Moje minulost

Moje minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170903/bmid_moje-minulost-wTw-170903.jpg 4 12 3

Vzpomínky Hraběnky Marie Larischové na život u dvora a krom jiného i na tragickou smrt jejího strýce Rudolfa Habsburského.

Literatura světová , Biografie a memoáry

Vydáno: , Ludvík Bradáč

Mein Vergangenheit , 1913

knihovna1
24.05.2022 3 z 5

Zajímavý příběh z císařské rodiny. Dozvíte se hodně o Sissi díky vypravěčce její neteři. Kdo má rád Víděň a dobu Franze Josefa, doporučuji! Dobře se čte - velká písmena :-)

Ilona70
08.08.2021 5 z 5

Moc zajímavá kniha, trochu jiný pohled na císařskou rodinu a hlavně císařovnu. Koho tato doba zajímá měl by si ji přečíst, je to svědectví z první ruky, i když jistě trochu subjektivní.

Lenka4
08.08.2015 5 z 5

Autentické líčení životního stylu aristokracie očima její příslušnice. Události v Mayerlingu tvoří až závěr knihy, která je hlavně autorčiným životopisem. Svěřuje se se svými pocity, názory, vysvětluje své jednání. Zvláště zajímavá je dobová sňatková politika, kdy důvodem k uzavření manželství nebyla láska, ale vypočítavost, což v důsledku znamenalo nepříliš šťastný život. Pozornost si zaslouží také úloha služebnictva v domácnostech. Ženy ocení i pohled do šatníků a šperkovnic urozených dam. Vyprávění má spád, je živé, s narůstající dramatičností.