Dokonalá partie

Dokonalá partie https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330460/bmid_dokonala-partie-kEY-330460.jpg 4 267 76

Modrá volavka série

Honor Hollandová dostala od své celoživotní lásky kopačky. A jen o tři týdny později se její milovaný zasnoubí s její nejlepší kamarádkou. Honor se sice snaží dělat, jako by se jí to nedotklo, ale na maloměstě se stejně nic neutají. Z náhlého popudu (a také trochu z pomsty) navrhne šarmantnímu Britovi Tomu Barlowovi dočasné manželství z rozumu. Je to ale opravdu tak dobrý nápad? Začíná pro ni hektické období – snoubenec, kterého vlastně nezná, hádka s bývalou kamarádkou, náročná práce v rodinném vinařství. Naštěstí aspoň předstíraná láska funguje tak dobře, že by snad mohla být i pravá…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Match , 2013

aydam
20.04.2024

Nebaví. Odkládám.

"Beru tě jako starou baseballovou rukavici. Jsi jako starý parťák, někdo, na koho se obrátíš, když to potřebuješ. Ale tu rukavici nepotřebuješ každý den."

Ála1968
20.03.2024 4 z 5

První díl byl o něco lepší,ale i tady to byla krásná romantika.Je to prostě takové jednoduché romantické čtení

narisa
02.08.2022 5 z 5

Parádní kniha o dalším ze sourozenců Hollandových. Tentokrát je na řadě Honor, která mi v prvním díle nebyla úplně sympatická, ale v knize věnované jí a Tomovi se mi moc líbila. Tom mě opravdu dostával svým vztahem k Charliemu. Bylo opravdu úžasné, jak moc ho miloval. O to horší bylo, že s Honnor to měl, jak na houpačce.
Ale příběh byl opravdu čtivý a moc se mi líbil, jen nebyl tak vtipný, jako ten o Faith a Levim.
Rozhodně doporučuji.

moma08
26.07.2022 5 z 5

Tenhle díl byl stejně skvělý jako ten první, prostě opět WAU.
Jen u tohoto příběhu jsem prožívala větší citové emoce a u konce mi z očí padaly slzy.
Mě jen přišlo škoda, že ten konec byl náhle rychlý, určitě mohlo být více stran.

Ralemo
25.07.2022 5 z 5

Po delší době jsem se pustila do druhého dílu. Líbil se mi podobně jako první. Hezký romantický příběh z rodinného vinařství o strastech Honor. Honor byla taková chladná, nepřístupná, ale nakonec pomocí Toma postupně roztávala až poznala, kdo je její pravá láska.
Mám radši vyprávění z pohledu hlavních hrdinů, každopádně tuto knihu jsem přečetla jako jednohubku. Těším se na další díl. :)

Ewe291
17.05.2022 3 z 5

Bolo to mile ani dobre ani zle nieco medzi tym. Romantika na oddych. Ale Honnor som si neoblubila to rozpravanie s vajickami ta nerozhodnost a spravanie niekedy na urovni 12 rocnej, no co ja viem. Tom to bol tiez oriesok ale som rada ze konecne bol hrdina ktory nebol dokonaly. Sem-tam som sa stracala nielen v deji ale aj v postavach a niektore casti mi prisli ako strasne rychlo napisane. No nastastie pre mna som to docitala a som aj rada. Pohodova romantika na kludny vecer

Kniholapka
08.04.2021 4 z 5

Tato kniha je takovou pěknou romantickou jednohubkou, která vám zpříjemní den. Ze začátku se mi Honor zdála hodně chladná a nepřístupná a překvapilo mě, že si ani neuvědomila, jak na ostatní působí. Díky Tomovi, ale hodně svých priorit a celkový pohled přehodnotila. Samozřejmě ani on nebyl bez chyb, ale vzájemně tvořili skvěle se doplňující tým. Mohu jen doporučit. Romantické duše jistě potěší.
A co víc, Honořina babička s dědečkem a jejich „pošťuchování" bylo opravdu příjemným zpestřením. Kniha nám ukazuje spoustu vrstev přátelství a vztahů v rodině. Myslím, že si čtení užijete.

allyska
02.03.2021 4 z 5

Určitě stojí za přečtení, jen mě tak nenadchl hlavní pár, hlavně kvůli chladné Honor. Ta totiž v životě znala jen práci a brala zavděk chlapem, který se jí občas ozval, když měl chuť na sex. A po počátečním rozčarování neustále číst, co si myslí její vajíčka, to bylo kapku moc. U Toma jsem se spíš podivovala, že dokáže tak dlouho čekat a zahazovat se u pořádné práce do té doby, než se jeho nevlastní syn probere a bude s ním chtít trávit čas.

Raislin
27.02.2021 5 z 5

Tato kniha je moc hezká, čtivá a za mě hezčí než Návrat na Vinici. V první knize mi moc sympatická Honor nebyla, ale tady se to naprosto změnilo. Tato kniha mi vykouzlila úsměv na tváři a pak i slzy v očích.

