Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322921/bmid_moc-pritomneho-okamziku-kniha-o-duc-IC2-322921.jpg 4 680 151

Žít v přítomném okamžiku je podle Eckharta Tolleho pravá cesta ke štěstí. Nemá smysl trápit se minulostí a vynakládat úsilí vzhledem k budoucnu, když opravdový život se odehrává právě nyní a pouze teď s ním můžete něco udělat. Tato slavná kniha promlouvá od svého vzniku k milionům čtenářů, kteří v ní nachází vnitřní mír a souznění se sebou samými.... celý text

Literatura světová , Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma

The Power of Now , 1997

Vipassana76
16.07.2020

Moc hezky se to čte, nicméně jsem měl takovej pocit, že autor přečetl devět knih a napsal desátou...

Looka
07.07.2020 5 z 5

K této knize jsem se dostal plnohodnotně až po knize Nová země, každopádně úžasné vědomosti, fakta o našem vědomí a praktická cvičení, je potřeba si dělat zápisky, aby jste to vše mohli začlenit do svého každodenního života a probudili se.

SteveP1
04.07.2020 2 z 5

Tak tohle radši ani moc komentovat nebudu, protože tohle dílo mi opravdu moc nedalo a rozhodně mě neosvítilo, jak slibuje. Čekal jsem totiž něco na úrovni mistra Oshoa a podobných myslitelů, kteří svými myšlenkami dokáží duchovní obzory prostého člověka obohatit a rozšířit a bohužel nic. Nebo skoro nic. Velká slabota.Autor má můj obdiv jen za to, jak se dokáže několika vcelku jednoduchými úvahami a starými známými pravdami, které samozřejmě nejsou nic nového, světoborného a už vůbec ne původního (tedy jen z jeho hlavy), tááák rozvláčně zaobírat, a opakovat je pořád dokolečka dokola, až z toho máme cca.170 stran. Myslím že 20 stran na tahle moudra, točící se vlastně kolem jedné jediné nosné myšlenky, by bylo až až. Každopádně bych chtěl také mít tu spoustu volného času jako autor a vysedávat si jen tak celé dny nečinně na lavičkách ve Vancouveru, usmívat se a hledět do blba a užívat si toho krásného, přítomného okamžiku.

jana1199
04.07.2020 5 z 5

Krásná inspirativní kniha. Je v ní hodně moudrosti a krásných myšlenek ke kterým se budu vracet. Myslím si, že stojí za to jí mít při sobě a čas od času se po dí podívat. Doporučuji!!

Elea
21.06.2020 5 z 5

Kniha, kterou určitě nestačí jen jednou přečíst a odložit. Určitě se k ní budu vracet a pokoušet se naučit a využít doporučené postupy.

karel.bedrich
19.05.2020 5 z 5

Zásadní čtenářský zážitek.

JohnyT
17.05.2020 5 z 5

Keby som mal v živote prečítať iba jednu knihu tak by to bola táto...

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Pálí vás věčné otázky lidské existence? Hledáte cestu? Jděte si pro ni!

Mellivora
13.05.2020 5 z 5

Knížka, která mi pomohla překonat náročné období. Lidé mají tendence odmítat přítomnost a prchají buď do minulosti nebo do budoucnosti. Minulost ani budoucnost neexistuje, je to jenom iluze. Jediné co je skutečné, je "teď". Doporučuji

Leusee
21.04.2020 5 z 5

Rozhodně knížka, kterou nemůžete jen tak začít kdykoliv číst. Musíte být na ni připravený. Jak duševně tak psychicky, jinak vám totiž nebude dávat smysl. A pak až si vás kniha jednou najde, změní vám celý život.

Bustedka
20.04.2020 3 z 5

Kniha není jednoduchá a málokdo je připraven na to - číst ji. Mně konkrétně trvalo 4 roky než jsem ji otevřela. Od začátku mě fascinovalo, že jakýkoliv můj protiargument (a že jich bylo), byl na každé další stránce předložen díky formě dialogu.
A teď proč tři hvězdy - nejsem z knihy zklamaná, ale na rovinu, ani nadšená. Ona spásná myšlenka přítomného okamžiku je super, ale například technika mindfulness je postavena defakto na tom stejném principu a vysvětlena mnohem lidštěji. Pro někoho jako já, tedy logicky smýšlejícího a extrémně racionálního člověka je ono bytí, nebytí trochu těžko přijatelné. Ale sám autor dodává - nesnažte se to pochopit, protože to nepochopíte.
Po dobu čtení mi ale vadilo především to, že všechny nevědomé bytosti, což je téměř každý (jak pravil autor) žijí v utrpení. Měla jsem z těch řádků pocit, jak kdyby autor automaticky předpokládal, že všichni kolem jsou na tom špatně. A jen to pochopení přítomného okamžiku nás může spasit. Já sama mám do vnímání přítomného okamžiku daleko, ale jsem šťastná, spokojená, aniž bych měla jakékoliv materiální statky.
Určitě se v knize najde spousta krásných myšlenek, spoustu vět mám zaškrtaných, ale celkový dojem z knihy - pokud ho budu hodnotit jako literární dílo, není zrovna nadšený.

