Daň peklu

Daň peklu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25910/dan-peklu-25910.jpg 4 213 46

O šestnáctileté Kaye Fierchové, harcující se po světě s matkou-rockerkou, se povídá, že je divná. Nechodí do školy, vede zvláštní řeči a ustavičně si vymýšlí báchorky, které jí nevěří ani její nejlepší kamarádka Janet. Když se však Kaye povede oživit kolotočového koně s ulámanýma nohama, uhranout Janetina kluka, poté natrefit na zraněného elfa a ještě jí na okno zaťukají skřítčí kamarádi z dětství, je nad slunce jasnější, že tu doopravdy něco nehraje. Bodláčnice, Loutnička a Špičák dívce prozradí, že k nim má blíž, než si sama myslí. Proto ji požádají, aby jim pomohla v boji s elfskými mocipány, neboť se naplnila sedmiletá lhůta a jejich národ musí o halloweenské noci přijetím Pekelné daně stvrdit své vazalství vůči kouzelnému dvoru Prokletých. Ale pokud by se Kaye odhodlala stát se obětinou, smlouva zůstane nenaplněna a skřítkové by získali svobodu. Dívka prosbu vyslyší a spolu s Janetiným starším bratrem Cornym pronikne do bezcitného světa Neviditelných, aby se o nich i o sobě dověděla víc. Jakou úlohu však hraje v téhle nemilosrdné říši záhadný Roiben, kterého zachránila před jistou smrtí a který je tak přitažlivý? Je celá hra na obětování vážně jenom jako, anebo navzdory všem skřítčím ujištěním začalo jít do tuhého, protože za celou záležitostí stojí kdosi mocnější a Kaye čeká boj o holý život v kulisách, jež jsme vyhradili snům a pohádkám?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Tithe , 2002

Rachel
03.01.2012 5 z 5

Narozdíl od Stmívání a dalších knih tohodle žánru není Daň peklu přeslazená a obejde se bez upírů. Panensky čisté charaktery tu neexistujou, nic není jak se zdá. Popisy strašidel i prostředí jsou jednoznačně super. A v neposlední řadě je tu i povedená obálka. Pořád je to čistě holčičí čtení, ale je to dobrý holčičí čtení. :)

Další díly ze série sice česky nevyšly, ale objednala jsem si je v aj, takže připojím pár slov sem. Valiant rozhodně za přečtení stojí, Ironside mi přišla ze slabšího soudku.

mynonka
22.12.2011 4 z 5

Zvláštní kniha. Pohled na dnešní mládež je až děsivě realistický:D. Čekala jsem od ní asi až příliš, proto mě moc neuchvátila. Ale musím přiznat, že teď, asi po půl roce jsem si na ni znovu vzpomněla a asi si ji přečtu znovu...je možné, že její pravé kouzlo objevím až při druhém čtení.

Exodus
19.12.2011 5 z 5

Kdysi jsem si říkala, že žádnou knížku nebudu číst dvakrát, ale když jsem přečetla tuhle musela jsem ji pak přečíst ještě pětkrát. Moc se mi líbí úryvky z jiných knih u začátků kapitol.

Devil-Ivet
28.09.2011 5 z 5

Ze začátku mě kniha celkem nudila, ale nakonec jsem se jí prokousala a je skvělá :)

Denaille
05.06.2011 5 z 5

Četla jsem ji už asi čtyřikrát a pořád mě děsně baví. Kéž by tímhle stylem bylo napsáno víc knih. Dostaly mě postavy, dostala mě autorčina otevřenost, ta se fakt s ničím moc nepáře. Dostal mě tenhle svět. Pokaždé si vzpomenu na jednu scénu z knihy, kterou si už bohužel nepamatuji. Hrdinka byla přilákána sladkou vůni ovoce, kterou ovšem vydávalo stvoření, které ji chtělo zabít. Tak si trochu připadám i při čtení této knihy. Přítahuje mě svou sladkou vůní, ale přitom jde o hnijící ovoce, za kterým se zkrývají ostré drápy, tlející dřevo a pach krve. Naprosto šílená atmosféra fatazie, jejíž podobu miluju ze všeho nejvíc.

Esmit
20.12.2010 5 z 5

Zprvu jsem si říkala, že kamarádky tuhle knížku přecenily... jenže čím dál jsem četla, tím víc se mi kniha líbila. Když přejdete důležitý ale ne tak zábavný začátek, dostanete se k neuvěřitelné akci plné zvratů... :)