Modrá

Modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270607/bmid_modra-RKD-270607.jpg 4 407 164

„Co se stane, když je pravda unášena vlnami pryč z našeho dosahu…“ Poklidný výlet na moři? Ani náhodou! Koupání v průzračné vodě a popíjení tropických koktejlů se až příliš brzy promění ve zlověstnou noční můru… Lana a její nejlepší kamarádka Kitty se vydají hledat svobodu a dobrodružství. Jejich sen volně cestovat se jim splní, když získají možnost plavit se na Modré – jachtě, která pluje z Filipín na Nový Zéland. Spolu se svými novými přáteli rychle podlehnou kouzlu vzdálených ostrovů a divokých večírků na jachtě. Z ráje se ale brzy stává peklo – Lana a Kitty zjišťují, že každý na palubě má nějaké tajemství, a navíc jeden z jejich nových přátel po jedné hádce záhadně zmizí... Nebezpečné vlny nedůvěry a lží ohrožují nezávazné letní dobrodružství na lodi, někteří se však svého vysněného ráje nehodlají jen tak vzdát… a to za jakoukoli cenu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The blue , 2015

dendishek
01.08.2019 1 z 5

Kniha mě nebavila. Přišlo mi, že budu zbytečně číst 200 stran než vůbec k něčemu dojde. Volbou pak bylo buď knihu odložit úplně, nebo dočíst alespoň rozkouskovaně. Proto jsem přeskočila na závěrečné kapitoly, kde bylo vše naservírované na stříbrném podnose. A stačilo. Spíš by mě bavil celovečerní film. V podobě knihy mi příběh připadal příliš rozvláčný a nezajímavý.

Uan
15.07.2019 5 z 5

Moc fajn, četlo se výborně jako vše od této autorky.

Ajinka79
11.07.2019 5 z 5

Tak přesně tohle jsem potřebovala - směsice napětí, i trocha té romantiky a zajímavého, neokoukaného prostředí. Asi jsem našla další oblíbenou spisovatelku. Vřele doporučuji!

Adél784
08.07.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, originální, doporučuji:)

Costanzo
06.07.2019 5 z 5

Příběh Modré je od začátku fascinující - plavba na jachtě, večírky, bezstarostnost, volnost, svoboda, koktejly, pláže...ocitáte se přímo v centru dění, cítíte, jak vám slunce hladí kůži, jak vám rum stoupá do hlavy, jak je krásné a osvěžující skočit do průzračné vody, jak se vám sůl lepí na kůži, jak vám vítr čechrá vlasy a jak se vrháte vstříc neznámým obzorům. Tento pocit vás ukolébá s tím, že neexistuje nic jiného než svoboda. A právě v tento okamžik vás autorka vyvede z omylu...Najednou se ocitnete úplně v jiném světě aneb jak se z krásné romantické a bezstarostné plavby stává děsivá noční můra. Cítíte to napětí a najednou si uvědomujete, že jste na lodi, která má jen několik metrů a není kam utéci. Jste na širém moři, v dohledu žádná pevnina, nemáte žádné soukromí, není se kam schovat a hlavně nevíte, co máte od druhých čekat. Chcete vrátit ten nádherný pocit, kdy život byl bezstarostný, ale nemůžete. Nejde to. Už ne. Velmi vydařená kniha - pohodové čtení na straně jedné a mrazivý nádech tajemna na straně druhé, což se vzájemně krásně doplňovalo. Za mě super.

nicoolka25
06.07.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a doprovázela mě na dovolené u moře, člověk jako by byl přímo na palubě lodi, kniha se četla velmi dobře.

jana1941
06.07.2019 5 z 5

Pohodové nenáročné čtení. Podle nápisů jsem čekala větší drama, které se moc neudálo, ale i tak byla kniha fajn a rozuzlení zajímavé.

monik84
22.05.2019 5 z 5

Super kniha , miluji autorčin popis prostředí a přírodních krás . Kniha je čtivá .

Medunka22
27.04.2019 5 z 5

Tuto nádhernou plavbu jsem si užívala 5 dní než přišla kapitola Závěr a uvedla mne zpět do reality.

