Modrá je barva nočních děsů

Modrá je barva nočních děsů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20829/bmid_modra-je-barva-nocnich-desu-C96-20829.jpg 4 232 46

Stacey skrývá hodně tajemství – city k Chadovi, který je pořád tak trochu kluk její nejlepší kamarádky, kouzla a čáry, jež v ní dřímají a které ji naučila probouzet její babička, a noční můry, sny, které předpovídají strašnou a děsivou budoucnost. Stacey se v sobě snaží najít dostatek odvahy, aby jimi prošla až do konce a pochopila jejich poselství. Zdá se totiž, že její spolubydlící a kamarádce hrozí velké nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Blue Is for Nightmares , 2003

Rose18
15.04.2012 5 z 5

Krásná. :) Stacey je úžasná.

Lea
13.04.2012 3 z 5

Nebylo to tak špatné. Podle závěrečné řeči je to autorčina prvotina nebo jedna z prvních vydaných knih, a z toho důvodu přimhouřím oko.
Co mě bavilo:
- Určitě základ ve víře wicca, protože opírat se o kouzla, která autorka skutečně zná, je mnohem lepší než co dělá například L.J.Smith v Upířích denících (řeší zápletky náhle objeveným kouzlem, o kterém v příběhu nikdy dřív nepadla řeč). Prostě si ho vycucává a bum, máme řešení.
- Dál se Laurie dařilo mást čtenáře, alespoň na četbu pro teenagery to nebylo špatně poskládané. Mě mátla až přibližně do poloviny knížky, pak jsem se dostala do jejího stylu a vytušila, kam do celé tlačí :)
Co mi vadilo:
- Tohle není thriller, podle mě ne. Strašidelné mi to nepřišlo, spíš jako detektivka prvního stupně obtížnosti.
- Nezáživné podání příběhu. Stylistika na nule, moc mě to netáhlo číst dál. Já vím, je to knížka pro děti od 13ti let, ale proč to potom jiní autoři píšící pro stejnou věkovou skupinu dokážou?
A na závěr, co knize podle mě ublížilo. Příběh nemá žádnou skutečně výraznou postavu. Proč by nám vlastně mělo vadit, že někdo pronásleduje nějakou Dreu? Mně na té postavě prostě moc nesešlo.

bookcase
29.03.2012 4 z 5

Docela se mi to líbilo. A kdo je tím pronásledovatelem, to jsem netušila do poslední chvíle.

pufina
03.02.2012 3 z 5

Nepatřím do věkové kategorie, pro kterou to zřejmě bylo zamýšleno. Ač to byl hodně jednoduchý příběh, bylo to zajímavé a četlo se to samo, ale ničím vyjímečným to není.

Horxus
14.01.2012 5 z 5

skvela knizka, cetla jsem ji asi uz pred 5 lety, ale stale si ji pamatuju!!!

Kaka.cs
23.08.2011 4 z 5

Podle ne moc záživného začátku jsem předpokládala, že to bude nudná knížka. Nakonec mě mile překvapila. Sice jsem od půlky knížky tušila, kdo Dreu sleduje, ale konec byl přesto napínavý. Rozhodně nelituji toho, že jsem si ji přečetla.

Laurie Faria Stolarz
americká, 1972
2009  72%Modrá je barva nočních děsů
2011  69%Bílá je barva kouzel

Kniha Modrá je barva nočních děsů je v