevů, při nichž mu pomáhá krásná novinářka, je nucen přehodnotit život své snoubenky i její smrt. A současně přehodnotit i svůj současný život, do nějž se při vyšetřování vloudil nový cit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Someone to love , 2007

Simi
28.08.2022 2 z 5

Potřebovala jsem oddych od vážných témat a JD je celkem spolehlivá. Tohle ale fakt nebylo nic moc a 2 hvězdy dávám za nápad. Román je hrozně povrchní a nelogický. Anglická hospodyně štěkající na pána a drze ho vyhazující z kuchyně například. A také prohřešek proti duchařskému pravidlu, že duch je vázán na místo, kde zemřel a nemůže si cestovat jak chce. Je to tak divně pospojované … no má lepší knihy, hlavně historické romance. Jdu nějakou najít a vylepšit si chuť.

laura
19.07.2022 3 z 5

Čtivé, se zajímavou zápletkou, okořeněné duchařským příběhem. Občas maličko nepravděpodobné a neuvěřitelné, ale co už. Mě to bavilo. Příběh spletený z jemné pavučiny polopravd, lží a tajemství, pohřbených hluboko v nás.

Kdo může říct, že by to neudělal? Nezahodil všechno, co má, pro vidinu toho, co může mít?

Každopádně hodně zvláštní příběh, kde místy nevěříte, místy věřit chcete a nakonec předstíráte, že jste uvěřili...

petraj30
14.07.2021 3 z 5

Uff...No, zřejmě to nebude patřit mezi nejlepší díla této autorky, ale co nemůžu knize odepřít, je čtivost. Během čtení jsem se sice dostávala do fáze, kdy jsem protáčela oči v sloup a některé pasáže působily trochu kostrbatě, ale celkový příběh kupodivu až tak špatný nebyl. Bylo to hodně rozmanité čtení.
Ani nedokážu popsat, jak na mě působili hlavní hrdinové. Prostě každou chvíli jinak. Ta detektivní zápletka mě na konci hodně překvapila. Něco takového jsem nečekala.
Byla to zajímavá kniha, ani ta duchařina mi tam nepřipadala jako rušivý element, ale už se k ní zřejmě nevrátím

pip11
19.04.2021 4 z 5

Truchlící Jace Montgomery odjíždí do Anglie objasnit smrt své snoubenky. Kdo by ale měl mít důvod Stacy zabít? Koupí monstrózní dům, o kterém se domnívá, že s události souvisí… Objeví se zde duchové, klepy a ustavičně všeteční obyvatelé městečka. Hezký příběh v pomalejším tempu, s plynulým dějem.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, lehké, oddychové čtení :-)

cukrovka
19.04.2020 4 z 5

Zajímavý romantický příběh s detektivní zapletkou, jen mi tam vadila ta duchařská linka.

miruska1
12.04.2020 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Pačil sa mi. Závěr bol překvapivý ale všechno dopadlo dobře

luci2
10.01.2020 2 z 5

Musím říct, ze tento příběh patří doopravdy mezi ty slabší. První třičtvrtě příběhu jsem spis četla kvůli tomu, ze je to série od Montgomeryovych. Závěrečná pasáž sice byla lepší, ale ne natolik, aby mě to strhlo a já hltala každé slovo. Ten, kdo si chce přečíst celou sérii přečte i tuto knihu. Ale popravdě nevěřím, ze se k ni budu (vůbec, casto) vracet.

raty
19.09.2018 3 z 5

Tady jsem trochu šlápla vedle. Jude Deveraux patří k mým oblíbeným autorkám, když chci romantickou oddechovku. Tento duchařský příběh je u mě to nejhorší, co jsem od ní četla. Škoda, že nešlo jen o dějovou linku s detektivní zápletkou ze současnosti (ta si tři hvězdičky zaslouží).

WEIL
19.08.2011

Jace zjistí, žýe oplakával ženu, která už šest let nežije a přitom si to vůbec nezasluhuje.

Jude Deveraux (p)
americká, 1947