Výměna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Olivia Abbottová přestěhuje s rodiči do nového města, nadšeně se přidává k týmu roztleskávaček a hledá si nové kamarády. A pak potká Ivy Vegovou. Zpočátku vypadá bledá a vždy v černém oblečená Ivy jako Oliviin pravý opak. Jenže když holky prohlédnou přes růžové třpytky a tlustou černou oční linku, zjistí, že vlastně vypadají úplně stejně – jsou totiž dvojčata! Olivia a Ivy vymyslí ďábelský plán s výměnou rolí a nadšeně zkoušejí všechny triky dvojčat. Pak ale Olivia zjistí, že Ivy přece jen není úplně stejná jako ona. Ivy je totiž upír. A rozhodně není jediná ve městě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236074/moje-segra-je-upir-moje-segra-je-up-9N6-236074.jpg 4.352
Série

Moje ségra je upír 1.

Žánr
Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo
Orig. název

My Sister Vampire: Switched, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Výměna

Přidat komentář
Ani832
03.07.2020

Tohle byl asi můj druhý rereading. Netvrdím, že tohle je nějaký literární skvost, ale na mě z toho dýchá ta nostalgie. Prostě knížka z dětství. Má to bezesporu své mouchy. Například to, že neznáme prakticky žádné povahové rysy ani jedné z hrdinek. Jediné, co je popisováno, je vzhled. Jejich povahy si tudíž musíme odvodit, což tady není úplně snadné.
Styl psaní je velice jednoduchý, což je celkem pochopitelné vzhledem k cílové skupině. Na čtení v angličtině by to ale do začátků byla asi ideální volba.

A o čem to vůbec je?

Dvě na první pohled naprosto odlišné dívky po přistěhování zjistí, že jsou to identická dvojčata. Ale proč byly odděleny a nevyrůstaly spolu? A jak to, že je jedna upír a druhá člověk?

Ale kniha se mi četla dobře, ono všechny díly jsou vážně krátké, okolo 200 stran.

JankaV80
21.09.2019

Kniha pro -náctileté, mně je -cet a i tak se mi líbila. Příběh dvojčat - Olivie a Ivy, které o sobě neví, ale osud jim nastaví cestu tak, aby se potkaly. Jedna je normální, veselá holka, která má ráda pestré barvy a je roztleskávačka. Druhá je zasmušilá holka, která vyznává gotickou módu a je upír. Přesto jsou dvojčata, které někdo jako miminka oddělil a dal je k adopci.
Pěkný, jednoduchý příběh s nenáročou zápletkou. Kniha je tak čtivá, že ji lze přečíst za jediný den. Nedaří se Vám Vaši deseti až dvanáctiletou dceru přesvědčit, aby četla? Tak tohle je kniha přesně pro ni :-)


vzpoměnka
14.03.2018

opravdu úžasná kniha. Skvěle napsaná a krásný děj. NAPROSTO doporučuju.

Orange8knihomol
13.02.2018

Tento první díl jsem přečetla za den a musím říct, že plně splnil mé očekávání. Moc se mi líbil i kvůli tomu, že upíři patří do mých nejoblíbenějších fantasy bytostí. Byla to oddychovka, ale hned si jdu přečíst druhý díl a potom určitě další a další a daší... Prostě zbylé díly. SUPER!

Ekiara
25.12.2017

Knihu jsem si půjčila, protože jsem chtěla něco zoufale číst a tak jsem zkusila tuto knihu :D
Vidím, že se to spoustu lidí líbí a nikomu názor neberu, ale mně se ta kniha prostě moc nelíbila. Nevím, možná to bylo prostě tím, že ta kniha byla pro mladší lidi než já.
Ten příběh byl v pohodě, ale přišlo mi takové moc... Nevím neoriginální?
Zalíbila se mi docela Ivy, ta byla docela v pohodě, KDYBY! Kdyby..
Tu knihu jsem četla dříve, tak si to moc nepamatuju, ale myslím, že těm hrdinkám bylo odhadem tak 12 nebo tak a prostě tam bylo psané jak už se malují a všelijak prostě dělají věci, co by normálně měli až někdy v 15.. Prostě.. Nezabijte mě za tento názor, vím, že je to v dnešní době normus, ale prostě mně se to nelíbí, když čtu o mladších holčinách, které se v knize parádí o dost více jak já.. Pardon :D
Jinak to bylo hezky napsané a asi by mě to bavilo více, kdybych byla madší kid, takže zřejmě jde asi pouze o věk, ale pokračovat v této sérii rozhodně nechci :D

Pasadenka
11.06.2017

Úžasné. Nemůžu jinak nežli doporučit. I moje mamka se do ní nakonec vrhla. Jak psali jiní, opravdu skvěle napsané. Právě ten jazyk jinak banálnímu příběhu dodal neskutečnou atmosféru a moje šklebení snad po celou dobu čtení je jasným důkazem nevšední knížky. Pro mě obrovské pohlazení po srdíčku. Ve skutečném světě je to někdy těžké. Takovéto pohádky mě nabíjejí pozitivní energií a snahou být lepším člověkem.

PS: Pro ty, kteří v sobě zabili své dítě a žijí ryze pragmaticky a nemilosrdně… Ani se nekoukejte dovnitř. :D

brzda.
22.05.2017

Nádherná kniha. ale první díly jsou skoro vždy nejlepší.

hellena1523
05.02.2017

Moc hezky napsaná. Taková milá, čtivá knížka pro malé slečny.

1