Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co všechno způsobilo jedno špatné vysvědčení. Nebezpečné dobrodružství chlapce, který kvůli špatnému vysvědčení utekl z domova.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24122/moje-matka-se-to-nikdy-nesmi-dozved-WWN-24122.jpg 3.643
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Meine Mutter darf es nie erfahren, 1981

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět

Přidat komentář
jprst
27.02.2020

Objevil jsem v knihovně mých vnuček, nečetl jsem, proto nehodnotím. Ale reakce vnuček na mou otázku, jak se jim to líbilo, byly docela výmluvné. A na víc než tři hvězdy by to určitě nedalo a to ještě jen s ohledem na dědu, který má knihy p. Simmela docela rád.

ToVy
11.08.2019

Šestnáctá kniha Simmela, opět dětská. Po první dětské knize Autobus velký jako svět a před přečtením poslední dětské knížky Plakat přísně zakázáno, musím konstatovat, že i u dětských knih se Simmel drží svého společensko kritického tématu. V Autobusu to byl boj chytrosti a rozvážnosti s nadutostí a neuváženými činy, v této knize je zřejmě hlavním poselstvím asi nejčastější výzva rodičům svým dětem, nebavte se s cizími lidmi. Opravdu pěkný příběh a dětem bych tuto knížku doporučil, ale i dospělým, aby se někdy nad sebou zamysleli.


Pavlína79
12.06.2019

Simmel pro dospělé je srdcovka, i příběh pro děti je velmi hezký, poučení a napětí na každé stránce a přesto má příběh spád. Předčítáno 10leté dceři, které se, i přes značnou dramatičnost, příběh líbil.

Taive
12.04.2018

Knihu jsem četla v době, kdy jsem sama byla stejně stará jako hlavní hrdina - pořád dokola a dokola. A i dnes si naprostou většinu pořád pamatuju. Hlavně ty pocity studu, beznaděje, strachu, ale i lásky. Všechno v knize popsané jsem prožívala s ním. Vlastně je to asi jediný thriller (tenhle žánr normálně nečtu), který se mi kdy tak zažral pod kůži. Z pohledu dospělého čtenáře není kniha opravdu nic zázračného, z pohledu puberťačky to byl překvapivě silný zážitek.

ferda16
22.11.2017

Musela jsem něco přečíst do čtenářského deníku a byla jsem překvapená, jak zajímavá knížka byla. Schovala jsem ji pro své budoucí děti...

kamibe
07.06.2015

Velmi dobrá knížka pro děti. Ráda jsem si ji přečetla, i když už dávno nejsem dítě. Schovám ji pro někoho.

Ika6
15.01.2015

Četli jsme ji ve škole jako společnou četbu.
Všem doporučuji.

ilona8570
22.10.2013

Zdravím, ilustrátorem obálky u této knihy je paní Lomová Lucie. Ovšem titul Všechno přiznávám,všechno...tam je ilustrátorem obálky pan Karel Gott.
Příjemný podzim přeje Ilona

1