Moje řeč: Fejtónky Dobré češtiny

Moje řeč: Fejtónky Dobré češtiny https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318654/bmid_moje-rec-fejtonky-dobre-cestiny-Al8-318654.jpg 4 21 8

Jazykoví prznitelé, třeste se! Neduhy dnešní řeči, psaného projevu ii jazyka samotného pro vás s nadhledem a lehkostí rozebírají členové spolku Dobrá čeština, jehož členka byla v r. 2016 nominována na cenu Magnesia Litera. O tom, proč jsou poníci občas poně, zda Ježíška v předvánočním dopise oslovovat Vážený pane i o tom, proč když padá sníh, nesněhí, nýbrž sněží. Obsahuje články z blogu i fejetony napsané exkluzivně pro knižní vydání.... celý text

Slůník
07.12.2022 4 z 5

Některé texty jsou neskutečně vtipné, celkově knížka nabízí ohromně osvěžující vhled do zapeklitostí českého jazyka.

BabaJaga11
24.11.2022 4 z 5

Od knížky jsem měla možná až trochu velká očekávání. Některé fejetónky mi přišly hodně vtipné a dosyta jsem se zasmála, případně jsem si řekla "ajaj, tady bych se měla zlepšit v češtině, i o mně se tu píše", jiné mě ale příliš neoslovily. Kniha "Z českých luhů do háje", čtená před lety, která se také zabývá češtinářskými "chytáky", se mi líbila víc. Rozhodně ale počin autorů, převážně mladých nadšenců, oceňuji. Když vidím psané projevy nejen na internetu, ale i v tištěných médiích, leckdy mě jímá hrůza. A tak knihu posílám dál – třeba i díky ní se někdo další dozví správný význam slova "rozšafný" :-).

petra_s394
15.08.2019 5 z 5

Skvělé pobavení i poučení!

TamaraKrejčí
28.07.2018 4 z 5

Myslim, že můj syn vymyslel novou verzi pro slovo "dennodenně" napsal "deno denně"
Opravdu knížka lehce, humorně napsaná a člověk se i poučí. Pokud chce.

Vidlička
09.05.2018 4 z 5

Člověk neví, jestli se má smát nebo brečet, když se zamyslí nad tím, kolik je kolem něj "blouditelů", ale pak se chytne za nos a doufá, že mezi ně nepatří. Já se teda každopádně chlámala nahlas!

Alethea_k
24.03.2018 4 z 5

Spokojený bude každý, kdo má pravé srdce intelektuála, lingvistika, touží po kvalitnějším textu, nebo chce vyzkoušet něco nového. Přiznám se, posledních 30 stran jsem už dočetla, abych to měla za sebou, ale zbytek knihy byl skvělý. Jeden z kvalitních blogů převeden do knižní podoby.

Janca13
15.09.2017 4 z 5

Pro mě taková příjemná odpočinková kniha. Někdy jsem se zasmála, jindy mě to donutilo trochu k přemýšlení. Kdo má rád český jazyk, určitě doporučuji.

blonďatá.luc
09.01.2017 5 z 5

Pobavit a zároveň poučit je v dnešní době umění. Tvůrci této knihy to ale dokázali a tak mohu s klidným srdcem říct, že je to ideální kniha pro vášnivé filology i pro obyčejné lidi.