Moji milí Slováci

Moji milí Slováci https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163816/bmid_moji-mili-slovaci-JwO-163816.jpg 4 29 4

Ivan F
31.07.2022 4 z 5

Na to, že od napísania knihy ubehlo viac ako tridsať rokov, tak niektoré listy Slovákom sú mrazivo aktuálne aj dnes. A to veľmi veľmi mrazivo. Súhlasím s týmto dovetkom v anotácii knihy od prvého, po posledné slovo. Pod zdanlivo láskavým pláštikom humoru, je každý list tvrdým pranierom nášho národa. A zaslúžime si ho. Najviac bolestným je pre mňa fakt, že list o ženičkách, hoci som o ňom do prečítania tejto knihy nevedel, som vlastne podvedome napísal aj ja. Trochu inak, ale obsah je viac menej ten istý. Pretože takých ženičiek (ako pán Satinský) som v živote stretol kvantum a nanešťastie ich ešte stretávať budem. Ich neblahý vplyv na minulé, súčasnú a aj budúce generácie je markantný a zhubný. Každá je niečou matkou, tetou, známou atď. Bez nich by nám však bolo lepšie. A teraz ma môžete začať palicovať, vydržím to.

Corso
11.04.2022 5 z 5

Povinne citanie pre toho, kto to so Slovenskom mysli naozaj vazne a dobre. Taka ostra a smutna kritika pod zasterkou humoru sa len tak casto nevidi. Ak nam Julko nieco odkazal, tak myslienky, ze s ludskou krepostou a hlupostou sa musi bojovat, nie sa neustale hladkat po plesinach a utesovat sa ze sme mlady, utlacany, neskuseny narod-marod. Nie. Vo svojich esejach a uvodnikoch nas Satinsky pekne zostra vyslahal po tych lenivych utiahnutych prdeliach.

Kerberos
04.07.2020 4 z 5

Humorné eseje na různá témata psané formou dopisů.

deanmo
06.03.2013 5 z 5

Povinné čítanie pre všetkých ľudí, zvlášť však pre štátnych úradníkov :)