Modlitba za Owena Meanyho

Modlitba za Owena Meanyho https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2302/bmid_modlitba-za-owena-meanyho-sdk-2302.jpg 5 1041 174

Nové vydání v pořadí sedmého románu amerického spisovatele Johna Irvinga, autora světově proslulého bestselleru Svět podle Garpa, vypráví příběh prazvláštně nadaného chlapce Owena Meanyho, posmívaného mezi svými vrstevníky, ze kterého se však posléze stává mladík nebývalé autority, prorok, jenž prožívá absurdní novodobou paralelu s životem Ježíše Krista.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

A Prayer for Owen Meany , 1989

Tyeen
24.01.2015 5 z 5

Kniha mě velice oslovila. Člověk musí sice překonat několik počátečných nezáživných stran, ale jakmile se do knihy ponoří, děj ho zcela vtáhne. Místy bylo vyprávění sice zdlouhavé, a to pokud šlo o popis politických situací nebo rozdíly mezi různými církvemi, ale příběh je velice dobře promyšlen a protkán vtipnými situacemi, takže stojí za to si tuto knihu přečíst. Rozhodně doporučuji.

martunka
11.01.2015 4 z 5

Musím uznat, že tahle kniha mě trochu zklamala. Pro mě je trochu slabší než ostatní Irvingovy knihy, ale i tak se mi líbí a musím se k ní někdy vrátit. U téhle knížky je potřeba si ji po přečtení přečíst ještšě jednou po několika letech. Už se těším

CeP
21.11.2014 5 z 5

Kniha, která mě naprosto uchvátila - dojemný příběh, plná hlubokých "životních" pravd.
Modlím se za Tebe Owene

Kačusa
19.11.2014 2 z 5

Tak tohle bylo pro mě velké utrpení. 600 stránek plných nudy, nesympatických postav (a že jsem si od Irvinga oblíbila rozhodně dost podivínů) a stejných motivů (což mě pěkně štvalo víc než kdy jindy. ale je to taky trochu můj problém, vzhledem k tomu, že jsem tuto knihu četla až po knize "V jedné osobě", která je ve spoustě věcí dost podobná, ale zároveň je o víc jak 20 let novější, takže by to správně měla schytat právě ona). Můj dojem nezachrání ani skvělý závěr (který byl postupem času moje jediná naděje), kdy do sebe všechno zapadlo a ukázalo se, že všechno mělo svůj význam (díky bohu!).
Navzdory všem kladným ohlasům a doporučením je pro mě toto zatím nejslabší Irving, ale vzhledem k tomu, kolik dobrých kusů jsem od něj již četla, určitě ne poslední :).

Séboun
22.10.2014 5 z 5

Nevím, jak to ten Irving dělá, ale všechny jeho knihy mě jednoduše nadchly. Owen není výjimkou.

5/5

Koňadra
07.09.2014 3 z 5

Ale áno. Nebolo to zlé, len asi nie som fanúšikom alegórii. Ale číta sa to fajn. Len to je možno primálo.

buschka
20.08.2014 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÉ...Kniha, která dojme, pobaví i rozbrečí. Výborně popsané postavy, děj, samozřejmě Irving nezapomíná jako vždy na politiku, dějiny USA. Každá pasáž i kapitola, postava má svoje místo, nic není uváděno zbytečně.

"..jediná vada je, že mi chybí. Chybí mi Owen Meany.."

terezsrhapsody
04.08.2014 3 z 5

Možná se k ní někdy vrátím, možná také ne, dočetla jsem jí asi do půlky a potom jí prostě odložila, protože to jinak nešlo, všechno mi připadalo naivní a cizí, jak postavy, tak celý děj.

marina.kom
27.07.2014 5 z 5

Výborná, strhující, krásně napsaná, pravdivá kniha, která se mi líbila už když jsem ji viděla na poprvé :) a to se moc často nestává. I přesto že mi stejně tak jako všem zde připadaly pasáže jako např. divadelní hra, pasáže z bible nebo moc názorů na to, co Regan udělal či neudělal, přišly zdlouhavé, ale pravda je skrátka taková, že každý tento kus má svou podstatu a důvod proč tam je :) a toto je prostě jasný Irving, tyhle dlouhé pasáže, rozvětvené události, popisy lidí (co dělají, co udělali ve svém životě apod,) jsem možná blázen, ale já to mám moc ráda, jelikož je to jasně osobitý styl psaní :D
co se týče Johna a Owena, tak John byl naprosto skvělá postava, byl mi hrozně sympatický ( má v mém stdci své vlastní místo) a co se Owena týče, tak jsem ho zbožňovala, byl skvělý a stejně tak jako ostatní připouštím že mi bude moc chybět a při posledních stránkách jsem měla na krajíčku.. Zároveň mi bylo jasné že ať se v té knize ke konci stane cokoliv, určitě v tom bude mít psty Dick ( hajzl) Doporučuji číst, já to zvládla za 2-3 týdny :)))) je to ta nejkrásnější kniha jakou jsem kdy četla a navíc v sobě uschovává fakt, že každý máme nějaký osud a Owen s Johnem měly tento.. :¨¨

