Moje temné srdce

Moje temné srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236212/bmid_moje-temne-srdce-zAe-236212.jpg 3 70 18

Moje temné srdce je napínavý psychologický thriller o posedlosti a pomstě. Je to příběh mladého muže, který se snaží zjistit, proč jeho matka před dávnými lety beze stopy zmizela a kdo je vlastně zodpovědný za to, že v dětství osiřel. Svého otce totiž nikdy nepoznal.

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Synkkä niin kuin sydämeni , 2013

Knihomolka134
13.02.2023 2 z 5

Skandinávská (finská) krimi s lehce předvídatelnou dějovou posloupností. V anotaci se píše "napínavý psychologický thriller". Ani jedno to pro mě nebylo. Spíš bolestné vyprávění chlapce, který ztratil mámu a celou knihu prahne po pomstě. Tři prolínající se časové úseky dávají knize na napínavosti, ale to nestačí. Neprobarevné charaktery postav, očekávaný závěr a zavádějící název knihy. Trochu zklamání, zejména pro fanoušky severských detektivek a zmlsanců Nesba.

Akana
04.05.2022 4 z 5

Tradiční finská úspornost ve vyjadřování u Tuomainena nechybí, ale není zase tak markantní, jinými slovy na Fina je relativně ukecaný. Výsledkem je příjemně svižný a uvěřitelný thriller. Přehledné množství postav, funkční střídání časových rovin, vlastně většinou pozitiva. Poněkud krkolomnější rozuzlení lze snadno odpustit. Jen mám pocit, že mi z toho za pár měsíců moc nezůstane.

pegasek
15.01.2022 5 z 5

Kniha je skvělá,přečtená jedním dechem.vsechno je nakonec jinak než to původně vypadá...určitě doporučuju precist

maličkán
07.05.2019 3 z 5

Trochu slabší, některé pasáže mě vůbec nebavily, konec mě překvapil. Přečíst se to dalo.

Sotek43
23.04.2019 5 z 5

Precteno jedním dechem za jeden den. Kniha je krasne psaná a překvapí i rozuzleni.

oblakaknih
29.03.2019 3 z 5

Osobně se považuju za milovníka severského krimi, takže jsem této knize chtěla dát šanci.
Nebyla to chyba, ale v tomto ohledu narazíte na mnohem lepší knihy.
V knize jsem nenašla nic velkého, co by mi vadilo. Jen střídání tři roků (1993, 2003, 2013). S příběhem to samozřejmě souvisí, ale vyplyne to později, takže že začátku je to lehce zmatené. Z toho důvodu se to i špatně čte, ale po 70. straně mi stránky ubíhaly před očima a neuvěřitelně mě to bavilo! Bylo to skvělé, napínavé a touha po pomstě z toho úplně sálala.
Hodně blízko k 4 hvězdičkám!

000nugatovej
23.02.2019 3 z 5

Temná dusivá atmosféra vylíčená jednoduchými krátkými větami. I napětí se stupňuje. Fakt dobré. Jenže pak to celé zeslabí naprosto překombinovaný závěr.

intelektuálka
17.02.2019 4 z 5

Toto není akční thriller - jedná se o psychologický rozbor osobnosti mladého muže, který má v životě určitý cíl ...

Aleksi v dětství přišel o svoji mámu - a protože tuší, kdo za jejím zmizením stojí, vydává se v dospělosti na cestu zjištění a pomsty ...

Přes dějové zvraty dospěje k rozuzlení a nachází vraha...

Mně se kniha četla dobře a milovníkům psychologie doporučím.

Devil-Ivet
10.12.2018 3 z 5

Po Léčiteli jsem po knize sáhla s nadšením. Bohužel nebyla až tak dobrá, jak jsem si myslela. Nedařilo se mi začíst a měla jsem stále více otázek. Je pravda, že pak to bylo lepší a nápad to je také dobrý. Ale prostě jsem čekala něco zdaleka lepšího.

dzafik
11.07.2017 4 z 5

Takova oddechovka na dva vecery:-) sice trosku skrobene a depresivne psana, ale nakonec i nejaky prekvapeni tam bylo. Myslim, ze nektere postavy by se daly lepe rozvinout.

egona
05.06.2017 3 z 5

Antti Tuomainen není zrovna mistr rozuzlení. Daří se mu však zachytit ponurou atmosféru. Kdyby se držel právě popisů atmosféry a přímočarosti děje a nesnažil se o překvapivé zvraty, jeho knihy by (alespoň v mých očích) stouply o několik tříd. Knihu jsem dost hltala a pochvalovala jsem si, jak se autorův styl od Léčitele pěkně vyvinul, ale konec to opět zabil. Poslední strany už jsem se nespokojeně šklebila.

syskas
24.04.2016 3 z 5

Dobre sa to čítalo, ale koniec mohol byť trošku zaujímavejší.

Baiba
29.01.2016

Nedočteno, nehodnoceno, moc depresivní, temné, ponuré, asi se k tomu vrátím v létě. Zápletka mě zaujala i autorčin styl, i když hlavní hrdina je ke čtenáři dost odtažitý...

kadgam
27.11.2015

Zo severských krimi si pamätám aj lepšie

Hipi
19.09.2015 3 z 5

Ze začátku mě to strhlo. Je to velice čtivé, dramatické a napínavé. Bohužel rozuzlení zápletky pro mě bylo takové zklamání, že musím z hodnocení strhnout jednu hvězdu.

jasmína
20.06.2015 5 z 5

Kniha mě každopádně oslovila, navíc jsem po tak nízkém hodnocení čekala podprůměrnou detektivku, ale do té má daleko.

Je to naprosto jiný příběh, který se ke konci vyklube do zajímavého závěru, ač ne příjemného..

pinkpop
10.06.2015 1 z 5

Dočteno, ale nebavilo mě to.... :-/

evasamankova
02.02.2015 4 z 5

Příjemně nepředvídatelný psychologický thriller, v němž až do posledních stran není jisté "kdo". Napínavé okamžiky jsou střídány krátkými popisnými částmi, které ve svém celku ale spíše podtrhují temnější atmosféru knihy. Čtivě, napínavé - líbilo se mi. 80%

finská literatura pomsta posedlost severská krimi psychologické thrillery

Antti Tuomainen
finská, 1971
2018  76%Než natáhnu brka
2012  55%Léčitel
2015  69%Moje temné srdce
2016  64%Důl
2020  73%Malá Sibiř

Kniha Moje temné srdce je v