Moji židovští sousedé

Autorka popisuje ve své knize osudy italských židů za 2. světové války. Při vyprávění příběhů ze svého dětství konfrontuje dětské vidění událostí s dospělým postojem, opírajícím se o životní zkušenosti a dokumenty doby. Spojením těchto dvou rovin tak individuální příběhy získávají zobecňující přesah. Rasistické myšlení nenašlo v Itálii mnoho příznivců, neboť narazilo na individuální odpovědnost a svědomí, na samostatné rozhodování a živé kulturní povědomí většiny Italů, kteří bez ohledu na přízeň nebo nepřízeň doby pomáhali ohroženým lidem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43065/big_moji-zidovsti-sousede-30b-43065.jpg 3.114
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Academia

La parola ebreo

Kniha Moji židovští sousedé

Warana
09.01.2015

Na miniaturu skutečně dobrý text.

Merlinit
20.10.2014

Víc než jednotlivé střípky vzpomínek malého děvčátka kniha nabízí pohled na nástup fašizmu v Itálii a postoj světového kléru. Já bych spíš ocenila ty střípky.

oolinkaa
17.08.2012

Lepší průměr.. Autorka líčí své dětství v Itálii, odkud museli (jako skoro ze všech zemí) odejít Židé do koncetr. Táborů.. Popisy od nástupu Hitlera, postupných zákazech pro Židy se pomalu dostáváme na konec díla, kde to končí smutně..:-( V plynové komoře..