historikola
20.07.2014 5 z 5

Dobrý den přátelé písmenek,

tato kniha je výborně napsaná. Ano někdy je předvídatelná co se stane, ale vůbec to nevadí.

Někdo tu srovnával knížku "Pravidla Moštárny" s touto knížkou "Modlitba za Owena Meanyho". Je to sice stejný spisovatel, ale děj i příběh je jiný. Částečně s tímto názorem souhlasím. Ale....
je tam vidět na některých pasážích stejné prvky jako Exeter, učitelé, škola, lokalita. Ale holt musíme si říci, že je to pořád jeden spisovatel a jedna hlava co to napsala. Jsou tam tedy drobné prvky stejné. Ale příběh jako takový ne. V tom podobu nevidím. U mě knížky od Johna Irvinga vyvolávají nutnost přemýšlet a pořádně studovat děj. Také tam vidím narážky na jiné knihy nebo postavy z nich.
Celkově tento spisovatel a jeho knížky si zaslouží svoje místo v mé knihovně. Do jisté míry si toto zaslouží i jeho scénáře nebo filmy s jeho příběhem.
David

species
11.07.2014 5 z 5

Moje první kniha od Irvinga... začátek mi přišel řekněme nudný, ale zároveň mě tak zaujal, že jsem ve čtení musela pokračovat... Kniha se mi nakonec moc líbila a je to první kniha, kde jsem při čtení posledních stran měla na krajíčku :)

guru
12.06.2014 1 z 5

Tak extrémne nudné, že po premáhania sa do polovice knihy som si musel povedať dosť.
Postavy mi prišli vrchne nesympatické (na rozdiel od ostatných kníh autora), opisované udalosti neboli zaujímavé, ale často až prehnane nudné (napr. popis divadelného predstavenia).

tandula
11.06.2014

Moc mě to mrzí, ale musím knihu odložit. Vůbec jsem se do ní nedostala, a momentálně jsem už asi na 20 stránkách v zajetí vánočního představení. Asi jsem si vybrala špatnou dobu, protože si Irvinga hrozně vážím, zbožňuju jeho Rok vdovou, ale tahle kniha mě už od začátku ničím nedostala, a já se stránkama prokousávala. Určitě to ale znovu zkusím někdy příště.

Kakajko
12.05.2014 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila, možná i díky tomu, že momentálně řeším nějaké trable, a ta víra, naděje, o které kniha je, mi docela pomohla.

pajmaj
25.04.2014 3 z 5

Měla jsem hodně vysoká očekávání, protože mi Modlitba byla hodně doporučovaná jako nejlepší kniha od Irvinga. Nakonec jsem měla celkem problém jí dočíst, musím se přiznat, že mě moc nebavily biblické pasáže, úvahy o víře a Bohu a ani válečná tematika. Celkem mě děsí, jak dopadl hlavní hrdina, je na tom dobře vidět, jaké měla válka dopady i na ty, kteří v ní nebyli. Owen mi byl příšerně nesympatický, měla jsem s ním problém celou dobu. Ale konec mi přišel dobrý a celkem i dojemný.

jupisova
15.04.2014 5 z 5

Moje první kniha od Irvinga a pro mě nejlepší kniha od Irvinga ...

ivanah
20.02.2014 5 z 5

Dokonalá, pro mě určitě lepší než Garp a nejlepší od Irvinga!

eLeR
17.02.2014 5 z 5

Posteľ, oranžová deka, kniha a ja. A John si získal moje srdce. Navždy.

domi88
07.02.2014 3 z 5

Opravdu mi bude Owen Meany chybět. I přes jeho panovačnou povahu. Je to velmi pěkný příběh o přátelství a osudovosti. A styl Irvingova psaní je vyjímečný.

Zlosynus
20.01.2014 5 z 5

Žulová myš Owen Meany je prostě super :-)