Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35569/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-35569.jpg 4 1397 282

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura , New Age

Vydáno: , Portál

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

helkol
02.09.2016 5 z 5

Kniha je plná skvělých myšlenek, které si je dobré stále připomínat.
Ze začátku mi trochu trvalo než jsem jí rozčetla, protože není napsaná stylem, kdy můžete číst bez přestání, ale chce to po pár stránkách aby ste se nad vším mohli zamyslet :)

teeyinka
28.08.2016 5 z 5

Kniha nenabízí nic, co bychom dávno nevěděli, spíše nám připomíná věci, na které zapomínáme. Za toto připomenutí autorovi děkuji a za ten příjemný pocit, který ve mně zůstal poté, co jsem knihu dočetla, dávám pět hvězd.

bakjo95
14.08.2016 5 z 5

Při otevření této knihy jsem nic moc neočekával, jelikož jsem neměl nejmenší tušení, co může být tak zásadně důležité, aby proměnilo můj život ve šťastný. Po dočtení jsem ovšem pochopil, nejvíce jsem tedy pochopil až po týdnu meditace a ranním vstávání. Divím se, proč tato kniha nemá okolo 90%, ale nejspíš to bude tím, že lidé jsou moc líní na to, aby vyzkoušeli některé z osvědčených metod, tak to radši odsoudí za nábožensky nudnou břečku. Mě ale kniha naučila spoustu nových a efektivních návyků v životě. Doporučuji - 100%

drew95
01.08.2016 odpad!

Demokracie se neskládá pouze z práva vyjádřit svůj názor, ale také z nutnosti respektovat jiný. Proto se zdržím hodnocení tématu. Řeknu jen to, že ta kniha je opravdu mizerně napsaná. Bohužel padá s tím, že neví jestli chce vyprávět příběh nebo popisovat postup, zvolená cesta je ovšem žalostná a plná různých klišé a prázdných strojených výkřiků, kdy se vám trapností zježí chlupy po těle. Ze všech motivací jsem se procvičila jen ve vůli, a to dočtením knihy.

ClaireNaomi
25.07.2016 5 z 5

Nejlepší motivačky jsou od Sharmy, po přečtení téhle jsem si koupila všechny jeho knihy. Za mě je to TOP.

ondrej-efra7649
13.07.2016

Tak copak to tu máme? Další nesmyslný blábol o tom, že nemít nic je ve skutečnosti skvělý, po kterým v knihkupectví sahají lidé, kteří žádný velký věci nedokázali a baví je myšlenka na to, že někdo bohatý dobrovolně přejde do stavu absolutní chudoby. Však je to krásná představa, že? Opustit civilizaci, kterou dokázali lidé vybudovat, a odjet do chrámu, kde se žije jako ve středověku. Raději si přečtěte studie od Dana Arielyho nebo Daniela Kahnemana. Jinak tedy poslechnuto jako audiokniha, což byla jedniná výhoda - poslouchat ten skvělej Dvořákův hlas.

baru_h
10.07.2016 3 z 5

Obsah knihy se mi líbil. Bylo v ní mnoho mouder, které mě oslovily,ale nelíbila se mi forma celého podání rozhovorem. Oba muži se bavili tak strojeně a nepřirozeně, že mě to často rozčilovalo. Chválím, alespoň ty shrnutí na konci kapitol, protože že všech těch věcí o čem se bavili, jsem si je nedokázala zapamatovat.

Veggi
07.05.2016 5 z 5

I přes řadu negativních kritik jsem si knihu přečetla a nepřišla mi vůbec nudná a nezáživná, jak zde píše řada čtenářů. Podle mě je plná rad, mouder a životních hesel, která všichni známe a říkáme si, jak bychom podle nich měli žít, ale nežijeme. Nejspíš je to nedostatkem sebekázně, jak se píše v knize, protože vše se musí trénovat, i to jak správně žít : ) Když se podívám kolem sebe (i na sebe), tak si uvědomím, kolik lidí nežije, ale pouze přežívá. Možná mnoha lidem přijdou Juliánovy rady a hesla směšná, ale podle mě jsou pravdivá, jen si to možná nechceme připustit a opustit "pohodlný" život plný výmluv typu "na to budu mít čas v důchodu", "to můžu dělat jen s mnoha penězi" atd. a ani si neuvědomujeme jak nám život utíká mezi prsty a další šanci už mít nejspíš nebudeme : )

