Modrý Poťouch

Modrý Poťouch https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55486/modry-potouch-55486.jpg 4 91 23

Modrý Poťouch série

Poťouch bývá různě velký a různě barevný. Každý Poťouch má trumpetkové našeptávadlo, dva z pěti prstů na ruce výrazně delší, těm se říká popichovadla, a zbylé tři prsty jako přísavky. Štětiny na šišaté hlavě se odborně nazývají svědidla. Co se svědidel týká, může být Poťouch blonďák, rezatec i černoštětináč. Nijak zvlášť na tom nezáleží, protože všichni Poťouchové jsou neviditelní! Tohle je jediná knížka, kde je můžete vidět.... celý text

Ancezz
Ancezz
21.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha pro předčítání i společnou četbu. Moc pěkně vysvětleno jak na nás působí všelijaká rozkmotřidla a proč se někdy chováme jinak než bychom měli. Krásný jednoduchý příběh, doplněný vydařenými ilustracemi.

adela2316
adela2316
03.01.2024 5 z 5

Moc pěkná knížka, hezké ilustrace. Líbilo se mi, jak jsou znázorněna jednotlivá rozkmotridla, co každému člověku způsobí, líbí se mi ta jednotlivá přirovnání. Pro děti moc pěkně vysvětleno.

Nuttelka
Nuttelka
29.04.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Dětské knihy jsou vždy krásným zpestřením mezi těmi všemi tématy a příběhy pro "dospělé" :-) A navíc, když je kniha krásně načtena, je to skvělý zážitek s úsměvem na tváři..

zimolka
zimolka
02.04.2023 5 z 5

Kniha bavila jak dcerku ,tak i mě.

Nudlesmakem
Nudlesmakem
14.02.2023 5 z 5

Mám ráda knihy Miloše Kratochvíla. A myšlenka, že za ošklivé chování můžou rozkmotřidla určitě každé dítě potěší. Teď už jen se rozkmotřidel umět zbavit.:-) 6-leťákovi se pohádka moc líbila. Hned si musel dojít do knihovny pro pokračování.

Simi129
Simi129
28.04.2022 2 z 5

Nápad dobrý. Ale nějak moc - všeho. Nejen Poťouchů, Rozkmotřidel, Jájáků, Záviďáků, Parádidel a dalších, ale i moc, co se týká děje okolo.

markulina711
markulina711
01.04.2022 5 z 5

Doporučuju všem rodičům, kteří mají doma malé věčně vzteklé dítko. Po přečtení jsme ty návaly prvního vzdoru začli pěkně zvládat. Ometli jsme rozkmotřidla za krkem a dcera hádala které jí tam sedělo. Místo vztekání byla spousta srandy. Knížka má krom neobyčejného potenciálu výchovného i krásné a vtipné ilustrace.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
30.04.2021 5 z 5

Ak by sme mali k dispozícii špeciálne okuliare profesora Navrátila, ktovie koľko papľuhov a pohnevancov a ďalších strašidiel by sme videli na nás a okolo nás. Skvele spracovaná kniha a témy hnevu, závisti, žiarlivosti, ... Je to vtipno-poučná kniha a môžem len odporúčať pre deti aj dospelých.

konskykajak
konskykajak
04.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně dobrá kniha. Mě překvapilo, že poťouch může rozhádat celí dům.

š.m.i.k
š.m.i.k
09.04.2019 5 z 5

Perfektně zpracovaná rozkmotřidla. Musím honem sehnat pokračování... Hlavně vidím na dětech, jak na sobě ty potvůrky pojmenovávají – na mně taky :-/ ... A rozhodně nám to pomáhá se dostat zase do pohody. DOPORUČUJI.

Litocha
Litocha
19.02.2019 4 z 5

Odhodlat se k četbě mi trvalo docela dlouho - snad že mi kniha na první pohled připadala až moc inspirovaná Lichožrouty. Hned po začtení jsem ale byla vyvedena z omylu a ve výsledku mě Poťouch bavil víc než Šrutova kniha.
Koncept je hezky vymyšlený. Příběh je dostatečně srozumitelný dětem, ale díky přehršli nápadů a zajímavých formulací ho ocení i dospělý. Líbí se mi, že není okatě výchovný, ale přesto přináší mnohé náměty k přemýšlení.

Mergirus
Mergirus
22.01.2018 5 z 5

Moc hezká knížka pro děti, odhaluje špatné lidské vlastnosti díky rozkmotřidlům. Doufám, že se ženeme druhý díl a pexeso, abychom na ta rozkmotřidla jen tak nezapomněli. Občas se i u nás nějaký ten Poťouch objeví,

Taťka Hraboš
Taťka Hraboš
28.12.2017 5 z 5

Knížku přinesl Ježíšek a hned si ji kluci vyžádali k přečtení. Vždycky jsem musel jednu dvě kapitolky přidat, nikdy mi během čtení neusnuli, což je jinak zejména u toho mladšího poměrně časté. I to svědčí o tom, že se autor do dětského vnímání a myšlení hezky "trefil". Líbila se i mně jako dospělému, už jen ten nápad s rozkmotřidly je výborný (jen se trochu bojím, aby se mi děti nevymlouvaly stylem "to ne já, to ten poťouch, co mi sedí za krkem" :-) .

buccaneerka
buccaneerka
21.07.2017 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která z ní byla nadšená. Nápad o Poťouchovi se mi líbil, ale na tak krátkou knížku mi přišel děj až příliš překombinovaný - mnoho postav, akcí, rozkmotřidel... Výsledek je, že mě kniha příliš nenadchla. Navíc asi ilustrace Markéty Vydrové nejsou můj vkus, ale to se samozřejmě u každého může lišit a knížka může někoho zcela nadchnout. Já osobně bych ji jako vysvětlení špatných vlastností u dětí nepoužila.

Lucissia
Lucissia
21.08.2016 4 z 5

Knížka je to moc pěkná, až do poloviny jsem se fakt bavila. Potom to šlo trošku dolů, konec mi připadal takový trošku uspěchaný. Ale hezké počteníčko, až syn povyroste, přečtu i jemu, teď by tomu ještě nerozuměl. Ovšem zjistila jsem, že menšímu synovi sedí za krkem Fňukado, tomu staršímu zatím roztomilé Aproč, manžela nejspíš ovládá nějaký Bručka a já mám za krkem Kliduvzala :-)

Danafantom
Danafantom
09.05.2016

Modrý poťouch má takový hravý a fantazijní způsob humoru, který mého předškoláčka nezaujal. Možná je na ní ještě malý. Knížka je určena pro děti od 8 let.

l001
l001
01.05.2016 4 z 5

no, byla docela dobrá

bibi.r
bibi.r
04.08.2015 4 z 5

Pohádkově vysvětlené špatné lidské vlastnosti i to, že když chceme, tak se s nimi dokážeme poprat :). Tohle by možná měla být povinná četba spíš pro dospěláky.

iva23
iva23
02.02.2015 3 z 5

Myslela jsem, že se dcera při výčtu všech těch rozkmotřidel ztratí, ale kdepak, všechny si pamatovala a moc dobře rozuměla tomu, co dělají a čím škodí. Chystáme se na druhý díl, doporučuji ke čtení!

Weweuka
Weweuka
28.11.2013 4 z 5

Rozhodně doporučuji. Velmi pěkně vystihnuty negativní lidské vlastnosti. Děti Rozkmotřidla velmi zaujala.

pro děti od 6 let

Autoři knihy