Temný duet

Temný duet https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335060/bmid_temny-duet-khq-335060.jpg 4 206 47

Monstra z Verity série

< 2. díl

Kate Harkerová se nebojí tmy. Je to dívka, která loví příšery. A jde jí to víc než dobře. August Flynn je příšera, která se nikdy nemůže stát člověkem, i když po tom sebevíc touží. Je nestvůrou, které má v téhle hře zahrát svou roli. A zahraje ji – za jakoukoli cenu. Téměř šest měsíců poté, co se Kate a August poprvé potkali, se válka mezi monstry a lidmi stala realitou. August se stal vůdcem ve Verity, i když po této pozici nikdy netoužil, a Kate se živí jako lovkyně nestvůr v Prosperity. Pak se ale ze stínů najednou vynoří nová příšera, která se živí chaosem a oživuje vnitřní démony lidí, a Kate se musí vrátit do hlavního města, aby čelila monstru, které si myslela, že zabila, a démonovi ve svém nitru.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Our dark duet , 2017

Tucaka
08.05.2019 5 z 5

Moc jsem od dalšího dílu neočekávala, jelikož první díl pro mě byl ze začátku jeden velký zmatek. Až ve druhém díle jsem konečně pochopila důvod existence příšer. Možná mi tam chyběl nějaký románek. Čtení rozhodně perfektní, ještě dlouho budu dostávat z hlavy zakončení příběhu, který mě parádně dostalo, achjo takhle to nemělo skončit..

Lily-fairy
06.04.2019 5 z 5

Dokonalé. Temné, drsné a zároveň plné naděje a moudrosti. O mnoho lepší než první díl a jedna z nejlepších knih, minimálně mezi YA

Horselen
24.03.2019 5 z 5

Celý příběh byl dost krvavý a drsný, na můj vkus až moc. Rozhodně mě netěšilo, že na mnoho stránkách vystupoval odporný malchaj.
Každopádně tento díl byl o dost lepší než první, konečně jsem nemusela přemýšlet, co že se to vlastně děje a kdo je kdo.
Ale ten konec... Srdce zaplakalo, i když jsem to v hloubi duše věděla už na začátku bitvy.

gabice4
04.03.2019 4 z 5

Tato kniha se mi líbila více než ta první, protože jsem už tak nějak pochopila o co jde. Myslím, že kdyby to bylo takto v reálném životě, tak už by lidstvo vyhynulo..... Na světě je mnohem víc násilí, za chvíli by bylo nestvůr daleko víc než lidí.... Jedná hvězda ubrána za konec příběhu....... Přála bych si ho jinak

wildXchos
23.02.2019 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Postavy už nebyly tak naivní. Připadá mi ale, že se toho v knize až tak moc nestalo, většina příběhu se odehrála až na konci.

Hoshi
05.02.2019 5 z 5

V hloubi duše jsem to tušila, ale stále jsem chovala naději, že se mýlím.
Pokračování je temné, krvavé, potkané strachem ... a nadějí. Druhý díl byl možná o krapku lepší, než první, i tak byl stejně čtivý a rychle odsýpal. Mrzí mě, že se s nimi musím rozloučit a další setkání bude stejně bolestivé, jako to první.

Knihomolka10
29.01.2019 5 z 5

Tento díl se mi líbil o něco víc než první. Na začátku se děj trochu táhl a na setkání Kate a Augusta jsme museli čekat docela dlouho. Chápu, že se autorka snažila nic neuspěchat. Kate a August jsou skvělá dvojka, a proto mě mrzelo, jak to skončilo. Autorka se snažila o originální konec, který se jí opravdu povedl. A i když nebyl šťastný, tak tam prostě pasoval.
Obě knížky byly zajímavé a úžasné. Doporučuji všem.

