Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388996/bmid_moje-bejby-amerika-co-vam-nikdo-ner-BJh-388996.jpg 4 104 27

Jaké to je, zabalit si dvoje boty, slovník, zamknout pražský byt a po třicítce začít nový život v kultuře, která není vaše vlastní? Když se novinářka Jana LeBlanc přestěhovala do Ameriky, vzala do ruky blok, tužku a sepisovala všechno, co se naučila: jak v cizině hledat přátele, přestat se litovat, porodit, vychovávat dvojjazyčné dítě, jíst velké večeře a nepřibrat u toho, nerozvést se, když se úsměvné kulturní rozdíly promění v nesnesitelné, nebo co odpovídat na otázku, kde se jednou nechá pohřbít. Tam, kde byla kdysi doma, nebo v zemi svého muže? Vtipně, sebeironicky, s okouzlující otevřeností a s nadhledem napsaná kniha potěší každého. Rozesměje vás, pokud jste daleko od domova nebo máte s životem v cizině jakoukoli zkušenost. A pohladí ujištěním, jak dobře se žije v Česku – kdybyste náhodou měli pocit, že jinde ve světě to je určitě lepší.... celý text

mia.com
07.04.2019 4 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v letáku, líbila se mi obálka a téma, které se mi navíc hodilo do čtenářské výzvy, zjistila jsem, že je v knihovně a bylo to :) Jelikož jsem žila v USA jako aupair, prostě jsem si takovou knihu musela přečíst. Je velmi čtivá, autorka má zajímavé postřehy (btw. s pevnou sprchovou hlavicí jsem taky bojovala) a při čtení jsem zažívala znovu ty pocity, kdy jsem přijela do USA a na vše jsem hleděla jak ve snu. Díky za tento nostalgický návrat :) Ovšem kniha mě opět utvrdila v mém názoru na amíky, že jsou, slušně řečeno, blázni. :D

j287
04.02.2019 5 z 5

Zajímavé postřehy z rozdílných kultur. Nápsáno humorně a s nadhledem. Zaujal mě postřeh, jak Češi oproti Američánům začínají otázku slovíčkem "Ne" jakoby dopředu očekávali negativní odpověď. Např. "Nemáte náhodou mléko?" "Nevíte kolik je hodin?" I v restauraci, když se jídlo vůbec nepovede, v tichosti zaplatíme a odejdeme atd.. Což je bohužel pravda. Takových postřehů je v knize spusta a určitě stojí za to si ji přečíst. Také potěší, že máme v Čechách i pár výhod oproti Americe, např. placenou mateřskou.. Autorka žádné zemi "nenadržuje" a píše vše, jak to vidí kolem sebe a momentálně cítí.

1amu
26.01.2019 4 z 5

Autorka mě mile překvapila . Čekal jsem něco úplně jiného (nevěděl jsem o jejím blogu, pak by to bylo jiné). A hned na začátku čtení zjišťuji, že mě vše popsané (pohled na obě země tak rozdílné) zajímá, i když jde převážně o ženskou problematiku. Také mám informaci, jak si počínají hosté při návštěvách (přezouvání). A díky paní Janě se budu snažit omezovat svou "blbou náladu" po východu z domu mezi skupiny lidí . I malý človíček v kočárku, nebo "na koni" svého rodiče si zaslouží, aby se na něj ten zakaboněný "dospělák" třeba málinkato usmál. Nic nás to nestojí...

renatkapa
18.12.2018 5 z 5

Kniha mě velice bavila a byla čtivá a zábavná.

booklover011
13.12.2018 odpad!

Naivní češka
Autorka knihy se seznámila v jednom pražškém baru s američanem, dost rychle se za něho provdala, aby ji náhodou neutekl a po přestěhovaní do USA, je ještě po třicítce ze všeho dost vyjevená. Je najivní a snaží se vtipně vyprávět o svém zcela normalním životě v Americe. Své prožité zážitky si sepisovala do deníčku a řídila se zřejmě známým citátem, který je taktéž uveden v knize: "Pokud existuje kniha, kterou si chceš přečíst, ale ještě nebyla napsaná, pak jsi to ty, kdo ji musí napsat." Bohužel, kniha mě nijak nepřesvědčila, jsou to sepsané a nudné příběhy a akorát ztráta času a peněz.

Burák
11.12.2018 4 z 5

I když jsem většinu textů už četla na autorčině blogu nebo jako fejetony otištěné v různých časopisech, stejně jsem s touhle knížkou strávila příjemný víkend.
Je to takové oddechové zábavné čtení, napsané čtivým jazykem, které se dotýká velmi zajímavých témat.
Myslím, že určitě nemusíte mít zkušenost s dlouhodobějším pobytem v USA, abyste si to dostatečně užili. Ale pokud tu zkušenost přeci jen máte, nebo vás to v dohledné době čeká, bude Moje bejby Amerika fungovat i jako velmi užitečná příručka pro všední dny. V mém případě se tak stalo stoprocentně.
Kniha je asi primárně určená čtenářkám, protože popisuje specifické oblasti ženy po třicítce, včetně těhotenství, porodu a výchovy dítěte v rodině kde se mluví více než jedním jazykem.
Z textu jde poznat, že vyprávění je to velmi autentické a zdá se, že není nijak zvlášť přikrášlované. Při čtení si nejednou uvědomíte, že nikde není život jen růžový. Ani v Jůesej. A že stejně nakonec nejvíc záleží na tom s kým žijete, než kde žijete.

Hvězdička navíc za superužitečný slovníček na konci. ♥

Leny363
30.11.2018 5 z 5

Prave jsem docetla vaši knihu Moje bejby Amerika a jsem opravdu nadšena. Žila jsem rok v Canada a po celou dobu čtení vaši knihy me napadalo, jak bych to měla jednodušší kdybych ji měla tenkrát s sebou ????????:) Díky této knize jsem si vybavila spoustu situaci a vzpomínek , které jsem v zahraničí prožívala. Dekuju vám za tak skvělou knihu , kterou jsem dokázala přečíst za dva dny a neslo se od ni odtrhnout. ????