Temný duet

Temný duet https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335060/bmid_temny-duet-khq-335060.jpg 4 206 47

Monstra z Verity série

< 2. díl

Kate Harkerová se nebojí tmy. Je to dívka, která loví příšery. A jde jí to víc než dobře. August Flynn je příšera, která se nikdy nemůže stát člověkem, i když po tom sebevíc touží. Je nestvůrou, které má v téhle hře zahrát svou roli. A zahraje ji – za jakoukoli cenu. Téměř šest měsíců poté, co se Kate a August poprvé potkali, se válka mezi monstry a lidmi stala realitou. August se stal vůdcem ve Verity, i když po této pozici nikdy netoužil, a Kate se živí jako lovkyně nestvůr v Prosperity. Pak se ale ze stínů najednou vynoří nová příšera, která se živí chaosem a oživuje vnitřní démony lidí, a Kate se musí vrátit do hlavního města, aby čelila monstru, které si myslela, že zabila, a démonovi ve svém nitru.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Our dark duet , 2017

Brambora_Šeby
18.03.2024 5 z 5

Příšera a hříšnice. Že by zakázaná láska? Vztah hlavních postav by to chtělo trochu více probarvit, ale jinak knize nic nechybělo. Válka, boj sama se sebou, to vše musela Kate zvládnout. Nový August se mi stejně jako jí moc nelíbil, ale jak se ukázalo i jeho stará verze v něm zůstala. Konec mě rozbrečel, ale zároveň vlastně až mile překvapil.

MíšaS.
05.10.2023 1 z 5

Jak jsem psala už u prvního dílu, kdybych neměla druhý půjčený také, nevyhledala bych ho. Nechytlo mě to, nebavilo mě to.

sArKa236
21.05.2023 3 z 5

Mnohem, mnohem slabší než první díl, až trochu promarněný potenciál? Konec se mi ale líbil, přišlo mi, že vzhledem k dané situaci se to stát muselo, nicméně bych byla radši, kdyby se děj vedoucí ke konci odehrál trochu jinak.

bupilla
07.04.2022 3 z 5

Po bravúrnej predošlej časti som bola trošku sklamaná a knihu hodnotím priemerne.
Príliš veľa bojových scén na mňa - áno, je to subjektívne a uvedomujem si to, možno aj v súvislosti s tým, čo sa deje vo svete, o bojoch moc čítať nechcem :(
Viac ma bavilo, keď v prvej knihe autorka budovala svet a odkrývala postupne jeho tajomstvá a súvislosti.
Ale stále je to kniha, ktorá ma bavila a stála za prečítanie.
Záver ma dostal...
A hrdinovia so mnou zostanú ešte dlho, predlho...

Anastazie0810
09.02.2022 5 z 5

Páni, tak teď nevím jestli jsem víc naštvaná nebo nadšená. Je fajn, když se jednou za čas dostanete ke knížce, kde nejde úplně o milostný příběh. Možná se to malinko očekává, ale jsem ráda, že to tak nebylo. Namísto toho se mezi řádky najde spousta naděje, spousta síly jak vůle tak i myšlení celkově, a mnoho dalších hodnot, které stojí za zmínku. A to Victoria zvládla výborně. Líbí se mi, že to nebylo na více dílů. Akce střídaná šokem a napětím, které roste s každou stránkou.

A ano nebude to mít úplně konec, který čekáte. I tak je to krásný příběh, že jo ?:)

Sansli
06.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Takže nakonec, i když jsem to upřímně nečekala, se mi druhý díl líbil ještě víc než ten první. Bylo to akčnější a četlo se mi to skoro samo. Dokonce tak, že jsem to musela vždy po několika kapitolách odložit, abych to nepřečetla tak rychle:) a mohla si naplno užít příběh i společnost Augusta a Kate. Ti byli zase skvělí, ale díky událostem z prvního dílu i trochu jiní.
V prvním dílu jsem měla raději Augusta, protože i když on je tou příšerou, přišel víc lidský než Kate. V tomhle příběhu už jsem s ní takový problém neměla. Už se totiž nesnažila udělat na někoho dojem, byla víc sama sebou.
Konec mě nepotěšil, ale ani nepřekvapil. Jak jsem se blížila k poslední kapitole, tak nějak mi bylo čím dál jasnější, že tady na happyend pravděpodobně čekám marně.

speciale88
07.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak jako první díl super. Tesila sem se na pokračování. Závěr trochu smutný a nečekaný ,ale ne vše muže končit ,,stastne až na veky,,. Super oddechove čtení.

Zruza
11.06.2021 4 z 5

Kniha mě bavila. Je originální, ale nějak extra odvařená jsem z toho nebyla. I tak si, ale myslím, že to stojí za to si ji přečíst.
Jestli, ale nemáte rádi krváky, nedoporučuji.

Calwen89
22.04.2021 4 z 5

Je to krásný příběh o lásce, rodině, svědomí, odpuštění a naději zasazený do toho nejtemnějšího prostředí. Člověk ale musí číst mezi řádky, aby to viděl. Možná mě trochu mrzí, že romantická linka nedostala více prostoru, ale nadruhou stranu jsem za to ráda, protože konec mě i tak dostal..

whiolet
31.03.2021 3 z 5

Asi mám problém. Nebavil mě ani první ba ani druhý díl, bylo to takové nemístné, neslané.
Očekávala jsem větší romantickou linku mezi Augustem a Kate, uvítala bych i zajímavější a sarkastictejsi vedlejší postavy.
Tohle byla na můj vkus nuda.

Allka
06.03.2021 5 z 5

Dočteno... Bolí to...

