Dlouhý John Silver 3 a 4

Dlouhý John Silver 3 a 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369572/bmid_dlouhy-john-silver-3-4-iHb-369572.jpg 4 95 17

Finále velkolepého pirátského příběhu! John Silver konečně dorazil ke svému cíli… a s ním i zbytek těch, kterým se povedlo přežít. Ovšem hrůzy oceánu nejsou nic proti tomu, co je čeká v amazonské džungli. A co teprve, když se do hry zapojí zrádní domorodci, zlovolní bohové a nebezpečí skrývající se v hlubinách prastarých měst. Tohle místo má s hrdiny své plány. A není to rozhodně nic příjemného... Obsahuje díly: Smaragdový labyrint, GuyanaCapac.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Long John Silver, volumes 3 & 4 , 2013

Luigi1
09.12.2023 4 z 5

Tento komiks se povedl jak po čtenářské tak kreslené stránce

Terva
18.09.2023 4 z 5

My ti ty kydy
už nežerem,
Dlouhej Johne.
Jsou stejně ubohý
a kulhavý jako ty.

Ačkoli mě první dva sešity moc do noty nepadly, přeci jenom jsem se rozhodl přečíst si i ty dva zbývající. Moc pirátů a moře jsem si v jedničce neužil, a tak jsem dal šanci tvůrcům tohoto dobrodružství, aby to napravili. První sešit v tomto svazku nese název Smaragdový labyrint. Začátek byl dobrej. Konečně nějaké zážitky na moři. Ale to, že Neptun v čele s Johnem Silverem dosáhl svého vytouženého cíle ještě neznamená, že mají vyhráno. Tohle je vlastně opět začátek. Pojetí labyrintu bylo originální. To musím uznat. Plus krásná kresba a konečně jsem si mohl začít dobrodružství užívat. První příběh perfektní.

Citát: Jako bychom neopouštěli jen pevninu nebo oceán, ale samotný svět.

POZOR, TATO ČÁST OBSAHUJE SPOILER!
Druhý sešit se jmenuje Guyanacapac. Po událostech a neblahému konci prvního sešitu jsem se doslova třásl na pokračování. Jenže hned na začátku jsem nabral podivné tušení. Tady něco nehraje a to hodně. Námořníci a John Silver jdou vodou, brázdou, kterou zanechal za sebou jim ukradený Neptun. A tady jsem to nechápal. Ta loď už při třinácti sázích (sáh) měla problém plout dál. Námořníci se báli uvíznutí na mělčině. (V angloamerické měrné soustavě patří sáh (fathom) dnes k nautickým jednotkám a má délku 1,8288 metru a užívá resp. užíval se zejména při stanovení hloubky dna, délky kotevního lana a řetězu nebo délky šňůry velrybářské harpuny (standardně až 150 sáhů). Hloubka tedy činí cca 22 metrů. Loď už s tím má problém. Jenže oni jdou za tou lidí ve vodě, která jim sahá po kolena!!!! Hmmm.
KONEC SPOILERU!

Citát: Vidím asi třicet mrtvol. My jsme jen čtyři . . . Pořád si myslíte, jaké máme skvělé šance?

Člověka zabít můžete, ale legendu nezastaví nic. Oba sešity byly perfektní. Až na pár malých a jednu velkou nelogičnost jsem se úžasně bavil. Symbolicky jsem při čtení tohoto příběhu poslouchal Německou power metalovou skupinu Running Wild a jejich studiová alba Under Jolly Roger (1987) a Port Royal (1988). Ta námořní témata se doslova k tomuto komiksu hodí. Za 80%.

Citát: . . . já jsem na ráj moc nevěřil, ale teď se mi výra vrací.

Jaruš7
08.07.2022 4 z 5

Neromanticky o legendě - jak jinak od "Crwe" to by to ztratilo tu chaotickou údernost.
Citace:" Vzpomínat na ty potřásá a na největšího z nich....na toho, který zmizel, ale jemuž se podařilo se nikdy zcela nevytratila.
Protože člověka zabít můžete...
...Ale legendu nezastaví nic."

Fantazie ve špičkové formě.
Ale jaksi nevyladěná.

špulo
02.09.2021 4 z 5

Pokračovanie sa nám epicky rozbehlo, nastúpila aj exotika a dobrodružstvo á la dr. Jones. Akurát sa mi tu jaksi vytratila pirátska zložka. Toto mohla prežiť akákoľvek námornícka partia. Záver je však fenomenálny. Napriek celkovo vážnemu až temnému tónu celej série si myslím, že ide o fajn dokončenie príbehu Dlouhého Johna Silvera. Malá parafráza:
"Já nejsem pirát, já jsem kuchař!"

1972Sixo
08.01.2021 5 z 5

Vysoko nastavené "ráhno" prvého dvojdielu síce neprekračuje ale poctivo zavŕšené to teda je. Dusnú atmosféru džungle strieda aztécky chrám a dobrodružstvo v temnom štýle Indiana Jonesa odovzdáva štafetu Johnovi Silverovy v Conanovskom záverečnom ošiali. Pecka ...alebo JO-HO-HÓÓÓ, ať teče rum!

gaspoda
15.08.2020 4 z 5

moc pěkné a silné vyvrcholení.

Disease
07.07.2020 2 z 5

To mysteriózno mi tu nějak nesedlo, i když "blábol" by byl přece jen poněkud silný výraz.

Kate18
29.02.2020 5 z 5

Hezká kresba a příběh je ještě o něco lepší a napínavější než předchozí díly.

