Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět

Co všechno způsobilo jedno špatné vysvědčení. Nebezpečné dobrodružství chlapce, který kvůli špatnému vysvědčení utekl z domova.
z něm. orig. přel. Jiří Stach.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24122/moje-matka-se-to-nikdy-nesmi-dozvedet-24122.jpg 3.638

Meine Mutter darf es nie erfahren (1981)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Moje matka se to nikdy nesmí dozvědět

Taive
12.04.2018

Knihu jsem četla v době, kdy jsem sama byla stejně stará jako hlavní hrdina - pořád dokola a dokola. A i dnes si naprostou většinu pořád pamatuju. Hlavně ty pocity studu, beznaděje, strachu, ale i lásky. Všechno v knize popsané jsem prožívala s ním. Vlastně je to asi jediný thriller (tenhle žánr normálně nečtu), který se mi kdy tak zažral pod kůži. Z pohledu dospělého čtenáře není kniha opravdu nic zázračného, z pohledu puberťačky to byl překvapivě silný zážitek.

ferda16
22.11.2017

Musela jsem něco přečíst do čtenářského deníku a byla jsem překvapená, jak zajímavá knížka byla. Schovala jsem ji pro své budoucí děti...

kamibe
07.06.2015

Velmi dobrá knížka pro děti. Ráda jsem si ji přečetla, i když už dávno nejsem dítě. Schovám ji pro někoho.

Ika6
15.01.2015

Četli jsme ji ve škole jako společnou četbu.
Všem doporučuji.

ilona8570
22.10.2013

Zdravím, ilustrátorem obálky u této knihy je paní Lomová Lucie. Ovšem titul Všechno přiznávám,všechno...tam je ilustrátorem obálky pan Karel Gott.
Příjemný podzim přeje Ilona

princesse
28.03.2013

Tak jsem včera dočetla jednu knížku a nějak jsem nevěděla co a všimla jsem si v knihovně téhle, kterou jsem ještě nečetla. Tak než si moje dítko odpoledne schruplo, tak jsem jí přelouskala. :-) Poučná a určitě si ji později potomek přečte. Jinak obrázek na přebalu mi taky připomíná Karla. ;-)

Argony
13.11.2012

Ten Karel Gott, jak píše Cajda mě tedy dostal. Jak na to přišla? Nejen, že mi to jako jeho obraz nepřijde, ale i v knize je psána jako ilustrátorka Lucie Lomová.

Jinak dobré odpočinkové čtení, které neurazí. Pro děti cca od 4. třídy.

Cajda

Taková milá kniha - hezký dojemný příběh. Je to kniha pro děti, dá se tedy přečíst jako odpočinková. Obrázek na přebalu namaloval pan Karel Gott, všimli jste si?