Moje milá smrti

Moje milá smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354982/moje-mila-smrti-KjN-354982.png 4 224 70

Rok jsem sbírala odvahu. Rok jsem sbírala prožitky. Rok života po smrti mého milovaného manžela mi přinesl tolik krásných věcí, kolik jsem si nikdy nedokázala představit. Skrz svůj osobní příběh chci zprostředkovat, že smrt se dá vnímat i jinak než ztráta. Že vedle hlubokého zármutku lze zažívat i hluboké, dechberoucí štěstí. Chci vrátit smrt zpátky do našich životů, protože věřím, že díky ní může každý z nás žít mnohem naplněnější a naplňující život plný lásky, vědomé přítomnosti a pochopení sebe samých.... celý text

Sitting-Bull
06.12.2023 5 z 5

Spousta podnětných myšlenek. Většina věcí z knihy byla předtím publikována na blogu, ale rozhodně ne všechny. Věděla jsem, do čeho jdu, VH sleduji již od počátků Krkavčí matky a líbí se mi, jak má myšlenky uspořádané a zároveň svůj pohled nikomu necpe, jen řekne, že ona to má tak a tak.

p.pavlina
02.10.2023 3 z 5

Od knihy jsem očekávala něco jiného. Nicméně přečetla jsem ji a obdivuji autorku, jak skon svého manžela zvládla.

broskev28
29.07.2023

"Nikdo si nevybereme, co nás za dalšími dveřmi čeká. Co si ale můžeme vybrat už teď je způsob, jakým se k tomu postavíme."
Měla jsem za sebou dvě knihy V. Hurdové - první díl Agnes a Božidaru. Kamarádka mi půjčila tuhle, ale já jsem nějak pořád neměla sílu vůbec ji otevřít. Nevyhledávám motivační knihy, navíc to téma taky není nijak lákavé. Téměř po půl roce jsem se konečně odhodlala k četbě a jsem spokojená.
V.H. mě opět mile překvapila - sociální sítě ignoruju, blogy nečtu, takže vše bylo pro mě nové. A zajímavé, nutící k zamyšlení, ke srovnávání. Povedené jsou také fotografie, nejen dětské, ale třeba ta na s.242! A další příjemný poznatek: je to dobře napsané, tedy správně česky a bezchybně podané, to už se vidí málokdy. Proto knihu určitě doporučím, byť ne vše bych podepsala. Koneckonců, autorka nám své názory a poznatky nevnucuje (jen je poměrně často opakuje, jak poukazují mnozí). Je na každém z nás, co si z knihy odnese, případně co použije ve svém životě.

"Mám ráda slova. Ráda je píšu, ráda se na ně dívám. Asi je to dost divné. Možná to bude už i nějaká lékařsky popsaná úchylka; tímto apeluji na psychiatry, že by ji měli pojmenovat a vědecky popsat. Nabízím se jako první zkoumaný objekt."

Vivetkav
05.04.2023 5 z 5

Jedním slovem pecka.. je to můj názor, ale já byla Verči úvahami úplně pohlcena.. celkově ten přístup jaký zaujala po smrti manžela a jak se se vším vypořádala. Smekam a ráda se některými věcmi inspiruji.. mám se taky stále co učit.. hlavní je uvědomění a najít lásku v sobě a přesně i to štěstí v sobě a stále si ho nosit sebou

Aribana
28.03.2023 3 z 5

Velký obdiv, jak to vše autorka dokázala zvládnout i se třemi caparty. Knihu mi dala moje sestřenka a já jsem čekala něco v tom směru, jak přistupovat ke strachu ze smrti. Tohle bylo jiné, ale přesto jsem si knihu přečetla celou.

eva3992
26.03.2023 3 z 5

Veronika přišla o manžela a po roce jiného života sepsala své zážitky a pocity. Otevírá před námi svůj osobní příběh, kdy se smrt dá vnímat i jinak než ztráta.

