Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127563/bmid_modra-jako-safir-127563.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Knihomolka97
07.01.2022 5 z 5

#rereading
Jak se říká, že druhé díly bývají "vycpávkové", tak v tomto případě to rozhodně neplatí. Ostatně hodnocení na DK to dokazuje.
Modrá jako safír začíná tam, kde skončil díl první, což je skvělé. :D
Těšila jsem se na Xemeriuse, to je takové zlatíčko! Hned bych mu koupila kočku nebo psa. :D :D :D
I druhé čtení bylo velice dobré, zajímavé, napínavé a emotivní, hlavně na tom infarktovém konci. Sice už vím co, jak, proč a tak dále, ale stejně jsem to všechno prožívala s Gwendolyn, jako by to bylo poprvé...

Jen mě tak napadlo, že je docela škoda, že tam není více částí s Paulem a Lucy. Oba jsem si totiž hrozně oblíbila a i v těch pár okamžicích byla úplně cítit jejich láska a hlavně snaha za každou cenu zachránit.. někoho, koho tady nebudu prozrazovat. Protože se jistě najde někdo, kdo knihy ještě nečetl. :D

Barabora
02.01.2022 5 z 5

O můj božeee. Zase tak skvělé. Já ani nevím co tu napsat až na to, že Charllota (nebo nevím jak se to píše:D) a taky Gwen teta jsou ty nejhorší postavy. Strašně mě iritovali. Ale ten konec?! Vypadá to, že Gideon je pěkný podvodník a nebo se do Gwen fakt zamiloval. Ach jo jak já bych si přála aby to byl jen omyl.
Každopádně se mi kniha Mega líbila a já najdu nějaký způsob jak 3 díl získat dřív než do mých narozenin. (které jsou za necelých 8 měsíců:-() kdybych měla porovnat 1 díl s 2 dílem tak mi připadají oba strašně super. Ale v 2 dílem jsem jednou měla s Gideon i já sama coby čtenářka fakt respekt:D. Doporučuju. :)

Lionis
13.11.2021 5 z 5

Krásné čtení na krásný volný den. Tak by se asi dal shrnout druhý díl, ale chybí tam jeden důležitý faktor. Ano Xemerius! Ten knihu posunul někam úplně jinam, a když se zrovna nacházel v ději (což bylo naštěstí často), tak jsem se na úkor prakticky čehokoliv od knihy prostě nezvedl.
Prvnímu dílu jsem dal bezchybných 5/5, ale zde je škoda že množství hvězdiček nejde zvětšit. Dal bych mu snad jen kvůli Xemeriovy 7. Bez něj by to bylo slabší, to je pravda, ale já si vybavím až na pár výjimek jen scény s ním a vždy se při tom ještě zpětně zasměju.

RoseJP
22.10.2021 3 z 5

Také jsem byla víc nadšená z prvního dílu, občas mě některé pasáže nudily. Jsem zvědavá na třetí díl.

janadibelkova
11.09.2021 3 z 5

Mě tedy první díl bavil a zaujal víc, i když musím uznat, že čtivý je i tento a rozhodně ho zdoláte během chvíle...Kerstin prostě svým stylem zaujme, strhne a knihu neodložíte.

Sabushenkaxx
08.09.2021 4 z 5

Druhý díl jsem si opět užila. Autorka krásně rozvíjí linku příběhu a dokonale navnadí na třetí díl. Co mě obzvlášť potěšilo, byla šifra na poslední straně, nijak složitá, ale bylo to, jako malý dárek!

Papimami
14.08.2021 5 z 5

Stejně dobrý jako druhý díl ️

jajsemenyk
15.07.2021 5 z 5

Myslím, že nelze říct nic víc než úžasné :).

_Knihomolka_
21.06.2021 5 z 5

Opět nemám co vytknout. Miluju a doporučuju :) .

PanTydlitát
18.06.2021 5 z 5

Sympatické postavy, skvělé vykreslení charakterů postav, bravurně napsané milostné scény,... To je Kerstin Gierová.

Kdyby to šlo, hodnotím šesti hvězdami!

Akjort
07.06.2021 4 z 5

Krásný příběh, hrozně se mi líbil vztah mezi Gwendolyn a Gideonem. Super hlášky, někde jsem se docela hodně nasmála. Moc jsem si oblíbila Xemeriuse. Tuhle knížku moc doporučuji.

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Super kniha.

Fortuna7
16.03.2021 5 z 5

Kerstin Gierová prostě umí psát romantické linky. Krásná kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.

mskamila
01.03.2021 5 z 5

Moc dobra knížka, dobre odlehčení , vtipné hlášky a fajn romantika.

Cernakocka09
07.02.2021 5 z 5

Knížka hrozně super, líbí se mi hlavně Xemerius a jeho hlášky. Škoda že ho nemůžou slyšet i ostatní, i když v některých situacích je to možná lepší...???? Spousta záhad, akorát se mi nepodařilo vyřešit šifru na konci knihy...????

Bája89
25.01.2021 4 z 5

Toužila jsem po oddechovém a dobrodružném čtení a Drahokamy to dokonale splnily.

tsunamiER
21.01.2021 5 z 5

Pro mě skvělé čtení. Čtu už poslední třetí Zelená jako smaragd.

Cress
27.12.2020 5 z 5

Tuhle sérii miluju. Druhý díl byl možná o trochu slabší než ten první, ale stejně jsem si ho zamilovala. Jo a můžete mi někdo říct, kde seženu Xemeriuse?

kolacky
13.12.2020 4 z 5

Xemerius! Kde takového mazlíka sehnat???

laura
28.11.2020 5 z 5

Láska nezná čas. Ale možná je všechno přece jen trošku jinak...

Ještě lepší než 1 díl. Příběh začíná gradovat, napětí se stupňuje, nebezpečí číhá na nečekaných místech - a mezi tím vším neslyšně, trošku zaskočeně, klopýtá láska... Doteď bezpečně schovaná netuší, že všude číhá zlo.

Gwendolyn neví, komu může věřit. Pochybuje, váhá, vrhá se proti proudu času, aby zjistila, že odpovědi máme většinou v sobě - jen je musíme umět najít.

Fakt super. Nejlepší byl Xemerius a jeho hlášky. Občas jsem se smála nahlas jako blázen :)

Vtipné dialogy, skvěle odvyprávěný příběh, má to zkrátka vše, co od dobré knihy čekáte. I když je to spíš pro náctileté, myslím, že i starší ročníky ocení tenhle způsob humoru a neotřelý nápad, protože se to opravdu dobře čte...