Smaragdový labyrint
Posádku lodi Neptun sužuje hrozný maelström. Loď jím musí proplout, aby se dostala na další část své dlouhé cesty. Musí najít ústí řeky Amazonky.

Guyanacapac
Při bloudění smaragdovým labyrintem narazí loď na padlý strom, část posádky se ho snaží rozsekat a dva členové jdou do pralesa na lov. Sotva loď s potížemi překoná spadlý strom, narazí na mělčinu. Je snad tohle konec jejich cesty? Přiblížili se alespoň ke svému cíli? Co na ně asi čeká dál v džungli...

sackettboy
02.01.2020 4 z 5

Rovnako ako u jedničky zbožňujem pirátsku tématiku a aj keď román patrí medzi tie lepšie niečo mi v scénari chýbalo, preto o hviezdičku menej. Inak je to dobré čítanie.

LordSnape
28.04.2019 4 z 5

Opět nádherná kresba a příběh dostal konečně grády. Objevují se i nadpřirozené prvky a to já moc rád. Myslím si, že to do příběhu skvěle zapadlo a udělalo komiks o dost lepším.

puml
28.04.2019 4 z 5

Snad až příliš velkolepé a trochu rozpačité zakončení. Komiks je tak nejsilnější tam, kde se zdánlivě nic neděje, jako když Neptun proplouvá zátočinami a meandry Amazonky, to jsou nejsilnější momenty. Naopak, když dojde na akci, tak děj působí poměrně zmatečně.

Pro ty, co už komiks přečetli:
Myslím, že děj nemusel gradovat do takových epických výšin. Samotné prostředí vytváří už tak dost hutnou atmosféru a dle mého názoru nebylo potřeba ji až tak přikrmovat těmi závěrečnými ukvapenými dějovými zvraty, výbuchy a zběsilými souboji. Jinak ale velmi dobrý komiks.

Ivan Kučera
13.08.2018 5 z 5

Ešte lepšie, ako prvý zošit. A už ten bol super. Prostredie džungle ma však bavilo viac, pripadalo mi atraktívnejšie a ilustrátorovi umožnilo poriadne sa predviesť vo vytváraní parádnej, dusnej, exotickej, mystickej a mysterióznej atmosféry. Kým mnohé postavy v prvom zošite pôsobili jednorozmerným dojmom, tak pod vplyvom drsných okolností, aké sa začnú diať preživším členom posádky lode Neptún v pokračovaní, sa z nich stávajú hrdinovia, ktorých si môžete obľúbiť, začnú vám byť sympatickí a čím ste bližšie ku koncu, tým je vám viac ľúto, že umierajú. To nie je spoiler, to je džungľa a džungľa je miesto, ktoré sa správa mimoriadne nemilosrdne k ľudskému životu. Na konci zostáva smútok za starými, navždy stratenými nostalgickými časmi, ktoré sa už nikdy viac nevrátia. Čo mi vadilo? Vlastne nič, je to pecka.

Hwaelos
13.06.2018 4 z 5

Je tam všechno, co má dobrodružný příběh z pralesa mít: nebezpečné domorodce, překonávání překážek, tropické šílenství, magické rituály, zkrátka všechno. A Lauffrayova kresba je nádherná.

Kapis
01.06.2018 4 z 5

Nečekal jsem, že se příběh sveze po vlně takového mysteriózna a nadpřirozena - ale ve finále proč ne. Autor všechny své postavy kvalitně vyvraždil, což mám rád a na patře nezůstala žádná pachuť. Velice příjemné pirátské dobrodružství, až jsem dostal chuť vyrazit někde do neznáma a žít jen pro dnešek. Moje žena jaksi s těmito mými touhami neměla včera úplně pochopení, takže zase sedím v robotě a místo slaného oceánského větru mě ovívá klimatizace, která mi tu přináší dobrodružné bacily z celé budovy.

KillHurt
23.05.2018 4 z 5

Těžko srovnávat s předcházejícím dílem. Dynamika příběhu je v každém sešitě jiná a příběhy jsou diametrálně odlišné. Poslední čtvrtý díl plný mysticismu a zkázy mě chytil a nepustil. Celkově se jedná spíše o popis charakteru Dlouhého Johna než ucelený příběh, který by byl vymazlený do dokonalosti. Pár týdnů po přečtení si člověk nevzpomene o co v ději šlo, ale jaký byl John Silver si zapamatuje na jedničku.

FireOfFilth
13.05.2018 4 z 5

Ano, toto mě bavilo více než předešlé dvě alba. Třetí album Smaragdový labyrint nebylo špatné, stále se odehrávalo plus mínus na lodi. Ale čtvrté Guyanacapac mě doslova pohltilo, na toto jsme se těšil . Zajímavé zvraty, mysticismus co víc si přát.
Bohužel jako úplný celek mi to přijde dost nekonzistentní, jak mě první alba nebavila tak poslední hodně.
Přesto toto pirátské dobrodružství doporučiji.

jarynek
24.04.2018 5 z 5

Opravdu zdařilé využití literární klasiky pro vytvoření volného pokračování. Sice v druhém díle díky tomu, že se již příběh neodehrává na moři, ubylo něco z té tížívé sevřenosti konfliktu odehrávajícího se na omezeném prostoru paluby, ale dané je mírou vrchovatou nahrazeno tísní z neznámého při putování džunglí a následně při dosažení konečné destinace. Finálové rozuzlení příběhu podtrhuje Johna Silvera jako legendu, na níž se bude přátelům dobře vzpomínat a nepřátele bude budit ze sna. První díl se mi líbil o maličko více, ale i tak s tímto kouskem z Modré Crwe velká spokojenost.

piráti komiksy fantasy

Autoři knihy