Montessori - Doma, 3 - 6 let

Montessori - Doma, 3 - 6 let https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440518/bmid_montessori-doma-3-6-let-EEq-440518.jpg 4 6 2

Děti ve věku 3-6 let jsou, stejně jako my dospělí, vystavovány tlaku doby. Chce se po nich, aby "fungovaly" rychle, dostávaly požadavkům okolí, které představují rodiče, vychovatelé, vrstevníci… Ačkoli se dle nejnovějších výzkumů zdá, že jsou pro to intelektuálně vybavenější než generace předchozí, nesmíme zapomínat na jejich specifické potřeby. Právě toto období je totiž klíčové pro fyzický, motorický, emocionální a sociální vývoj jedince. Vzdělávací přístup Marie Montessori na výjimečné dovednosti a potřeby dětí reagoval a zároveň bral v potaz budoucí vývoj. A tak i nás dnes vyzývá k pozorování vlastních dětí, k objevování zájmu, jež patří pouze a právě jim. Podporujme je v tempu přirozeném pro rozvoj jejich schopností. Jednoduché aktivity, jejich začlenění do každodenního chodu domácnosti bez nutnosti velkých finančních investic - to přináší tato kniha. Probuďte ve svém dítěti sociální bytost a předcházejte nežádoucím fenoménům moderní doby, jako je vzrůstající hyperaktivita. Je to šance nejen pro děti, ale i pro nás dospělé - rodiče a vychovatele. Šance uniknout z nekonečného řetězce neustálé naléhavost a oceňovat i ty nejprostší a přitom nejúžasnější věci, jako je třeba střídání čtyř ročních období.... celý text

Cechratka
16.08.2022

Už počet stránek napoví, že se nejedná o podrobné zkoumání vzdělávacích technik montessori, přesto jsem čekala trošku více. V podstatě je knížka jen letmým náhledem, který je obohacen o citace z různých výzkumů a průzkumů. Na spočítání oněch nápadů, jak využít „myšlenky k činu“, vám vystačí prsty na rukou. Přesto pořízení této knížky není ztrátou času a peněz, naopak pro dnešní uspěchané a věčně nestíhající matky, je téměř ideální

vila_z_lesa
14.07.2020 5 z 5

Tenká knížka, která letem světem seznámí rodiče znalé i neznalé, obsahuje i mnoho zajímavostí z různých výzkumů o vývoji dítěte. Doporučuji.

pro děti pro nejmenší Montessori (pedagogika)

2019  61%Montessori - Doma, 0-3 roky
2020  87%Montessori - Doma, 3 - 6 let