Monica – můj příběh

Monica – můj příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61826/monica-muj-pribeh-61826.jpg 3 7 2

Skandální příběh mladé, čerstvě dostudované stážistky, obletěl celý svět a stal se nejdiskutovanějším případem poslední doby. To, co začalo zcela nevinně – jako neplacená stáž v Bílém domě –, skončilo strašlivou destrukcí citového i společenského života mladé ženy a bezmála i něčím takřka neslýchaným: odvoláním prezidenta Spojených států amerických.... celý text

Biografie a memoáry

Vydáno: , Columbus (ČR)

Monica's Story , 1999

Hellboy
14.12.2021 2 z 5

34/2021 Knihu jsem přečetl po dokoukání vynikajícího seriálu American Crime Story: Impeachment. Téma mě zaujalo a chtěl jsem se o něm dozvědět něco víc. Ale tahle kniha, to je omyl. Sama o sobě je nezajímavě napsaná, text není dobře členěný, špatně se v něm orientuje. Ale - asi nikdy v životě jsem nečetl hůř přeloženou knihu. Ten překlad je tak strašně špatný, že snad každá věta bolí. Copak to neprošlo žádnou redakcí? Četl ten text někdo předtím, než to šlo do tisku?? Ani bych neřekl. Jestli se vám tahle kniha dostane do ruky, tak ji s klidným svědomím hoďte do sběru. Respektive - ano, v minulosti to mohl být (pro anglické čtenáře) cenný zdroj informací, který shrnoval Moničin život od dětství až do aféry. Dnes, pokud vás to téma zajímá, tak říkám - podívejte se na ten seriál. Ten totiž velmi dobře vybírá ty skutečně zajímavé momenty, hrozně dobře umí zdůraznit a vypíchnout to podstatné a hlavně - zůstává co možná nejvíce objektivní. To znamená hlavně to, že seriál se pokouší zachytit úhel pohledu Lindy Trippové, která je skutečně zajímavou osobou, vlastně je její příběh mnohem zajímavější, než příběh Moniky. V této knize je ale z pochopitelných důvodů redukována na zrádkyni, příliš prostoru nedostává a je odstavena na vedlejší kolej. Je to logické, ale je to škoda. Tahle kniha je memento doby, vyšla velmi rychle, v době, kdy ty události byly aktuální. Z dnešního pohledu je to škoda, kniha nemá dostatečný odstup od událostí. 3/10

4444913
16.06.2019 odpad!

Dvojděs.Žvatlavý autor a slečna která by zřejmě vyhrála soutěž o nejblbější způsob jak se proslavit..Monika studovala a studovala a stala se stážistkou a pak vlezla pod stůl a pak to vykecala.A nějakou záhadou má zkažený život.