Autorku jsem do dnešního dne neznala, ač už má na svém kontě pěknou řádku knížek a věnuje se svému blogu Krkavčí matka, pro mě toto setkání bylo nové. Díky tomu jsem ne úplně přesně věděla, co mě čeká. Veronika nám v knížce ukáže svůj život s Honzou i bez Honzy. Otevírá zde důležité a citlivé téma, kdy jde sama se svou kůží na trh. Otvírá nám své srdce, ukazuje své emoce.

Na první pohled by se mohlo zdát, že to bude smutné čtení. Ano, je to smutné čtení, ale zároveň je plné života a naděje. Je zde ukázána cesta, jakou se člověk třeba může vydat.

Autorčiny vzpomínky jsou tu proloženy články z blogu a facebooku, vše je doplněno fotografiemi.

Po dočtení knihy mám trochu rozporuplné pocity. Tím, že jsem sama někoho takhle blízkého neztratila, nedokáži vůbec říci, jak kniha působí právě na tuto skupinu lidí, které je hlavně určena, aby se lépe dokázali vyrovnat s odchodem blízkých. Moc ráda jsem si přečetla o autorčině přístupu ke smrti i k životu.

S některými myšlenkami naprosto souhlasím a jsou důležité i v běžném životě, kdy člověku nevstoupila do cesty smrt. S něčím tak úplně nesouhlasím, ale od toho máme přeci každý svůj názor a každému vyhovuje něco jiného.

Rozhodně zajímavá kniha. Věřím, že spoustě lidem dokázala pomoci.

ZoeChaya
28.11.2022 3 z 5

Prožila jsem podobný příběh, s něčím jsem souhlasila, s něčím ne. Něco se mi chtělo číst, něco ne. A asi to tak má být, nemusíme kostnatě trvat na tom, že co je napsané, je vždy a a za všech dalších okolností jediná a trvalá pravda. Líbila se mi ta svoboda přístupu k životu i ke smrti.

pajaroh
13.11.2022

Kompozice knihy mě neoslovila, stejně tak styl psaní a opakování (ač matka moudrosti).
Některé kapitoly znějí jako motivační abeceda, nu nechme českou remcací povahu stranou, většinou je to pravda a kdo na sobě nesnaží zapracovat, ten po podobné knize asi nesáhne.
A pak ten příběh smrti, o který nejspíš jde. Určitě obdivuhodný. Osobně však nevíce obdivuji autorčin postoj k zastaralým, rezavým pravidlům, k neohebným a zbytečným rituálům, k tomu, co na to "oni a tamti a sousedi" řeknou. Tím postojem myslím ignoraci a žití po svém. To má grády a proto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.
Nevím, zda úplně věřím tomu smíření se smrtí. Ale věřím, že autorka dokáže žít, a to sakra dobře a naplno.
Nějak nemám potřebu tuto knihu hodnotit na stupínku a hvězdičkovat jako ve škole.

Katka2382
06.11.2022 3 z 5

Zajímavá kniha(skoro až příručka)pro ty kterým odešel někdo blízký.
Ale i pro ty kteří neberou smrt jako totální konec.

Popko
26.07.2022 3 z 5

Na jednu stranu inspirativní, na druhou stranu se kniha dost opakuje. Nicméně neni co závidět...

Popko
26.07.2022 3 z 5

Na jednu stranu inspirativní, na druhou není co závidět....

Sabulep
24.07.2022 4 z 5

Celkově se mi kniha líbila, i když jsem čekala něco trochu jiného. Určitě bych ji nepopsala jako smutnou, spíše jako inspirativní a plnou “mouder”, jak žít spokojený život. Přesah vidím v tom vyrovnávání se se smrtí. Jen jsem čekala, že se bude jednat o souvislé vyprávění. Malinko mi vadilo, že kniha sestává vlastně z článků již publikovaných na blogu, autorka se často opakuje a články nejsou ani chronologicky řazené. Navíc text mi přijde natahovaný zbytečnými mezerami mezi větami. Pokud jste blog nečetli, přečtení doporučuji.

