Moje túžby, tvoje túžby

Každý z nás má emocionálne potreby a túžby. Manželstvo funguje dobre len vtedy, keď si manželia uvedomujú potreby svojho partnera, a naučia sa ich napĺňať. Dr. Harley identifikoval desať najdôležitejších potrieb mužov a žien: * náklonnosť, * rozhovor, * čestnosť a otvorenosť, * finančné zabezpečenie, * oddanosť rodine, * sexuálne uspokojenie, * spoločnosť vo voľnom čase, * atraktívnosť, * domáce zázemie, * obdiv a vysvetľuje, ako tieto potreby naplniť. Rozdielnosť priorít v hodnotení týchto emocionálnych potrieb je dôvodom, prečo je pre mužov a ženy také ťažké navzájom sa do seba vcítiť. Ak ktorákoľvek z piatich základných emocionálnych potrieb partnera nie je uspokojená, stáva sa zraniteľným a náchylnejším podľahnúť pokušeniu mimomanželského milostného pomeru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286798/moje-tuzby-tvoje-tuzby-8Vv-286798.jpg 4.52
Psychologie a pedagogika, Rodina
Vydáno:, Porta Libri

Komnenos
25.02.2016

Psychológ W. Harley vo svojom výskume prišiel na to, že rozvrat manželstiev spôsobujú najmä nenaplnené potreby manželov. V tejto knihe prístupnou formou vysvetľuje aké sú to potreby a ako je ich možné napĺňať. Je to užitočná príručka pre tých, ktorí majú v manželstve problémy, ale aj pre tých, ktorí ho chcú ešte zlepšiť. Niektoré tézy sú však príliš zovšeobecňujúce a u konkrétneho človeka nemusia platiť, avšak je na každom ako si informácie z knihy prispôsobí na svoj individuálny prípad.

manželství manželská krize nevěra psychologie

Autor knihy

Willard Harley