anansie
02.04.2020 3 z 5

Přítomný okamžik jako léčba na veškeré utrpení. Zní to krásně a jednoduše i myšlenky dávají duchovní smysl. Rozumím jim a to jen proto, že již mám nějaký základ uvažování v této rovině. Jinak si myslím, že by to byl těžký ořech k louskání. Teorie tohoto autora mají silný základ v buddhismu a kdo se do tohoto stavu naladí, čte knihu jako jednu velkou meditaci a chápe ji. Knize dávám tři hvězdy proto, že autor sice neustálé hovoří o přítomném okamžiku jako o formě řešení, ale ani jednou nezmíní, jak se prakticky do takového stavu vnímání přítomného okamžiku dostat. Proto rozhodně více oceňuji knihy o buddhistických meditacích, které jdou rovnou k jádru věci a kde autoři návodně popisují, jak meditovat. Přítomný okamžik s tím pak jde ruku v ruce. Bez praxe je bohužel teorie neúčinná a může vyznít do prázdna.

Jitty82
09.03.2020 5 z 5

Tuto knihu je téměř nemožné přečíst jedním dechem. Vyžaduje od vás, abyste ji občas odložili a přemýšleli o významu jejích slov. Je to kniha, ke které se budete stále vracet a pokaždé objevíte hlubší význam. Mnoho z nás ji bude studovat celý život.

„(…) naše problémy způsobuje naše vlastní mysl, nikoliv druzí lidé, nikoliv „okolní svět”. Naše mysl, která se téměř bez ustání zabývá minulostí a která má strach z budoucnosti. Naší největší chybou je, že se ztotožňujeme se svou myslí, neboť věříme, že nejsme ničím víc – zatímco ve skutečnosti jsme mnohem větší bytostí.”

Dena1000
21.02.2020 5 z 5

Eckhart Tolle mi změnil život. Všechny jeho knihy mohu číst stále znovu a znovu a stačí přečíst par řádků a cítím hluboký klid. Díky jeho knihám jsem se vydala na cestu transformace z temna. Tisicere díky Echarte!!!

veronika431
13.02.2020 3 z 5

V knize bylo několik zajímavých myšlenek, ať už šlo o (pro mě) nové perspektivy a postřehy nebo notoricky známé jednoduché pravdy, na které se však ve shonu moderní doby zapomíná. Souhlasím s níže napsaným, že některé myšlenky se v knize opakují a také mi někdy myšlenkové pochody autora připadaly tak spletité, že bych si musela napsat slovník pojmů, abych věděla co k čemu patří, co je totožné a co nikoli... Nicméně i když mám pocit, že jsem ne úplně všemu rozuměla, knihu jsem přesto neodložila a ať už šlo o lehčí či obtížnější pasáže měla jsem chuť ve čtení pokračovat. Věřím, že mozek je schopný to vstřebat a nějak už si to přebere :-)

AlčaH
08.02.2020 3 z 5

Po knize jsem sáhla na základě doporučení od kamaráda, ale ověřila jsem si, že tento typ ezo-motivačních knih prostě není pro mě to pravé. Čtení pro mě bylo dost náročné, vadilo mi, že myšlenky se víceméně neustále opakují. Každopádně nechci být jen negativní, takže i přes to všechno musím přiznat, že jsem si z textu odnesla zajímavé podněty k přemýšlení. Po knize znovu určitě nesáhnu, ale jejího přečtení nelituji.

olma
25.01.2020 5 z 5

Kdo hledá nechť přečte. Kdo čeká že se stane zázrak, ať dále čeká a tuto knihu číst nemusí.

hokaca
19.01.2020 3 z 5

Z knihy mám velmi rozporuplné myšlenky. I přestože jsem si dávala pauzy (někdy velmi dlouhé) , tak nejsem schopna knihu dočíst. To se mi asi v životě nestalo. Odkládám tedy na někdy... Každopádně stěžejní myšlenka je obohacující. Žijeme tady a teď, v přítomném okamžiku.

Jakubac
27.12.2019 4 z 5

Dobrá pro ty, kteří hledají způsoby, jak se vnitřně motivovat.

evelýny
24.12.2019 5 z 5

Kniha, která vás může inspirovat, ale také kniha k opakovanému prostudování. Kniha k poučení. Kniha, která vás dokáže zbavit úzkosti...
Je opravdu láska stav extrémní závislosti, který se každou chvíli může změnit ve svůj opak - tady nenávist?
Vše se stává v přítomném okamžiku a tím minulost ani budoucnost nemají vlastní existenci.
Emoce jsou reakce těla na naši mysl.
Aktivujte vyšší úroveň svého myšlení - uvědomte si krásu, lásku, tvořivost, radost, vnitřní klid.

P.S. Cestou posvěcené činnosti jdu vyrábět bramborový salát... )))