DodyF
13.07.2022 4 z 5

Jako většina ostatních čtenářů i já vyzdvihuji otevření tématu smrti, které je z naší současné společenské diskuze stále ještě spíše vytěsňováno vlivem dřívějších "moderních" přístupů. Koncepce knihy mi vyhovovala a ani zmiňované opakování myšlenek mi nevadilo, připadalo mi, že byly vždy vysloveny v jiném kontextu, a proto mi i jejich opakování dávalo smysl. Autorčin styl psaní je velmi lehký a vtahující, čtenář má pocit přímého rozhovoru s autorkou, jako kdyby komunikoval přímo s ní.

marcha
06.05.2022

Kniha se mi těžko hodnotí. Vadilo mi mnohonásobné opakování už řečeného, jako by autorka chtěla za každou cenu uplatnit všechny úspěšné články, FB příspěvky a úryvky rozhovorů. Místo plnohodnotné knihy vznikl pouze obsáhlý kompilát, kde jsou dokola omílány tytéž myšlenky... Možná, že kdybych neznala blog, byla bych tak ohromená popisovaným životním příběhem a nadšená prezentovanými myšlenkami, že by mi to nevadilo... těžko říct...

maja2712
16.02.2022 4 z 5

Četla jsem Veroniko s láskou, zaujetím, vědomě. Ke spoustě AHA jsem v životě také došla, ještě nikdy jsem je nemusela konfrontovat s odchodem někoho blízkého.

uzivatel3585
21.01.2022 5 z 5

Kniha je moc krasna, takova cista. I přesto, ze se tam pasaze opakovaly, mi to prislo jako spravne, jelikoz pokazde to bylo napsano trosku jinak. Jsem moc rada za tuto knizku, za to tajuplne tema, ktere otevira. Veta - svet neni dobry ani spatny. Svet proste je...mi dala úplně jiny pohled na zivot jako takovy.. A mnoho dalsich prozreni se v knize ukryva.

Kvítek84
02.11.2021 4 z 5

Paní, na to že Vám zemřel manžel, jste nějak podezřele vtipná! Miluju ten humor, s kterým Veronika servíruje tak náročné téma. Nikdy bych nečekala, že se u knihy o smrti milovaného muže budu tolik usmívat. Děkuji za nevšední zážitek!

lidunka1
20.09.2021 4 z 5

Kniha může být velkou pomocí pro ty, kdo ztratili někoho blízkého, hlavně pro mámy s malými dětmi. Obdivuhodná je Veroničiny otevřenost. Některé věci se zbytečně opakují.

S1M0NE
14.08.2021 3 z 5

Silný příběh. Jediné, co mě na knize mrzelo, že se tam spoustu věcí opakuje a někdy se točí v kruzích. Trošku tomu chybí pořádný editorský zásah. Každopádně je skvělé, že taková kniha je, může to spoustě lidem pomoct.

ziriant
29.07.2021 4 z 5

Většina lidí potřebuje hodně velkou šlupku do hlavy (doslova či obrazně), aby jim to otevřelo oči. Nechci se rouhat, ale skoro bychom druhým mohli takové "šlupky" závidět... Přičemž v této větě dávám opravdu velký důraz na slovo "skoro". Protože tak by se to mohlo zdát povrchnímu čtenáři, který to chce mít snadné a chce to mít hned a neuvědomuje si, ani za cenu jakékoli osudové rány to nebude snadné a nebude to hned. Alespoň ne dokud nepootevřeme ty oči vědomě a s oddaností okamžiku. Přeju nám všem, abychom ty rány nepotřebovali a abychom dokázali naplnit ono "carpe diem" nikoli honbou za štěstím, ale pocitem štěstí za to, že je vše, jak má být. Autorka mě zaujala z několika rozhovorů, proto jsem se dostala i k této knize a rozhodně nelituju, jelikož je to parádní kousek pro potěchu čtenářské duše - pokud se to tak o knize tohoto typu dá napsat.