Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322921/bmid_moc-pritomneho-okamziku-kniha-o-duc-IC2-322921.jpg 4 680 151

Žít v přítomném okamžiku je podle Eckharta Tolleho pravá cesta ke štěstí. Nemá smysl trápit se minulostí a vynakládat úsilí vzhledem k budoucnu, když opravdový život se odehrává právě nyní a pouze teď s ním můžete něco udělat. Tato slavná kniha promlouvá od svého vzniku k milionům čtenářů, kteří v ní nachází vnitřní mír a souznění se sebou samými.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Power of Now , 1997

MontanaB
21.04.2022 5 z 5

Jedna z knih, které opravdu mění život.
Kdo se nechce probudit, nechce být šťastný a chce se trápit, stěžovat si, vidět kolem sebe jen cizí a zlé lidi, nerozumět svému hněvu a strachům... prosím, raději to nečtěte.
Kdo chce svůj život změnit k lepšímu a být šťastný - právě jste našli klíč!
Přečtěte si CO a v knize "Nová Země" si pak přečtěte JAK.

Lucie131313
03.04.2022 5 z 5

Řekla bych takový "must have" mezi knihami s duchovní tématikou. Jak jsem psala u knihy Nová Země tohoto autora - doporučila bych jako povinnou četbu. :) A hlavně povinné zpřítomnění :-))

Kllara
23.03.2022 5 z 5

Kniha, která má moc opravdu výrazně změnit váš vnitřní svět, pokud jí to dovolíte. Sama se snažím na sobě metody autora testovat a musím říct, že to, co píše, opravdu dává smysl. Všechny problémy opravdu vytváří naše mysl a vytváří je právě proto, že s ní neumíme dostatečně dobře zacházet. Doporučuji.

Kakarinka
21.03.2022 3 z 5

Základní myšlenka zajímavá, zbytek ezoterické nesmysly. K dočtení jsem se musela vyloženě nutit.

MasterKimi
13.02.2022 4 z 5

Věděl jsem, že to nebude jednoduché čtení a taky nebylo. Jsem rád, že jsem knihu nepopadl hned, jak jsem se o ní dozvěděl. Člověk na to musí dozrát. Ztotožňuji se se zásadními myšlenkami knihy, avšak na můj vkus jsou podány až příliš duchovně a často Eckhart Tolle ustřeluje "ezo" směrem opravdu neskutečně moc. Přesto je v knize spousta pasáží, které mě donutily k hlubokému zamyšlení a řekl bych i prozření.

Prince_of_book
29.01.2022 odpad!

Tahle knížka nebyla pro mě, nějak nejsem sjednocený s myšlenkami, co se v knize objevili. Některé myšlenky se mi líbily, nicméně většinu jsem nechápal a přišlo mi, že se hodně z myšlenek v knize navzájem vylučují.

Možná nejsem pro knížku cílovka a možná jsem prostě jen nedostatečně "povznesený", abych myšlenky chápal a přijmul. Knihu jsem víceméně doposlouchal na sílu.
Posloucháno jako audiokniha.
Hodnotím 3/10

lenochod037
16.01.2022 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem přečetla.

Koupila jsem si ji asi v deváté třídě. V té době mě trápily silné projevy hraniční poruchy, deprese, úzkosti a poruchy příjmu potravy. Nechtěla jsem žít ale zároveň ani umřít.. upřímně se dost divím, že tu stále jsem. Sice je mi po letech terapií a medikace o něco líp, stále to ale není ono. Něco mi chybělo. Něco mi stále unikalo... Ale teď už jsem to našla. Je to tato kniha.

Před týdnem mi z ničeho nic vyvstala v hlavě myšlenka, že je čas na to, si ji už konečně přečíst. V té deváté třídě jsem toho totiž nebyla schopna, deprese byly příliš silné, nedokázala jsem dělat nic. Ani si přečíst třeba půl stránky..

Všechny moje vnitřní konflikty - všechny moje otázky - všechny moje vnitřní pochody - nechápavost - bolest žití a mnoho dalšího - na vše jsem dostala v této knize odpověď.

Cítím se klidněji. Mnohem klidněji.
Úzkosti se po mnoha letech pomalu zmírňují. Pomalu se méně a méně ztotožňuji se svou myslí a se svou poruchou.

Tato kniha mi pomáhá se probudit. Pomáhá mi opravdu žít.

Monika164
16.01.2022 5 z 5

Doporučuji

Vivetkav
13.01.2022 2 z 5

Pro mě složitě některé věci napsané ale jinak zajímá kniha ráda se k ní vrátím a myslím že se zase posunu dál :-)

senbja
05.01.2022 5 z 5

Pro mě je tato kniha potvrzením toho, k čemu jsem různými cestami také dospěla.

B18r
23.12.2021 4 z 5

Na mě velice těžce psaná kniha a proto jsem musela některé stránky přelouskat i dvakrát, abych pochopila myšlenku. Nicméně jsem ráda, že mi kniha přišla do ruky a mnohdy jsem se k textům v knize vrátila.

DK_Ronie
11.12.2021 2 z 5

Ja nejak nevim... par myslenek urcite mela kniha dobrych a stoji za to se jimi zabyvat. Na druhou stranu souhlasim s komentarem nize, ze se to da shrnout asi tak na jednu stranu. Navic na me to bylo asi az moc ezotericke. A nekdy dost dogmaticke a pro vse ma szejne vysvetleni a vyresil jsem veskere problemy lidstva. Radsi si prectu neco o buddhismu nebo stoicismu.