Alethea_k
27.01.2019 4 z 5

Asi jde vidět, že stárnu. Před 1,5 rokem jsem četla první díl a do světa i postav jsem se zamilovala. Teď už vnímám každý nedostatek, takže do poloviny příběhu bych knihu hodnotila 3*, nijak mě kniha neoslovila. Posledních 100 stran ale bylo protkáno akcí a napětím, zasloužily by si 5*. Takže udělat kompromis není na škodu. Jsem ráda že to dopadlo právě takto. Na druhou stranu se nesnaží nic dovysvětlit, uvítala bych pár kapitol navíc...

Market116
03.01.2019 5 z 5

Úžasná série, jen škoda, že tak krátká a smutná.
Kate s Augustem jsem si hned oblíbila, nechtělo se mi s nimi loučit. Trochu si říkám, že jsem se do druhého dílu neměla pouštět...fakt nesnáším smutné konce. Ale i přesto, jsem ráda, že jsem na tuto sérii narazila, opět zase něco nového a originálního.

Purple7
18.12.2018 3 z 5

3,5* Dvojka mi zas tak moc nesedla. Vůbec to nebylo špatné, oproti jiným YA růže mezi trním co se akce, nového prostředí, romantické "ne-linky" a samotného konce týče. Nicméně kdyby měla tato kniha o 100-150 stran méně, prospělo by jí to. Některé kapitoly tam byly totální vycpávky. Celou dobu stejně všichni ví, že je jen klid před bouří. K nějakým nečekaným objevům nebo k neodkladným záležitostem tam nedocházelo, tak proč to sáhodlouze protahovat?
Jinak všimli jste si, že v každé 2. YA knize je nějaký homosexuální pár? Tak tady sice ne, ale i tak jde autorka s dobou, protože jedna postava je středního rodu. Ehm, nic proti tomu, ale číst, jak "ono přišlo, nebo ono řeklo", mě v textu dost rušilo a za celou dobu jsem si na to nezvykla.

OxxyOyxxO
17.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka...
Upřímě, do téhle knihy jsem nevkládala moc velké naděje - přece jen, druhé díly bývají vždycky horší. Nevím, možná to bylo tím, že tenhle díl byl zároveň poslední, takže se nedá považovat za "průměrný druhý vycpávkový díl" jak ho známe z trilogií, ale tohle bylo stejně dobré - ne-li lepší - než jednička.
Opravdu, mě to bavilo. Jak nové postavy, tak i děj, všechno bylo skvělé. Tedy... No, konec.
Ten konec... Ten byl úžasně napsaný a stejně dokonalý jako zbytek knihy o tom není pochyb, ale mě osobně zcela zabil. Pokud, jste tuto knihu již četly, pak s vámi soucítím, pokud se na knihu chystáte, pak přeji pevnou vůli.
Za mě tedy 5/5 z pěti, protože za smutné konce se bohužel - či snad bohudík - body neodebírají.

Erlif
15.11.2018 3 z 5

Vůbec jsem nevěděla, jestli se do druhého dílu pustit, protože lidi tu varují, že je horší, první díl mě moc nenadchl, ale nemám ráda nedočtené série. Takže jsem začala číst a jsem ráda, druhý díl se mi líbil více a měla jsem ho i rychleji přečtený. Ale autorka se nenamáhala věci více vysvětlovat, se vším mi přišlo, že byla hned hotová a bylo jí úplně jedno, že čtenářovi vše více nevysvětlí. Dávám o hvězdu víc než předchozímu dílu.

Lokina
14.10.2018 5 z 5

Victoria Schwab opět dokázala, že je jedinečnou vypravěčkou a spisovatelkou. Už první díl Divoká píseň mě zaujala a bavila, ale Temný duet mě úplně rozložil.
Augusta i Kate jsem si oblíbila a bylo to těžké a dlouhé čekání na další díl, co se s nimi stalo a jaký osud je čeká. Příběh plynule odsýpal a já netrpělivě čekala, až se Kate a August opět setkají.
Kniha je plná krve, temnoty, strachu, bojů a hlavně příšer, nechyběla akce, nevtíravá romantika ani závěrečná, akční a emocemi nabitá bitva.
Konec mě vůbec nezklamal, i když mi z něho bylo smutno a knihu tím tak odlišil od ostatních fantasy románů.
Temný duet je určitě velmi zdařilé pokračování a já jsem ráda, že jsem mohla být součástí tohoto příběhu :-)

andrejci
07.10.2018 5 z 5

Bylo to skvělé pokračování. Setkání Kate a Augusta se povedlo. Ten konec i když to nebyl klasický happy end se mi líbil. Já bych ho neměnila. Dokonale tam zapadl. Druhý díl se mi líbil víc jak první.