Ivet1990
26.09.2020 5 z 5

Musím uznat, že druhý díl se líbil o něco víc jak první. Přišlo mi, že dějová linie byla propracovanější a byla víc nabytá akci než v prvním díle. Co se týče konce, tak do poslední chvíle jsem stále čekala, že to dopadne úplně jinak než jak to vše dopadlo. I pře hořko-sladký konec jsem si i druhý díl užila.

barbb8k
30.08.2020 4 z 5

Když začínám psát tuto recenzi, tak jako první věc mě napadne...
Všichni říkají, že tento díl byl horší než předchozí, jenže já se v tomto směru liším. Mně se líbil o hodně víc.

Sice tu zase nebylo tolik akce, které by se z nápadu této knihy dalo vytřískat, ale i tak jí tu bylo více než v prvním díle.

Hlavní hrdinka mi začala v tomto díle připadat více nesympatická. Nevím proč.
Romantická linka je ale zase promyšlenější a lépe napsaná. Už to není takové to: nenávidím tě a po dvou stranách ti chci dát pusu.

Celkově: podle mě by autorka mohla z celého tohoto světa, postav a myšlenky dostat víc, ale i tak je to moc pěkná oddechová série.

Deia
03.05.2020 3 z 5

Prvú časť série, Divokú píseň, som čítala pred necelými dvoma rokmi a myslela som si, že si ju pamätám trochu lepšie. Asi aj preto sa mi táto, druhá časť, páčila menej. Prišla som na to, že udalosti z prvej knihy si pamätám len minimálne, takže spočiatku som bola dosť zmätená odkazmi na to, čo sa stalo v predchádzajúcej časti. Kniha sa mi ale aj tak čítala dobre, bolo tam dosť akcie, v podstate žiadna romantická linka (to oceňujem) a celkovo bola dosť napínavá. Problém som mala s tým, že ani August, ani Kate mi tentoraz nejak neprirástli k srdcu (zdá sa mi, že v prvej časti sa mi páčili viac). Tiež sa mi celkom páčil koniec, bol dosť nečakaný. Ku knihe sa určite ešte raz vrátim, chystám sa ju prečítať hneď po tom, čo si znova prečítam prvú časť, možno ju takto ocením viac.

Sixtinka144
09.04.2020 5 z 5

REREADING
Knihu jsem dostala před dvěma lety od mého přítele a hned jsem se do ní pustila. Ještě aby ne, první díl byl naprostá pecka a tohle je navíc konec celé série. Když jsem knihu dočetla, byla jsem nadšená a zároven hrozně smutná. Tohle nemůže být konec tak dokonalého světa, nebo ano? A stejně se cítím i nyní, po dvou letech... Strašně moc si vážím a cením autorku za konec knihy.. Je mi úplně jesné, že za něj musela dostat hrozně moc negativních komentářů, ale za mě? Dokonalost, dokonalost a ještě jednou dokonalost. Teda ne, že se mi ten konec líbil, nebo že bych si to přála, ale dodalo to celému příběhu na uvěřitelnosti. Samozřejmě jsem stejně jako poprvé probrečela celý závěr, i když to vlastně dopadlo dobře. Tahle kniha se stala takovou menší srdcovkou, a určitě si ji v budoucnu přečtu znovu. Jo a za mě ještě lepší než jednička... 100 procentně doporučuji.

makul
22.12.2019 5 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dát 4 nebo 5 *. Ze začátku mě kniha nebavila a její čtení jsem neustále odkládala. Pravdou je, že první díl jsem četla už před nějakou dobou, ale i tak...
Potom jsem si ale řekla, že knihu prostě dočtu. Znovu jsem se dostala do této série a musím říct, že konec se mi neskutečně líbil. Právě kvůli němu nakonec přeci jen dávám 5 * .

julythreemosen
12.10.2019 5 z 5

Tohle bylo hodně dobré. V rámci čtení dlouhaletých restů jsem se pustila do závěru této dualogie a wow, do příběhu jsem se ponořila neskutečně rychle. Tento díl se mi líbil ještě mnohem víc, než Divoká píseň, bylo to temné, fascinující, čtivé... Moc se mi líbil vývoj postavy Augusta, ale především Kate... Všechno bylo na této knize perfektní (snad až na... kdo četl, ten ví...).

jmn7053
16.08.2019 5 z 5

Kniha předčila první díl. Je temnější, zamyšlenější a chytlavější; všechno, co Divoká píseň rozkopala, to Temný duet vyhrabal na povrch, charaktery se o to více prohloubily, svět se o to více zaostřil.
Bavilo mě to od začátku do konce. Tento styl mi prostě padl do noty - hluboké, těžké myšlenky prolínající se s hravostí fantasy žánru se silnými postavami.
Autorka z toho udělala skutečný duet, jak stylem psaní, estetickou formou, tak i vyprávěním, radost číst, děkuji!
P.S. Tento knihožrout potřebuje víc!

BetyN.
12.07.2019 5 z 5

Série Monstra z Verity je moje srdcová záležitost. Proto musím dát plný počet hvězd, i když první díl se mi líbil o trochu víc. Jak už má kniha v názvu, je opravdu temná. Ale je také plná moudrosti a naděje.

betule3
17.06.2019 4 z 5

Jsem asi jediná, ale mně se prostě první díl líbil víc. Nevím, jestli to je tím koncem (který jsem mimochodem fakt nečekala), nebo celkovým rozvržením knížky. Tím ale nemůžu říct, že by se mi Temný duet nelíbil. Hlavní postavy se skvěle vyvíjely a jejich chování bylo logické. Děj ubíhal také rychle, na konci úplně neskutečně rychle. Celkově hodnotím 4*. :)