Moje květinová dobrá jitra

Ředitel botanické zahrady a milovník růží přeje rozhlasovým posluchačům dobré jitro svým vyprávěním o stopách, jež růže zanechaly v názvech našich vesnic, o stromech a třeba o tom, že cedrové dřevo nemusí být vždy cedrové, o keltském stromokruhu, o Vltavě a vorech na ní. Tato vyprávění mají takový úspěch, že se rozhodl pospojovat je ve sbírku kamínků skládajících kousek mozaiky obrazu naší země. Václav větvička v této hloubavé knížce přichází s nevšedně dobrým překvepením: S myšlenkami dosvědčujícími, že náš svět je mnohem lepší a důstojnější, než si většinou hořce myslíme, a že ta nejhezčí zem nám leží pod nohama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19357/big_moje-kvetinova-dobra-jitra-Noi-19357.jpg 4.224

Kniha Moje květinová dobrá jitra

Chesterton
21.01.2018

Vzácný, moudrý člověk se s námi dělí o svou lásku a vztah k rodné zemi, přírodě i maličkostem všedního dne. Laskavé a moc potřebné v dnešním rychlém materiálním světě.

Lidka
29.09.2017

Chcete pohladit duši? Poslouchejte, čte sám autor.

Marla
12.04.2017

Klidné, poetické a inspirativní čtení, které přesvědčí, že ta nejhezčí země je ta, po které chodíme.

tenax
14.08.2013

Kouzelné texty plné člověčiny, trochu v čapkovském stylu. Poetické, přitom nabité informacemi o našem místopisu, etymologii, historii, přírodě a spoustě dalších věcí. Autor je moudrý a vzdělaný pán, nesmírně sympatický nejen v rozhlase, ale i třeba v televizních vystoupeních.