Prateri
23.04.2019 4 z 5

Exotická plavba, život bez starostí, kde neřešíte, co bude zítra, přátele kolem sebe, modré nebe i hladina moře - život jako sen. Ale nebe se zatáhne, ty vlny jsou také nějak větší, a co ti přátelé? Najednou zjišťujete, že je vlastně tak dobře asi neznáte, nic nevíte o jejich tajemství a důvodech, proč zvolili život na jachtě. Po přečtení mám trochu stísněné pocity z odkrytých tajemství a vlastně někde i z lidského charakteru. Ale jinak - Modrá je dobrá.

gordon13
22.04.2019 5 z 5

Bezvadný příběh se skvělou atmosférou, moc se mi líbil...

Gabetka
17.04.2019 4 z 5

Vzpomínání a postupné odkrývání toho, proč Lana z Modré vystoupila, bylo dobře zvolenou formou. Ač příběh plynul spíše volně, čtenář se nenudil, nechal se kolébat na vlnách příjemné četby o uzavřeném společenství různých povah, v němž logicky musí dojít ke konfliktům. Po eskalování konfliktu jsem úplně cítila to napětí v uzavřeném prostoru, bez možnosti útěku. Epilog mě dostal, jak prostá motivace některé lidi vede.
A Zlatinka.Emily snad ten epilog nečetla, protože jinak by nekladla své závěrečné otázky.

klara225
14.04.2019 5 z 5

Parádní knížka plná dobrodružství, tajemství, napětí, zvratů a překlepů. Nevadí mi, když sem tam narazím na nějakou chybu, ale tady jich bylo vážně moc. To si nikdo ten text nečetl předtím, než šla kniha do tisku? Nicméně na příběh to nemělo vliv, je to jedna z mála knížek, na kterou jsem myslela celý den a těšila se na nějakou volnou chvíli, kterou s ní budou moci strávit. V závěru když už bylo vše vysvětleno, mě stejně překvapila poslední strana. Dlouho jsem pak ještě na Modrou vzpomínala, jaký to byl pěkný čtenářský zážitek.

Janule809
21.03.2019 5 z 5

Moc hezky se četla, napínavé od začátku do konce

petula22
28.02.2019 5 z 5

Napínavá, čtivá, super!!! Stejně jako Stíny nad zálivem, neměla chybu (až na pár překlepů, což se dá přežít)

Ketrin.TR
07.02.2019 4 z 5

Horké slunce, sladké koktejly, průzračné pláže, slaný větřík ve vlasech... Ač je za oknem dvacet čísel sněhu, díky autorčině stylu vyprávění to všechno cítíte a vnímáte. Jenomže pak se jako mávnutím kouzelného proutku černě zatáhne nejen obloha nad jachtou, ale i něco mezi posádkou. To NĚCO, co vás nenechá spát a musíte prostě číst a číst, abystě věděli jak to celé dopadne. Super napínavé čtení!

HaHa11
21.01.2019 4 z 5

Škoda, že nejsem ve věku hrdinů příběhu! Asi bych si četbu vychutnala ještě o něco víc, ale i tak knihu hodnotím velmi kladně. Napínavé do posledních řádek. Je to o přátelství, lásce, důvěře, zradě, naději i pomstě. Nevím, jestli bych mořskou nemoc nedostala brzy po vyplutí Modré, ale exotické kraje jsem si v současném mrazivém počasí představovala ráda.

Pedias
08.01.2019 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo, jediné, co mě to trochu kazilo byla občasná chyba nebo překlep (nevím, zda není problém jen u e-knih).
Napětí od začátku do konce, těšila jsem se na každou kapitolu a snad v každé bylo něco, co mě překvapilo, šokovalo.

elisa194
09.12.2018 5 z 5

Kniha plná překvapení, zvratů nečekaných událostí a rozuzlení. Autorka přidává vše postupně, což nutí číst dál a dál, pořád se něco děje, kniha má napětí a nakonec prekvapivé finále.

dzucka
05.12.2018 5 z 5

Za mě skvělá knížka..napětí trvá po celou dobu a konec je taky dost překvapivý ;)