erulka
20.09.2018 5 z 5

Skvělé pokračování. Na můj vkus dlouho trvalo, než se Kate potkala zase s Augustem, ale i tak byly kapitoly čtivé a zajímavé. Je to úplně jiný a neobvyklý příběh, který mě dostal. Přála jsem si sice jiný konec, ale myslím, že i právě takový konec přispěl k jedinečnosti těchto knih. Určitě doporučuji.

Dani3
18.09.2018 4 z 5

Kate se vrací zpět do Verity, kam přišla „lovit“ novou příšeru, která v lidech probouzí to nejhorší, co v nich je. Zajímalo by mě, z jakého násilného činu se tato příšera zrodila? Zrození majchajů, korsajů i sunajů mělo v jedniče svá pravidla, ale o zrození Zmatkožrouta jsem nic nenašla...

Temný duet je opravdu hodný svého jména. Nechybí mu temnota ani ponurost, je tu ještě více násilí, více krve, více černého slizu i více mrtvých těl na každém kroku než v jedničce. Musím uznat, že dvojka je čtivá a děj svižně odsýpá, nicméně není ničím nová, všechno již bylo řečeno v předchozím díle. Celá kniha mi přišla jenom jako konec k Divoké písni, ne jako plnohodnotný díl.

Viviana-Mori
13.09.2018 3 z 5

První díl byl lepší.
Ani tento nebyl špatné čtení, ale přece jen konec byl dost předvídatelný a celé se to trochu vleklo. První půlku knihy mne August vůbec nezajímal, dějová linka Kate byla lepší.
Nebylo to úplně špatné, rozhodně ne, ale už jsem četla lepší příběhy a s větší chutí.

Andy0892
19.08.2018 3 z 5

Dle mého názoru to první díl nepřekonalo. Na jednu stranu chápu ten konec, ale na druhou... Co se stalo z Augusta? Kate jsem měla docela ráda v prvním dílu, jenže tady? Vůbec jsem se nedokázala začíst do příběhu... Možná špatné období, či větší pomlka od prvního dílu, vážně nevím, ale pro mě to bylo zklamání.

simona8126
03.08.2018 4 z 5

Útok na mé srdce a mou duši. Vlastně vůbec nevím, jestli se mi to líbilo. Bylo to na mě až příliš temné, depresivní, bezvýchodné, zoufalé, krvavé… V prvním díle byly občas takové uvolňující chvíle (např. ve škole), ale tady to bylo až příliš drsné. Nejsem si jistá, jestli je to vhodné pro mládež od dvanácti let. Smrt a bolest na každém kroku… Oblíbila jsem si Kate, myslím, že většina postav se k ní chovala vyloženě nespravedlivě, ale ona byla silná a schopná se s tím vypořádat. Augusta jsem měla radši v jedničce, tady se z něj stal téměř robot, alespoň v první polovině. Nu, skončilo to, jak to skončilo, v podstatě jsem s tím asi i spokojená. To je ono, sama nevím. Proč tomu sakra dávám čtyři hvězdičky?

Alee
30.07.2018 4 z 5

Temný duet sice nepředčil první díl, ale určitě nezklamal. Byl to zábavný, originální, správně temný a přinesl i nějakou tu myšlenku k zamyšlení. Victoria Schwab je skutečně skvělá autorka. Přestože je tato kniha určitě zaměřena spíš na mladší čtenáře, je to celkem kvalitní počin, který si určitě užije i dospělý, pokud hledá oddychovou literaturu, která není stupidní a má nápad.