Petratra
01.12.2021 5 z 5

Je pro mě hezké a symbolické dočíst tuto knihu zrovna 1. prosince, protože šedivý listopad pro mě bývá nejméně oblíbený měsíc roku. Pro mámu je tato kniha biblí, kamarádka čte její zkrácenou verzi už podruhé... Mám knihu už déle v knihovně, ale až teď na ní došla řada a to správné rozpoložení. Očekávala jsem, že to bude těžký čtení, který půjde horko těžko pomalu stránka po stránce. Ale ne. Četlo se mi to až překvapivě snadno, protože to nějak zapadalo mezi střípky mého života, mezi jiné přečtené knížky, mezi mou přítomnou realitu. S kapitolou o vztazích jsem dost souzněla a hltala slovo za slovem, každé se mi spojovalo s mými zkušenostmi. I já se budu ke knize vracet.

"Bolest, kterou si způsobujete v přítomnosti, je vždycky formou rezistence proti tomu, co je."
"Totožnost vašeho já vychází z hlubší úrovně vašeho nitra, nikoli z vaší mysli."
"Přestaňte myslit na minulost a budoucnost, pokud to není nezbytně nutné... Je-li imaginární budoucnost lepší, dává vám naději. Je-li horší, máte strach. Oboje je iluzorní."
"Přítomný okamžik je všechno, co máte."
"Všechny formy strachu - jsou způsobeny přílišným soustředěním na budoucnost na úkor přítomnosti."
"Naslouchejte spíš tichu než zvukům. Soustředění na vnější ticho vytváří vnitřní ticho."
"Štěstí závisí na vnějších okolnostech, vnitřní klid nikoli."
"Nejste-li schopni přijímat to, co je, nebudete schopni přijímat ani lidi."

brunettlibrary
26.10.2021 3 z 5

Hezká kniha, která je napsaná těžkým jazykem. Autor jde hodně do hloubky určitých tématů a někdy jsem se v jeho větách ztrácela. Je tedy nutné mít na knihu klid a opravdu se soustředit.

Dasenda
28.09.2021

Tato kniha mi dost pomohla, budu se k ní stále vracet je pro mě pomůckou iak se udržet v rovnováze a jak zkrotit negativní emoce

pajaroh
26.09.2021 2 z 5

Měla jsem poslechnout svou intuici...
Která kniha začíná sebechválou? A pokračuje ujištěním, že vám změní život, a pokud náhodou ne, je to vaše chyba, jelikož nejste "osvícení"... nu, nejsem... naštěstí.

Nepopírám, že žít v přítomnosti je důležité, stejně jako neplácat se v minulosti a netvořit zbytečné strachy z budoucnosti. A že "opičí, užvaněná" mysl je problém. Ale omýlat jednu a tutéž myšlenku v tisících větách dokola, zaobalit ji do rádoby vědeckých i porůznu náboženských omáček, to není dobrá kniha. A to ji rozvedl v několika dalších...

A pak ten odpor k myšlení = zlo veliké, v podstatě peklo pro duši. Hlavně nemyslet!
Dle mého by mělo jít o soulad, rovnováhu duševního, rozumového a tělesného. Tři pilíře, jakýkoliv přerušíte, ostatní se zanedlouho zhroutí.
Jdu nad tím vším PŘEMÝŠLET :-)

Rihatama
26.08.2021 4 z 5

"Slova nejsou pravda, pouze k ní ukazují."

Eckhart Tolle je vášnivým zastáncem života ne v minulosti, ne v budoucnosti, ale právě teď, v tuto chvíli. Není to pro mě myšlenka nikterak nová, a tak jsem zprvu váhala, zdali má smyslu "ztrácet" čas čtením už nijak objevných myšlenek. Nakonec jsem se ale chvílemi i dobře bavila, když jsem si knihu pustila do ucha a autor mě "přesvědčoval", že i ve stresu je čas relativní a že všechno už bylo. Jenže já se zrovna chystala na delší cestu a říkala si, že jestli se právě teď vykašlu na čas a budu relaxovat, nejspíš se nesbalím a ještě mi uletí letadlo. Zjevně špatná chvíle pro relax. A že by se mi zrovna hodil. Jinak jsem ale knihu přečetla s vědomím, pochopením i oceněním, že opakování je matka moudrosti. Možná jen třeba zvolit vhodnější chvíli pro poslech. Nebo četbu, která stresový faktor času a priori vylučuje.

"Bůh není bytost, Bůh je bytí."

Aaron Lewis
18.08.2021 3 z 5

Kniha by se dala schrnout do dvou vět. Vzdejte se a buďte přítomní. Mé dvě nejoblíbenější věci... Asi tam nebylo nic nového.

Mondaika
15.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Dokážu na jedné ruce spočítat kolik stran se mi v knize líbilo... Přišlo mi to jako bych se pořád točila kolem jednoho jen trochu jinak napsaného....
Co se mi líbilo:
Pokud Vám následující situace přijdou nesnesitelné máte tri možnosti : odejít, změnit situaci a nebo ji přijmout. Chcete - li být zodpovědný za svůj život musíte si vybrat jednu z možností - a vybrat si teď hned... A pak přijmout důsledky tohoto rozhodnutí
Je dobré vědět, kam jdete, ale nesmíte zapomínat, že jediné, co je na vaší životní cestě reálné, je krok, který děláte v přítomném okamžiku. Nic jiného neexistuje.

DYRKA98
28.07.2021 5 z 5