Moje levá noha

Moje levá noha https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95227/bmid_moje-leva-noha-MOU-95227.jpg 5 18 8

Christy Brown, postižen mozkovou obrnou, v této knizu popisuje celý svůj boj s životem a to, jak se pomocí své levé nohy stane spisovatelem a malířem.

Kontryhelka
07.02.2022 5 z 5

Zajímavý příběh o člověku, který se nevzdal. I přes velké překážky životní i zdravotní tento člověk dokázal hodně a má můj velký respekt. Viděla jsem také filmové zpracování, které na mně rovněž působilo velice pozitivně, laskavě a z hlavního hrdiny čišela obrovská vůle a odhodlání.

MilaSliacka
07.04.2021

Můj velký obdiv autorovi i jeho mamince, která v roce 1932 nedala na doměnky doktorů, že její syn je mentálně postižený a rady, že by měl být odložen do postele bez možnosti se vyvíjet. Tato žena se i přes to, že měla už čtyři malé děti, synovi věnovala a pomohla mu začlenit se mezi zdravé děti (sourozence a kamarády), ale i objevit jeho talent a naplnit potenciál.

Sidonka3
27.09.2018 4 z 5

Postižený člověk potřebuje od druhých i štěstěny pomoci a pokud má k tomu ještě hodně silnou vůli a velmi se snaží, dá se snesitelně žít i při velmi těžkém handicapu. Nevzdávat se, nelitovat se!

Chesterton
14.01.2018 5 z 5

Četla jsem tak dávno, že už si moc nepamatuji, ale z dnešního pohledu stojí za přečtení právě pro povzbuzení a uvědomění si co je v životě podstatné a co téměř zbytečné:))

Jarka 55
12.01.2018 5 z 5

Není co dodat - mohu se jen poklonit!

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Někdo má problémy a někdo PROBLÉMY. Je dobré si jednou za čas uvědomit, že na tom vlastně nejsme tak zle, jak si často myslíme. Tahle kniha je právě o takovém pohledu na život.

tlapička
22.08.2013

Každý by si měl přečíst takovou knihu o lidech co mají Skutečné problémy. Hleděli by na svět jinak

Fish
12.11.2011 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih, které jsem kdy četl. Doporučuji všem, ať vidí, čeho všeho je člověk se silnou vůlí schopen.

zfilmováno lidé se zdravotním postižením

Autorovy knížky

Christy Brown
irská, 1932 - 1981
1974  90%Levou nohou

Kniha Moje levá noha je v