Modrá

Modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/bmid_modra-RKD-270607.jpg 4 407 164

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The blue , 2015

cleopatra11
21.04.2024 4 z 5

Moc pěkné, napínavé...

Tammy11
26.03.2024 5 z 5

Krásné čtení, zhruba od poloviny knihy už se nešlo odtrhnout.

Januli
04.02.2024 3 z 5

Začátek se dost táhnul a říkala jsem si, tak bude se už něco dít, aby mě kniha pohltila a já četla a četla. To se později stalo, ale ani tak po přečtení knihy nejsem zrovna odvarena. Chvíle napětí zltam byly, ale závěr mě úplně nepřesvědčil. Škoda, ostatní knihy autorky, které jsem četla byly lepší, ale určitě ji nezatracuju.

veronika4001
26.01.2024 3 z 5

Příběh Modrá je plamen ohně a voda zároveň. Je to ovšem JEN plamínek ohně, který ještě voda uhasí a nakonec nezbývá nic. Není to impozantní oheň, jak jsem měla možnost poznat četbou knihy Rozlučka na ostrově, kde jste mohli hned po pár úvodních stranách prožít rychlý spád v jinak indolentním životě mladých lidí. Spádů tam bylo opravdu hodně, knihu Rozlučka na ostrově jsem si užila, a ani jsem nevěděla jak a byla jsem hned na konci knihy. Neuvěřitelná "sprcha", neuvěřitelný zvrat, neuvěřitelné pohnutky a závěrečné rozčarování.

Ale co kniha Modrá? Co na té jachtě Modrá je? Proč tam dívky chtějí za každou cenu být? Ke knize Modrá se stavím vlažně. Kniha Modrá je téměř opakem knihy Rozlučka na ostrově, ačkoliv podobný děj, vyjadřování, stejnost postav (mladí a neklidní), prostředí a celková atmosféra předznamenávají identickou autorku. Přesto mě kniha Modrá tolik nezaujala, právě možná proto, že byla nudná. Od počátku to chtělo nějakou razanci, ale bohužel, stránky plynuly a nic se nedělo.

Od stejnojmenné autorky mě ještě čeká dílo Pozvala mě dál, tak uvidím. Kniha Modrá patří do starší tvorby autorky, zřejmě se tady autorka jako začátečnice jen oťukávala. Těžko říct. Vyšší počet dát nemohu ve srovnání s tím, co jsem od autorky četla a s čím mám zkušenost v oblasti thrillerů, které jsou skutečně prvotinami a které shledávám za povedenější.

eMKay86
18.01.2024 2 z 5

Fajn oddechovka. Nejspíš bych zvýšila hodnocení, kdybych předtím od autorky nečetla "Trosečníky", je to v některých ohledech podobný styl vyprávění, některé věci se dají odhadnout ad.

Více méně, za mě nějak nemastné, neslané. Ale takhle s čajem v posteli. jsem si to přečetla s chutí.

milena9798
13.01.2024 5 z 5

Jsem nadšená. Užila jsem si každý slunečný moment jízdy na jachtě (kolikrát se tam člověk dostane, že). Prožila jsem všechen strach s posádkou. Fandila jsem kamarádkám Kitty a Laně. Chtěla bych to zažít.

Divkazlesa
08.11.2023 5 z 5

Velice napínavá a čtivá kniha, od které se člověk nemůže odtrhnout.

lucie1744
22.10.2023 4 z 5

Nečekala jsem, že bude příběh takhle napínavý. Velmi mě kniha bavila. Prolínání minulosti se současností čtenáře zaujme.

Aknel26
20.10.2023 5 z 5

Wow, wow, wow!
Dočetla jsem v pátek a ještě v úterý jsem měla pusu dokořán nad tím, jak to paní spisovatelka napsala: jak vykreslila jednotlivé osobnosti a jejich kostlivce, jak skvěle stupňovala napětí od pohodičky na sluníčku až po drama, po němž se jedna postava rozhodla ostatní opustit. A úplně nejvíc mě dostalo, jak to na konci do sebe perfektně zapadlo.
Moc se těším, až si od Lucy Clarke zase něco přečtu.

Katy_vKnihách
28.07.2023 5 z 5

Napětí v téhle knize by se dalo krájet! Už od začátku vás to přiková k židli, ale na konci? Neodložíte to, dokud to nedočtete. Všechny postavy promyšlené do detailu, a když k tomu přičtu to nádherné prostředí...Tahle kniha má u mě našlápnuto na topku roku!

Majulle
26.07.2023 4 z 5

Kniha je napsána v přítomnosti i minulosti. Je tam i trošku romantická zápletka, ale nic velkého. Určitě se bude líbit

jasmína
08.07.2023 5 z 5

Kniha se povedla.

