Modrý Poťouch

Poťouch bývá různě velký a různě barevný. Každý Poťouch má trumpetkové našeptávadlo, dva z pěti prstů na ruce výrazně delší, těm se říká popichovadla, a zbylé tři prsty jako přísavky. Štětiny na šišaté hlavě se odborně nazývají svědidla. Co se svědidel týká, může být Poťouch blonďák, rezatec i černoštětináč. Nijak zvlášť na tom nezáleží, protože všichni Poťouchové jsou neviditelní! Tohle je jediná knížka, kde je můžete vidět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55486/modry-potouch-55486.jpg 4.550

Modrý Poťouch (1.)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Triton

Kniha Modrý Poťouch

Litocha
dnes

Odhodlat se k četbě mi trvalo docela dlouho - snad že mi kniha na první pohled připadala až moc inspirovaná Lichožrouty. Hned po začtení jsem ale byla vyvedena z omylu a ve výsledku mě Poťouch bavil víc než Šrutova kniha.
Koncept je hezky vymyšlený. Příběh je dostatečně srozumitelný dětem, ale díky přehršli nápadů a zajímavých formulací ho ocení i dospělý. Líbí se mi, že není okatě výchovný, ale přesto přináší mnohé náměty k přemýšlení.

Greena

Poťoucha občas chytne každý. Je to taková nemilá potvůrka co se nám usadí za uchem a poťouchá nás ke zlobení.
Poťouši jsou různě barevní, různě velicí, mají trumpetkové našeptávadlo, prstová popichovadla, a přísavky. A jsou lidem neviditelní.
Chytit Poťoucha se dá tak snadno! Ale zbavit se ho dá pěknou fušku.
Kniha od Miloše Kratochvíla je právě o nich…

Mergirus
22.01.2018

Moc hezká knížka pro děti, odhaluje špatné lidské vlastnosti díky rozkmotřidlům. Doufám, že se ženeme druhý díl a pexeso, abychom na ta rozkmotřidla jen tak nezapomněli. Občas se i u nás nějaký ten Poťouch objeví,

Taťka Hraboš
28.12.2017

Knížku přinesl Ježíšek a hned si ji kluci vyžádali k přečtení. Vždycky jsem musel jednu dvě kapitolky přidat, nikdy mi během čtení neusnuli, což je jinak zejména u toho mladšího poměrně časté. I to svědčí o tom, že se autor do dětského vnímání a myšlení hezky "trefil". Líbila se i mně jako dospělému, už jen ten nápad s rozkmotřidly je výborný (jen se trochu bojím, aby se mi děti nevymlouvaly stylem "to ne já, to ten poťouch, co mi sedí za krkem" :-) .

buccaneerka
21.07.2017

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která z ní byla nadšená. Nápad o Poťouchovi se mi líbil, ale na tak krátkou knížku mi přišel děj až příliš překombinovaný - mnoho postav, akcí, rozkmotřidel... Výsledek je, že mě kniha příliš nenadchla. Navíc asi ilustrace Markéty Vydrové nejsou můj vkus, ale to se samozřejmě u každého může lišit a knížka může někoho zcela nadchnout. Já osobně bych ji jako vysvětlení špatných vlastností u dětí nepoužila.

Lucissia
21.08.2016

Knížka je to moc pěkná, až do poloviny jsem se fakt bavila. Potom to šlo trošku dolů, konec mi připadal takový trošku uspěchaný. Ale hezké počteníčko, až syn povyroste, přečtu i jemu, teď by tomu ještě nerozuměl. Ovšem zjistila jsem, že menšímu synovi sedí za krkem Fňukado, tomu staršímu zatím roztomilé Aproč, manžela nejspíš ovládá nějaký Bručka a já mám za krkem Kliduvzala :-)

Danafantom
09.05.2016

Modrý poťouch má takový hravý a fantazijní způsob humoru, který mého předškoláčka nezaujal. Možná je na ní ještě malý. Knížka je určena pro děti od 8 let.

l001
01.05.2016

no, byla docela dobrá

bibi.r
04.08.2015

Pohádkově vysvětlené špatné lidské vlastnosti i to, že když chceme, tak se s nimi dokážeme poprat :). Tohle by možná měla být povinná četba spíš pro dospěláky.

iva23
02.02.2015

Myslela jsem, že se dcera při výčtu všech těch rozkmotřidel ztratí, ale kdepak, všechny si pamatovala a moc dobře rozuměla tomu, co dělají a čím škodí. Chystáme se na druhý díl, doporučuji ke čtení!

Weweuka
28.11.2013

Rozhodně doporučuji. Velmi pěkně vystihnuty negativní lidské vlastnosti. Děti Rozkmotřidla velmi zaujala.

brčko-A
03.07.2013

Úžasná knížka, úžasný obrázky a úžasný příšerky...

TerJac
26.06.2013

M. Kratochvíl - v tomto prostě geniální. kniha je úžasná a všem rodičům doporučuji!

Ypeta
08.11.2012

Další z báječných knížek dvojice Miloš Kratochvíla a Markéta Vydrová. Doporučuji pro předčítání dětem, svoje si tam najdou děti i dospělí. Kromě poťoucha je tam řada "potvůrek" které reprezentují nehezké lidské vlastnosti a chování a jsou krásně výtvarně ztvárněné. Děti podle mě potvůrky zaujmou a knížku můžete doplnit Poťouším pexesem, na které jsem teď také narazila. Pro dospělé knížka poskytne snad inspiraci pro běžný život a pomůže jim uvědomit si, kam se poděly lidské hodnoty...