Monology

Monology https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49829/bmid_monology-6Qv-49829.jpg 4 174 26

Terry11
10.08.2015 5 z 5

"Nemohu bez tebe spát."
Nádherné verše psané většinou z pohledu ženy. Prý touto knihou vyvolal tehdy literární skandál. V době budovatelského románu psal milostné básně s erotickým nádechem. Žádná politika, žádné oslavné básničky, žádný dělnický hrdina. Ta nejhezčí se jmenuje Touha po spánku.

poetree
13.06.2013 5 z 5

Krásné básně, nechápu, proč se k nim autor již nehlásí .. :) Nezapomenutelná je báseň Nedotýkej se mě.

LilyFair
15.03.2013 5 z 5

Nádherné! ... Ne. Některé básně nejsou nádherné, ale přímo překrásné!
Nikdy bych nečekala, že se poezie tak moc dotkne mého srdce.

Básně jsem nikdy nechápala. Tyhle ale chápat jdou...
5 hvězdiček rozhodně nestačí... !

Francoa
05.04.2012 5 z 5

Ano,mám verše docela rád.Rodiče měli doma celou řadu Básnický almanachů z Odeonu,vše jsem zhltal.V pubertě,když jsem přečetl MONOLOGY ,jsem byl knížečkou uchvácen a pod jejím vlivem jsem začal také veršovat.Obzvlášť jsem měl rád Nedotýkej se mne,Bojím se tvé lásky,Ne ty nevíš,Proč si tak krásná,Kdybys tak raději mlčel a Jediná slina ve vlasech Venuše,které jsem znal nazpaměť a ještě teď po tolika letech si některé úryvky pamatuji.Knížečka veršů se ke mně dostala ve správném věku.I dnes si je občas přečtu , stále mi zaujmou a považuji je za velmi výstižné!

nightlybird

Dřív ne Dřív ne

Nebo se může stát
že součet života
vyjde ti směšně nízký

Že se jako dítě budeš potácet
věčně jen v malé násobilce

Být básníkem to znamená
jít vždy až na konec

WEIL
26.06.2011 3 z 5

Verše jsou to zajímavé, ale autor se k nim nehlásí.
Vyřadil je ze svého seznamu děl, na kterých mu záleží.

Osobně si je pročtu, ale nějak blízké mi to zážitkově není.