Modrá zóna

Modrá zóna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415814/modra-zonaN6FqJU-Zqf-.jpg 4 62 17

Benjamin Raab je úspešný obchodník so zlatom, človek požívajúci dlhoročnú dôveru u svojich obchodných partnerov, skvelý otec rodiny, ktorý svoju manželku aj tri deti zahrnuje komfortom, trávi s nimi nezabudnuteľné chvíle na finančne nákladných dovolenkách, je obľúbený medzi priateľmi z golfového klubu... až do chvíle, keď do jeho firmy vtrhnú príslušníci FBI a zatknú ho pre podozrenie z prania špinavých peňazí a nelegálnych obchodov s drogovou mafiou. Domček z karát sa zrúti a Benjamín Raab putuje za mreže. Jeho manželku a tri deti, pre ktoré bol život dosiaľ iba sledom príjemných zážitkov, zasiahne krutá realita. V priebehu jedného dňa sú nútení vymazať všetko, čo súviselo s ich doterajším životom, opustiť príbuzných aj priateľov, zmiznúť raz navždy z komunity ľudí, kde žili, študovali, mali priateľov... a začleniť sa do Programu na ochranu svedka, prijať novú identitu, nové meno a presťahovať sa kamsi do neznáma... Kto má na svedomí taký náhly a krutý zvrat v ich životoch? Je na vine kolumbijská drogová mafia, do ktorej krážov sa zaplietol ich otec, alebo falošné obvinenia FBI?... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

The blue zone , 2007

Mindy
02.04.2024 3 z 5

Tato kniha nevrhá zrovna nejlepší světlo na agenty FBI. Kolika lidem se jim podařilo uniknout a kolik jich bylo při výkonu služby zabito - snad čtyři? Dva z nich sedí v autě, hlídají dům (aby lidé uvnitř byli v bezpečí), kolem jde zabiják - prásk, prásk - bez problémů je oba zastřelí. Za mě to tedy žádný nervy drásající thriller nebyl. Jako čtení do autobusu fajn.

Paja1709
12.01.2024 5 z 5

Ja jsem se bavila.Libila se mi.Takova klasická krimi.

AlenaF
21.12.2020 3 z 5

Průměr, nenáročné čtení.

jfialova
05.10.2020 3 z 5

Průměrná detektivka, nijak rozsáhlá, přečtená jedna dvě. Děj je plný zvratů a má spád, postavy ale nejsou nijak zvlášť propracované, což je vzhledem k rozsahu knihy pochopitelné. Myšlenka dobrá, podle mě by šlo lépe zpracovat. Překlad také místy slabší. Odpočinkové čtení.

Laf
03.04.2019 4 z 5

Výborně napsaná detektivka. Chytlavá už od začátku a s překvapivým koncem :)

J.x
20.11.2018 4 z 5

Čtivá detektivka, nejen o vraždách, ale i srdci. Dobře se četla.

Kerberos
12.08.2018 4 z 5

Napínavý příběh plný zvratů, za horor bych ho určitě nepovažovala. Ještě, že jsem nevěřila označení. Určitě doporučuji těm kdo čtou rádi o mafii.

Peršanka
17.06.2017 2 z 5

Škoda, děj vymyšlený skvěle, ale styl psaní mi nesedl. Obávám se, že ani překlad se nepovedl na stopro.

blanickaa1
19.05.2017 4 z 5

Takové víkendové čtení. Nenáročné, rychlé a přesto čtivé.

lenocka2013
12.04.2014 5 z 5

Perfektná kniha,nemohla som ju prestať čítať. Čitateľa drží stále v napätí. Odporúčam, stojí to za to.

Red_Fox
30.06.2013 4 z 5

Dávám o hvězdičku míň, v některých pasážích jsem se ztrácela. Jinak docela dobrý počtení , zápletka a závěr jsou dobře vymyšlený, zfilmovaný by to nemuselo být špatný :)

adelinka
29.06.2013 4 z 5

zaujímavý napínavý príbeh obchodníka so zlatom.......navonok dobrý manžel a otec, ktorý skrýva svoju minulosť....svoj mafiánsky pôvod....svojím pričinením sa dostáva s rodinou do ochrany svedkov len preto, aby sa pomstil svojmu príbuznému.......

Michaela91
28.06.2013 4 z 5

Mě se kniha moc líbila, byla napínavá a moc dobře se četla.

lusila
22.06.2013 3 z 5

Celkom zaujímavé čítanie

denuska
18.08.2012 3 z 5

Kniha tak na dovolenou, přečtete rychle, děj není nijak složitý.

Luca287
16.05.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila, přečetl ajsem ji za odpoledne...napínavá...zase něco jiného, než co jsem zvyklá číst...

Leskodka
08.09.2011 5 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila, velmi zaujala, byla napínavá, nepředvídatelná, čtivá, určitě se k ní někdy vrátím.

mafie ochrana svědků

Andrew Gross