Modrý kámen

Modrý kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264420/bmid_modry-kamen-ZkU-264420.jpg 4 279 43

V osmi strhujících, volně na sebe navazujících nevšedních příbězích, jež spojuje motiv krásného modrého drahokamu, se před námi plasticky odvíjejí klíčové okamžiky historie. Od chvíle, kdy tento kámen, který v podobě meteoritu proplul galaxiemi a přistál na rodící se Zemi, zvedne pračlověk a s jeho pomocí dospěje k převratnému pochopení vzájemného vztahu příčiny i důsledku, a poté člověk z prvobytně pospolné společnosti dokáže díky němu čelit nevysvětlitelným přírodním živlům, putuje magický kamenný svědek dalšími etapami - přes dobu bronzovou, antiku, středověk, renesanci, osvícenství, osidlování amerického Západu - až po naši současnost. A není jen pasivním pozorovatelem... v lidech, do jimž na své pouti vývojem zkříží cestu a zasáhne do jejich života, naopak probouzí vnitřní sílu, dodává jim odvahu a víru, učí je moudrosti, aby jim umožnil stát se skutečnými pány svého osudu...... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Blessing Stone , 2002

Aaaannnn
Aaaannnn
03.06.2018 5 z 5

Krásný počteníčko. Tuhle autorku prostě miluju. :))

katerina.l.
katerina.l.
12.02.2018 3 z 5

Kámen, který cestuje napříč dějinami. Zajímavý námět.. Povídky nemám moc v oblibě, ale i tak se mi to četlo dobře.

LucyFox4
LucyFox4
13.11.2017 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Woodové četla. Moje asi dvanáctileté já naprosto nadchla a Woodová se stala jednou z mých oblíbených autorek.
Každá povídka má něco do sebe a předává své vlastní poselství.
Velké plus pro mě také bylo to, že jsem byla schopná ztotožnit s postavami, přestože jsem na to neměla moc času.

Majulda8
Majulda8
03.11.2017 5 z 5

Četla jsem tuto knihu již před lety a klidně bych ji četla znovu. Zapůsobila na mě hned od první stránky. Čtivá, zajímavá, historická, poučná.

Danago
Danago
15.08.2017 5 z 5

Modrý kámen
Krásně napsané příběhy , které spojuje modrý drahokam, nám velice čtivě ukazují klíčové historické okamžiky.
Modrý kámen v podobě meteoritu přistane na rodící se Zemi zvedne jej pračlověk a tím začíná první úžasný příběh. Magický kámen putuje dalšími historickými etapami počínajíce dobou bronzovou, antikou , středověkem, renesancí, osvícenstvím, osidlováním amerického Západu až po současnost. Lidem, kterým zkříží cestu dodává odvahu a víru, učí je moudrosti, aby jim umožnil stát se skutečnými pány svého osudu. Napřed jsem se knížky bála, ale jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla je opravdu skvěle napsaná, je čtivá, svižná zajímavá. Nenechte se odradit prvním příběhem , může se zdát trochu pomalý bez dialogů, ale to má svůj důvod. Opravdu vydržte, knížka vás upoutá, stojí za přečtení, je skvělá.

Kerberos
Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Nemám moc ráda povídkové knihy,ale tahle byla dobrá.

ztráca
ztráca
17.04.2017 5 z 5

Knihu jsem četla po kapitolách. U každé z nich by se našlo něco pozitivního, negativního a i historicky nepřesného. Ale to nebyl účel knihy. Koukala jsem na ní jako na povídky propojené jednotícím prvkem - modrým kamenem. Za sebe musím říct, že nejmíň povedená mi přišla poslední povídka. Jako by se spisovatelka předchozími příběhy vyčerpala a tuto napsala ve spěchu. Nicméně celkově se mi kniha líbila jak nápadem, tak neotřelým způsobem. Trochu jiná Barbara Wood, stále oddechová a malinko nadsazená, což mě u tohoto druhu literatury nevadí neb nekoukám na historii, ale na nápad a ojedinělost..

