Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět

Co všechno způsobilo jedno špatné vysvědčení. Nebezpečné dobrodružství chlapce, který kvůli špatnému vysvědčení utekl z domova.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24122/moje-matka-se-to-nikdy-nesmi-dozved-WWN-24122.jpg 3.643
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Meine Mutter darf es nie erfahren, 1981

Kniha Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět

jprst
27.02.2020

Objevil jsem v knihovně mých vnuček, nečetl jsem, proto nehodnotím. Ale reakce vnuček na mou otázku, jak se jim to líbilo, byly docela výmluvné. A na víc než tři hvězdy by to určitě nedalo a to ještě jen s ohledem na dědu, který má knihy p. Simmela docela rád.

ToVy
11.08.2019

Šestnáctá kniha Simmela, opět dětská. Po první dětské knize Autobus velký jako svět a před přečtením poslední dětské knížky Plakat přísně zakázáno, musím konstatovat, že i u dětských knih se Simmel drží svého společensko kritického tématu. V Autobusu to byl boj chytrosti a rozvážnosti s nadutostí a neuváženými činy, v této knize je zřejmě hlavním poselstvím asi nejčastější výzva rodičům svým dětem, nebavte se s cizími lidmi. Opravdu pěkný příběh a dětem bych tuto knížku doporučil, ale i dospělým, aby se někdy nad sebou zamysleli.

Pavlína79
12.06.2019

Simmel pro dospělé je srdcovka, i příběh pro děti je velmi hezký, poučení a napětí na každé stránce a přesto má příběh spád. Předčítáno 10leté dceři, které se, i přes značnou dramatičnost, příběh líbil.

Taive
12.04.2018

Knihu jsem četla v době, kdy jsem sama byla stejně stará jako hlavní hrdina - pořád dokola a dokola. A i dnes si naprostou většinu pořád pamatuju. Hlavně ty pocity studu, beznaděje, strachu, ale i lásky. Všechno v knize popsané jsem prožívala s ním. Vlastně je to asi jediný thriller (tenhle žánr normálně nečtu), který se mi kdy tak zažral pod kůži. Z pohledu dospělého čtenáře není kniha opravdu nic zázračného, z pohledu puberťačky to byl překvapivě silný zážitek.

ferda16
22.11.2017

Musela jsem něco přečíst do čtenářského deníku a byla jsem překvapená, jak zajímavá knížka byla. Schovala jsem ji pro své budoucí děti...

kamibe
07.06.2015

Velmi dobrá knížka pro děti. Ráda jsem si ji přečetla, i když už dávno nejsem dítě. Schovám ji pro někoho.

Ika6
15.01.2015

Četli jsme ji ve škole jako společnou četbu.
Všem doporučuji.

ilona8570
22.10.2013

Zdravím, ilustrátorem obálky u této knihy je paní Lomová Lucie. Ovšem titul Všechno přiznávám,všechno...tam je ilustrátorem obálky pan Karel Gott.
Příjemný podzim přeje Ilona