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Pokračovanie, dovolím si povedať, veľmi úspešnej jednotky - Ženíchov svedok. Asi by sme si mali zvyknúť, že knižka od Kristan Higginsovej znamená zaručenú kvalitu. Naozaj, po prvej časti, táto druhá nesklamala, udržala úroveň a nastolenú latku tej prvej. A opät bola výborná, pútavá od začiatku až do konca, do poslednej stránky (až tak, že sa človek nevie odtrhnúť a číta ju vkuse). Zo začiatku som mala trochu obavy, keďže to tentoraz bolo najmä o Faithinej sestre, Honor Hollandovej a jej životných peripetiách (medzi nami, v jednotke nebola mojou obľúbenou postavou). Autorka to spracovala veľmi zaujímavo - v každej knihe sa sústreďuje na niekoho iného z Manningsportu a nezabúda spomenúť aj ostatných (tých z predošlých kníh, ktorých si čitatelia už obľúbili), čím sa dozvedáme aj o ich ďalších osudoch. Jednoducho, romantika naozaj na úrovni, výborne spracované, vykreslené, pútavé, ja osobne sa ku knihám stále vraciam a neviem ich pustiť z ruky. Jediné, čo si prajem je, aby sa preložili všetky knižky zo série Modrá volavka (budú preložené? ak áno, kedy? ak nie, bola by to obrovská škoda!) a aby sme si ich všetky mohli prečítať v našej krásnej slovenčine.
Aby som to zhrnula, ak náhodou premýšľate, či do toho ísť, kúpiť ju alebo prečítať, tak rozhodne choďte do toho! Myslím, že kniha sa bude páčiť aj náročnejším čitateľkám. Určite si oddýchnete, zasmejete sa, budete dojatí a občas vám možno vyhŕkne slzička alebo sa budete usmievať. Dávam 5 zaslúžených hviezdičiek (aj keď mojou srdcovkou je jednotka, lebo mi veľmi učaroval Levi).

Siegrid
08.10.2020 4 z 5

Za mě hezčí díl než ostatní. Až na ty její vaječníky:-), stačí 1x až 2x, člověk by se zasmál, ale pak už to přijde fakt ujeté. Autorka píše zase trošku jinak než ostatní, oslovila mě, že jsem si přečetla celou sérii.

Aja39
17.09.2020 5 z 5

První kniha od autorky a moc se my příběh líbil. Nemohla jsem odložit knihu jejich postupné sblížovaní mě bavilo. Krásné čtení.

NikolaSkop
31.07.2020 5 z 5

Příběh mě moc bavil. Za mě rozhodně stojí za přečtení! :) Hned jdu na další knihu ze serie. Doporučuji! :)

petulkapeta
26.06.2020 5 z 5

Nemuzu si pomoct,ale tahle serie me bavi cim dal vic a vic...Honor zamilovana do kamarada,ktery to nevidi nebo nechce videt,ještě že potkala Toma :) Tom jaky zachranar to se mi libilo...

LenRan
12.05.2020 3 z 5

Asi v půlce knihy jsem byla na hraně to zavřít a nedočíst a to jen díky těm trapným rozhovorům s vejci, ale jinak to byla fajn knížka, škoda, že autorka chtěla být hodně vtipná, ale přehnala to.

jitka7
25.03.2020 4 z 5

To je bláznivá rodina, dost jsem se nasmála. Honor mi úplně k srdci nepřirostla, ale i tak je to hezké čtení.

Lofda
07.03.2020 4 z 5

Opět jsem se výborně bavila, nejvíc opět s Pru a babi a dědou, ta rodinka je dobře střelená ;-) Moc se mi líbila romantická linka, nebyla přehnaná, ale scény jako ta s rybníkem vyždímaly opravdu silné emoce.. Trochu mi tentokrát rozčiloval ten malý ratlík a Honořiny hovory s vajíčky už taky byly trochu moc. Nicméně jako celek hodnotím hodně vysoko a těším se na další díl, autorka zaujala.

jinbr
09.12.2019 4 z 5

Honor se mi líbila, i s jejími hovory se svými vajíčky. Tak to někdy lidé mají, aby mohli hovořit sami se sebou. zde mi spíše vadila taková trochu roztahanost ke konci, tam mě to přišlo, jako se vařilo trochu z vody. Ráda si ale přečtu další díl.

Luciska13
18.11.2019 4 z 5

Volné pokračování knihy Návrat na vinice, tentokrát je však hlavní hrdinkou méně střelená starší sestra Honor, které ale do života mluví její vajíčka. Nebýt těchto komických promluv a vnitřních monologů, snad bych i dala pět hvězdiček, ale toto už na mě bylo příliš. Jinak myšlenka je naprosto skvělá, myslím, že tento problém řeší mnoho "skoroameričanů" a my si to asi neumíme úplně dobře představit a tato kniha nám to může mile a vtipně zprostředkovat.

Kudík
14.11.2019 5 z 5

Honor jsem si z prvního dílu představovala trošku jinak, naštěstí mě překvapila (příjemně). Tom se mi moc líbil a nejvíc jsem si cenila jeho vztahu s Charliem. Dále se mi zamlouvalo, jak Honor „bránil“ před Broganem a Danou.
Tento díl mi přišel trošku pokulhávající oproti předcházejícímu, ale to se rychle změnilo. Začalo to akcí na rybníku a následně ten závěr, no páni. Tom se projevil jako hrdina, a to rovnou 2x. A „krysa“ Spike, to bylo něco pro mě. :)
Smála jsem se u epizodek s Pru Hollandovic, protože ta od prvního dílu perlí víc a víc. A babi s dědou, to bylo něco. :)

láska pro ženy romantika vinařství domluvené manželství

Kristan Higgins
americká, 1965