Moloch - Hledání rovnováhy

Moloch - Hledání rovnováhy https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18869/moloch-hledani-rovnovahy-dTG-18869.png 4 34 5

Autor románu prokazuje dobrou znalost popisovaných prostředí - severočeského chemického výzkumu, zákulisí pražského uměleckého světa i litvínovského hokejového kolbiště. Román popisuje bez zbytečného moralizování i mnohé negativní rysy způsobu života.

Moudd
07.04.2023 5 z 5

Má oblíbená kniha z doby socialismu. Švejda má úžasný talent vystihnout atmosféru i pocity jednotlivých postav.

jprst
28.08.2021 4 z 5

V době vydání to byl docela trhák, tedy především pro nás Severočechy, kteří jsme místa děje románu znali, takže i vlastní děj příběhu nám byl jaksi bližší a některé postavy i jako bychom poznávali. Pro mne jedna z knih, kterou si rád přečtu i v dnešní době.

georginaa
22.03.2021 4 z 5

Realisticky popisovány místa ústeckého kraje. V těch letech jsem hodně chodila na Litvínovský hokej s celou partou, byl to úžasný zážitek. Tím knihy Jiřího Švejdy jsou takové mé srdcovky, jelikož zmiňovaná místa velice dobře znám. Je to vlastně připomínka toho jak se žilo.

Pivka1
18.01.2021 5 z 5

Za mě TOP kniha, oba díly. Čtivá i v dnešní době.

WEIL
16.08.2011

Autor si dal s touhle knihou více práce než s jinými, a docela dobře se prodávala.