Módní rebelky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oblečení může představovat postoj. Může být uměleckým dílem. Nebo dokonce mocnou zbraní. Seznamte se rebelkami, které využívaly svůj šatník k tomu, aby daly nový řád zaběhlým pravidlům. Královny i herečky, aktivistky i zpěvačky, umělkyně i úspěšné podnikatelky – tyhle dámy se rozhodly prostřednictvím svých jedinečných stylů bořit tabu v módě i životě. Tím, že odmítaly nosit, co se od nich očekávalo, a splynout s davem, dokázaly změnit pohled společnosti na ženy a jejich postavení. A z jejich příběhů často příjemně mrazí. Nechte se jimi inspirovat i vy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434817/big_modni-rebelky-HpV-434817.jpg 3.89
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , CPress
Originální název:

Bad Girls of Fashion: Style Rebels from Cleopatra to Lady Gaga, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Módní rebelky

Šárka_D
20. ledna

Fajn knížka pro stručný přehled o ženách, které ovlivnily módu. Kdo bude chtít jít více do hloubky, musí hledat jinde. Pěkné ilustrace.

niki-chan
27.11.2021

Knížka je to zajímavá, nejen informacemi, ale i zpracováním. Módní ikony byly vhodně zvoleny. Překlepy a faktické chyby ubraly na kráse. Rušivé mi přišly informace o jiných osobách vkládané do kapitol věnujících se někomu jinému.


Sisssi
28.07.2020

Holčičkám se podobně zpracované knihy asi líbí, ale mně přehnané adorování (nejen) módních výstřednic není blízké.

tereza1198
25.06.2020

Vizuálně krásně udělaná kniha o ženách, které vytvořily, ovlivnily nebo využily modní trendy. Některé osobnosti jsou velmi známé, o jiných jsem v životě neslyšela a u některých si nejsem moc jistá, jestli do knihy patří. V knize jsou poměrně časté překlepy a některé informace jsou špatné (jako že se Marie Antoinetta vdala za o 15 let staršího muže. Přitom jim oběma bylo kolem 16 let). Přes určité výhrady je to zajímavá a moc hezky zpracovaná kniha.