Moje cesta do ztracena

od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Putování s Benjaminem Román českého autora spojuje v sobě tendenci k detailním psychologickým sondám s láskou k horám a cestování v příběhu ovdovělého otce a jeho osmiletého syna. Zabezpečený podnikatel zůstává po tragické smrti své ženy sám s osmiletým synem. Otec, který si náhle uvědomuje svou lásku i odpovědnost k dítěti, se snaží synovi usnadnit kritickou dobu po pohřbu, zamýšlí se nad jeho i svou budoucností a zvolna v něm zraje touha být se synem sám a bezvýhradně se mu věnovat mimo známý a smrtí poznamenaný svět. Odjíždějí tedy spolu na prázdninovou cestu bez pevného cíle i bez pevného data návratu, aniž by dali o sobě komukoliv zprávu. Během cesty po řadě evropských zemí se upevňuje vzájemné pouto, a zároveň otec podniká obdobnou cestu hluboko do svého nitra, ujasňuje si svůj postoj k životu a vlastním cílům. Dramatické dobrodružství v rumunských horách zvrátí otcovu představu o nekonečném putování, ale cesta do ztracena navěky zůstane jako pevný bod a neotřesitelná jistota ve vztahu otce a jeho syna. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43648/moje-cesta-do-ztracena-43648.jpg 3.76
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
gersie
06.04.2016

Je jasné , že některé knihy prostě čtenáři nesednou , nebo naopak. Já jsem byl zřejmě naladěn na stejnou vlnu jako autor, a proto jsem knihou nadšen. Autor píše z pohledu táty malého kluka s nímž se vydal "jen tak"cestovat. Kromě jejich příběhů se ledacos dozvídáme o myšlenkách táhnoucích tatínkovou hlavou. Je to asi ta důležitější část knihy.
Kniha je čtivá a autor nás snadno vtáhne do zajímavého a později dramatického děje.Prožíval jsem jejich cestu s nimi a nechalo to ve mně hluboký zážitek.Dle mého názoru výborná kniha.

douchová
26.07.2015

Docela zklamání po Pátém rozměru.

Locika
15.12.2011

Příběh o otci a synovi a jejich dobrodružstvích...