Momentky. Momentky?

Momentky. Momentky? https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400934/bmid_momentky-momentky-mRb-400934.jpg 5 2 2

Formou deníkových záznamů Jaromír Šlosar zachycuje přírodní krásy a život v průběhu čtyř ročních období v jeho milovaných Beskydech a Pobeskydí. Při líčení proměn krajiny v jednotlivých částech roku postihuje nejen jejich charakteristické rysy, ale i změny v chování rostlin a zvířat, jako vnímavý pozorovatel na svých toulkách přesvědčivě nalézá poezii krajiny, přírody i lidských příběhů, tedy to, co smyslům a hlavně duši uspěchaného turisty zůstává skryto.... celý text

eva096
25.05.2022 5 z 5

Neznám slovo podměrečný, ale měl jste zřejmě na mysli útlost knihy. No a? Myslím, že křehký obsah odpovídá rozsahu knihy. Je krásná, plná vnímavých a citlivých postřehů.

Blue
01.02.2019 4 z 5

Anotace uvedná výše je mírně zavádějící. Já bych souhlasil s tvrzením, že autor "nalézá poezii krajiny, přírody i lidských příběhů..." Tak nějak to je. Je to kniha křehká, citlivá, vnímavá, mohl bych takto pokračovat, ale dodám, s lítostí, už jen jeden přívlastek, také podměrečná.