Četla jsem skoro bez pauzy.

beruska
11.06.2023 5 z 5

Tady neváhám a dávám 5* ...
Zajímavý příběh, kdy jsem zapomněla na všechny starosti a najednou se ocitla na moři s hlavní hrdinkou a jejími kamarády ...
Je tu napětí a zároveň síla přátelství a zrady....
Zatím nejlepší kniha, co jsem letos četla ....

Jenny46
21.05.2023 4 z 5

Od autorky třetí kniha a zatím jsem spokojená příběh klidnější, i když byl trochu napínavý.
Exotické cestování na jachtě plné dobrodružství, které odhaluje postupně tajemství...
Psychologický román, doporučuji

Evaho73
18.05.2023 4 z 5

"Modrá" od Lucy Clarke je emocionálne intenzívnym príbehom o priateľstve, ktoré prechádza skúškami a konfrontuje sa s rôznymi tajomstvami. Autorke sa podarilo vytvoriť pútavú skupinovú dynamiku medzi postavami, ktoré sú dobre vykreslené a dokážu upútať pozornosť. Retrospektívne opisy čitateľovi umožňujú postupne spoznávať históriu a vzťahy medzi hlavnými postavami, zatiaľ čo prítomné udalosti na palube prispievajú k vystupňovaniu celej zápletky.
Spôsob, akým je prostredie opísané mi umožnilo vnímať a predstavovať si miesta, kde sa príbeh odohráva.
Schopnosť autorky udržať rovnováhu medzi napätím, tajomstvom a charakterovou drámou prispieva k celkovej atraktivite knihy.
Ak máte radi knihy, ktoré vás vtiahnu do príbehu a ponúknu vám emocionálnu jazdu, "Modrá" by mohla byť pre vás skvelou voľbou.

85098211
29.04.2023 5 z 5

Pokud chcete začít znovu doslova od nuly, můžete se třeba nechat inspirovat touto knihou ;-). Stejně se totiž rozhodnou dvě kamarádky Lana a Kitty, které nechají celý svůj dosavadní život za sebou, opustí Velkou Británii a cestují po světě. Posléze ovšem potkají Dannyho a spolu s ním se vydávají na jachtu Modrá, kde se seznamují se zbytkem posádky a vyrazí na cestu z Filipín na Nový Zéland. Samozřejmě je všechno nejdřív zalité sluncem a idylické, ale už hodně brzy se to změní. A to, když jeden pasažér zmizí a nezůstane po něm ani stopa...
Autorka příběh vypráví z pohledu Lany a zároveň se zde střídají dva úhly pohledu mezi "tehdy" a "nyní". Vytváří tím tak určité napětí, protože tímto způsobem postupně vychází na povrch tajemství jednotlivých postav a také souvislosti mezi nimi. Místy je kniha možná tak trochu rozvláčnější, ale i přesto je postupné odhalování všech skrytých záhad napínavé a výborně popsané. Ve finále tedy hodnotím plným počtem a na nějakou další autorčinu knihu se budu zase někdy moc těšit ;-).

MiskaMa
28.04.2023 5 z 5

Od autorky jsem četla knížku Trosečníci a Stíny nad zálivem, teď jsem sáhla po o něco starší knížce. Jak je pro autorčiny knížky typické, opět je hlavním tématem moře a mezilidské vztahy. Příběh mě od začátku pohltil, nešlo přestat číst. Parta mladých lidí na jachtě. Neřeší každodenní povinnosti, opalují se, šnorchlují, popíjejí a užívají si bezstarostného života. I tak má každý z předchozího života nějaké tajemství... A do toho se plavba pro všechny změní v jeden zlý sen...

princesse
24.04.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a opět jsem si četbu užila, stejně jako Stíny nad zálivem. Zvláštní příběh, ale rozhodně čtivý a styl mi prostě sedne. Mrknu i po další knize a těším se už teď. Doporučuji.

zoew
06.04.2023

Ani jedna z postav ve mně nevzbudila sympatie a bylo mi úplně fuk, co se na té jachtě stalo. Takže proč se nutit k dočtení, když je tu taková spousta jiných zajímavějších knih?

ydnac
27.03.2023 5 z 5

ÚTĚK Z REALITY

Mají svobodu, neřeší kariéru, neřeší oblečení, jen si užívají na jachtě jménem Modrá.
Její posádka občas někoho přibere, občas někdo vystoupí (když mu dojdou např.peníze).
Šnorchlují, koupou se, popíjejí, loví ryby.
Lana a Kitty utekly od svých životů a na Modrou nastoupily.
Zpočátku to byla zábava, ale nečekaný zvrat všechno změnil.

Moje druhá kniha od této autorky a opět super :-)
Napětí , vztahy, tajemství.
Doporučuji :-)