knihovnička007
knihovnička007
06.04.2017 2 z 5

Nedočetla jsem :/ Potřebuju, aby se lidé v knize bavili, vyprávěli spolu.
Tady vidím jen suchý popis. Možná dobrý nápad, jak kámen putuje s historií lidstva, ale...
Znám lepší knihy od Woodové, tahle mne bohužel nezaujala :/
Knihu jsem nakonec (s bolestmi) dočetla, ale jak jsem napsala výše-už jsem četla lepší knihy od této autorky.
Další příběhy už se kapku rozjely, ale stále toho popisu bylo hrozně moc.
Člověk může u této knihy hezky popřemýšlet, jak se dějiny mění...
Na mne kniha moc obsáhlá, stačilo by toho méně. Příště sáhnu po jiné knize od Woodové :)

nenúfar
nenúfar
23.08.2016

Woodová opět nezklamala, skvělá knížka, rozhodně doporučuji!

míša234
míša234
12.05.2016 4 z 5

velmi zajímavý příběh

Naraca
Naraca
22.10.2015 2 z 5

Mě naopak zaujalo několik prvních příběhů, poslední dva mě neoslovily vůbec. Celkově mi nevyhovuje poetika téhle knihy (nemyslím si, že by to byla chyba překladu)... Za jednoznačně kladný považuji nápad sledovat život kamene v dějinách lidstva. To je asi vše.

Verisvlckova
Verisvlckova
31.07.2015 2 z 5

Bohužel tato kniha mě zklamala. Zdlouhavý začátek, přes který jsem se nemohla dostat. Asi po 200 straně jsem to vzdala.

Barbra06
Barbra06
12.06.2015 3 z 5

Zajímavé téma, ale trochu jiná Barbara Woodová, než jsem zvyklá. Některé povídky byly slabší, některé s povedly víc. Těšila jsem se na ní bohužel víc...

polly43
polly43
04.03.2015 3 z 5

Když jsem začala knihu číst,nevěřila jsem tomu,že jí psala Woodová,ale později jsem se do ní začetla a první povídky se mi libily.Nejměné mě zaujala poslední povídka.

LéňaM
LéňaM
26.11.2014 5 z 5

krásně napsaná kniha, od vzniku světa po současnost mě se kniha velice líbila a vím že se k ní nejednou vrátím

orinka3
orinka3
31.10.2014 2 z 5

Tak nevím. Měla jsem za to, že jsem si půjčila čtivý román, a dostala se mi do rukou polopatická příručka o vývoji lidstva. S "nenápadnými" vsuvkami typu "milé děti, a tak se dostali lidé k Mrvému moři" - ne, tady se autorka poněkud sekla. Eduard Štorch to před ní napsal mnohem lépe.

Kamiliana
Kamiliana
08.09.2014 3 z 5

Mne upoutaly hlavně ty první příběhy z předávné doby a také povídka o Avramovi, ve které je vše jinak, než jak se zdálo na začátku. Propojení všech příběhů s modrým kamenem nevyznívá nijak urputně. Zajímavé počtení (kdyby šlo, dala bych 3-4*), ale je pravda, že jsem knihu nepřečetla na jeden zátah.

Racík
Racík
18.04.2014 4 z 5

Povídky nepatří mezi mou oblíbenou četbu. I přesto se tato kniha četla příjemně.

KetrinZel
KetrinZel
18.04.2014 3 z 5

Zajímavě sestavená kniha, skvělý nápad. Ale hlavně první příběh mi moc neseděl. Lidé v té době jistě mnohem víc spoléhali na intuici a i některé historické okamžiky si autorka pravděpodobně přizpůsobila svým představám.

konformita
konformita
11.03.2014 3 z 5

Pěkná kniha, stojí za přečtení, ale moc vzpomínek mi na ni asi nezůstane. Některé příběhy jsou zajímavé.