Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127563/bmid_modra-jako-safir-127563.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Knižní střípky
04.05.2019 3 z 5

Gwendolyn a Gideon opět cestují časem a snaží se rozplést klubko intrik, které se kolem nich nebezpečně ovíjí a utahuje stále víc a více. Gwendolyn začíná ztrácet přehled, kdo mluví pravdu, kdo lže a kdo s ní bezohledně manipuluje, aby dosáhl svého cíle. Může toto dělat i její milovaný Gideon? Tento druhý díl mi přišel snad ještě lepší než předchozí. Jsem moc zvědavá na finální rozuzlení příběhu, do kterého se co nejdříve pustím.

maja11231
02.05.2019 5 z 5

Druhý díl je lepší ne první.

Alethea_k
21.04.2019 5 z 5

Dožila jsem se série, kde druhý díl není vycpávkový! Měla jsem opět přečteno za jeden den a hned zítra se nutně musím dozvědět, jak to celé dopadne. Znovu úžasná atmosféra v průběhu čtení.

Vendulik
05.04.2019 3 z 5

Tato kniha byla více nudná než předešlý díl. Misty jsem se musela nutit k jejímu přečtení.

Čtenářka602
02.04.2019 4 z 5

Skvělé!! Sice jsem očekávala jiný průběh tento ,ale předčil mé očekávání... Jediné co, tak mne štvala Charlotte a Giordano.. Jak se říká vrána k vráně sedá, člověk sobě rovnýho si hledá. Doporočuji z 94%. Tři procenta za ty hádky s Gideonem, tam to bylo docela ošklivý.. A tři za toho Giordana.

petrulka
22.03.2019 4 z 5

Xemerius. Xemerius. Xemerius. A pak teprve to ostatní. Vtipný, mockrát mě rozesmál. Roztomilý. Akční. Prostě hlavní hrdina celého dílu :-)

Xylitka
09.03.2019 4 z 5

Téma cestováním mě vždycky zaujme. Tento román je navíc velmi dobře napsaný, je nabitý tajemnou atmosférou.

Lenka_S
08.03.2019 4 z 5

Další pokračování cestování časem Gideona a Gwendolyn se mi opět libilo. Příběh se pěkně zamotal, ale některé skutečnosti jsou hodně předvídatelné. Jsem zvědavá, kdy to celé praskne a jak to dopadne, takže jdu číst posledni díl :-)

Paja_Reine
03.03.2019 5 z 5

No... Prostě co k tomu dodat? Očividně jsem odhodila svou masku říkající, že nic takového nečtu, a dokonale jsem se do té knihy zamilovala. Jasně, jasně. Jedná se pořád o slaďárnu s cestováním časem, ale je to tak lehce napsané, že se to čte samo, a navíc mě pořád má co překvapovat.
Jako lehká a milá četba je tato kniha naprosto ideální.

GirlfromHuffl
28.02.2019 4 z 5

Knížka je dobrá. Má hezkou romantickou linku, ale cestování časem je náročné téma, takže chybičky tam byly.????

Strážkyně-žab
23.02.2019 4 z 5

Kniha mě opět pohltila. Nebyla sice tak dobrá, jako předchozí díl, ale i přesto se četla skvěle.

HPmagor
19.02.2019 5 z 5

úšasný 2 díl..... není to můj žánr, ale četla jsem sérii hned 2x za sebou :-D

Knihomolka10942
11.02.2019 4 z 5

Moc hezká knížka, ale podle mě o něco slabší než předchozí díl.

lucie0134
09.02.2019 5 z 5

Kniha nezklamala. Ano, opakoval se tam děj z předchozího dílu, ale myslím že to je hezké a ohleduplné vůči čtenáři který četl knihu ihned po vydání a musel čekat na druhý díl. Dvojky bývají horší a taková střední cesta. Ale tohle ne, neskutečně mě to baví číst. Hrozně jsem se u toho nasmála a co říct za 6 hodin přečteno.

bara2004
29.11.2018 5 z 5

Kde začít? Obvykle mám druhé díly nejméně ráda, buď jsou pro mě zklamání nebo průměrná. Ale tohle? Modrá jako safír mě totálně dostala. Tento díl jsem si zamilovala z celé trilogie nejvíce. Líbí se mi vývoj postav a odhalování pravdy. Obvykle nejsem zrovna fanda slaďáren, ale tady jsem byla spokojena, jak se vztah mezi Gwen a Gideonem vyvíjel. Měla jsem problém se od knihy odtrhnout a za jeden den jsem měla knihu dočtenou (raní budík mi to dal dost sežral, ale nelitovala jsem :)). Shrnutí, nejlepší druhý díl, který jsem pravděpodobně četla. 5/5*

Emičkazknihy
22.10.2018 4 z 5

Na knihu má mvelice podobný názor, jako na první díl. Nemyslím to ani trošku špatně a cím že mnohé čtenáře kniha nadchla, ale i přes to všechno nejsem schopná dát pět hvězdiček. Myslím že kniha se čte velice rychle a autorka je velice zámá, protože dokáže v dětském těle zanechat příjemnou stopu.

A.K.A.R.
17.10.2018 4 z 5

Velmi, velmi velká romanťárna na mne. Ale jinak je kniha velmi hezky napsaná. Od autorky už jsem předtím četla sérii snů (Stříbrná kniha snů) a je to zajímavý námět. Filmy vůči knihám jsou velmi rozdílné například od Twilight ságy a to je co říct ,i když původ spisovatele je asi také znát na knize, kvůli jiné kultuře a celkovému životu.Kniha je rozhodně k přečtení.

babystar
15.10.2018 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych byla naštvaná, že musím, opravdu musím, přestat číst, abych ráno byl schopna vstát, a pak se celý den těšit, že si zase večer počtu. Je to zamilované i napínavé, není to drastické a hrdinové se pohybují v tolika časových rovinách, že člověk neví, zda zítra už bylo včera, nebo včera bude zítra...

ame
05.10.2018 5 z 5

Ani nevím co říct došla mi slova. Jsem ohromená, učarovaná a prosíííííííííííím taky chci cestovat časem, nebo přinejmenším být milována někým tak hezkým. Chtěla jsem dát dost hvězdiček aby to vystihlo moje nadšení, ale bohužel to nejde.

Tesinka_Laufey
25.09.2018 5 z 5

Většinou jsem druhými díly zklamaná, ale můžu říct, že tady jsem se dočkala opaku. Přestože se znovu všechny informace z prvního dílu zdlouhavě opakovaly, tak mi to nijak nevadilo. Celou dobu mě knížka bavila a můžu říct, že jsem konečně po dlouhé době narazila na pořádnou dívčí hrdinku.