Masenka1304
06.05.2016 5 z 5

Překvapilo mě, kolik negativních hodnocení kniha obdržela. Mně je sympatické, že právě tak hluboká moudra dokázal autor vměstnat do tenké a všem srozumitelně napsané knihy. Jednoduchý návod, jak pracně makat sám na sobě v každodenních situacích. Pro mě velká výzva.
Nehodnotím formu, ale obsah.

misule8812
28.04.2016 5 z 5

Výborná kniha

wiix
14.04.2016 2 z 5

Ani neviem, prečo som siahla po tejto knihe (vo forme audiokniha), ale vcelku to ľutujem. Do konca som to nedala, pretože tento druh literatúry - duchovno, mystika a pseudopsychológia - je mimo moju šálku kávy.

FillaSFC
01.03.2016 odpad!

Kdybych to nemusel číst v rámci studia, odložil bych to po pár minutách. Velké množství rádoby mouder a motivačních citátů, které jsou vyprávěny všeználkem jeho natvrdlému přítelíčkovi. Nevím jak ostatním, ale já si během čtení neustále vzpomínal na scénky z teleshoppingu, kdy jeden člověk předvádí, jak úžasná daná věc je a druhý pokládá idiotské dotazy a nechává si to vysvětlovat. Horst Fuchs by byl na Juliana hrdý.

kika 13
23.02.2016 3 z 5

Knížka je vlastně návod jak žít a je jen na každém z nás podle čeho se z ní budeme řídit.

Mikka_M
13.02.2016 2 z 5

Kniha cílená pro ty, kteří hledají recept, pěkně připravený, jen začít míchat ingredience a vařit. Jednoduchá, předvídatelná, chybí jí cosi hlubšího.

feex8
01.02.2016 2 z 5

Začiatok vyzeral sľubne, ale netrvalo to dlho. Vlastne do doby, kým sa Julian nevratil a nezacal dialog. Myšlienky knihy boli niektoré (menšina) zaujímavé, hoci nič, čo by tu už predtým nebolo a nebolo podane lepsim sposobom, nie takymto prvoplanovym mentorskym stylom.
Julianov byvaly kolega nato, ze je v knihe vraj pravnik, na mna posobil neskutocne zaostalo. Pytal sa uplne zrejme veci, ako keby mu nedochadzali tie ocividne suvislosti. V podstate to posobilo tak, ze autor tuto knihu napisal pre pologramotnych idiotov a vdaka jeho prihluplym otazkam to vysvetluje podrobnejsie. V podstate mi na tej knihe nevadila jej myslienka. Vlastne vobec by mi nevadila myslienka, ale forma, akou to bolo podane - nasilne poucovanie, priblble potvrdzujuce otazky a ocividna manipulacia citatela, to sa mi vobec nepacilo. Snad len to sa neda vytknut, ze autor nechal Julianovo rozpravanie pekne plynut, vdaka comu to cloveka nenutilo knihu odlozit, ked zistil, aku blbost to vlastne cita.
Mna tato kniha velmi za srdce nechytila, ale ja nie som ani velkym fanusikom Coelha, prave naopak. Hoci musim uznat, ze zopar myslienok sa mi tam naozaj pacilo.

Moje hodnotenie: 35%

Ivetaa
31.01.2016 odpad!

Pro mě nuda - usínala jsem u ní a těšila se na konec. Nerada nechávám nedočtenou knihu a ráda se nechávám motivovat, ale zde podle rad by každý jen meditoval a meditoval a nikdo nepracoval a nejlépe aby šel hledat moudra někam do Indie (ovšem nejdřív musím být milionář! a dostat infarkt, aby se mi jako "rozsvítilo"?).

mariva
26.01.2016 4 z 5

Jedna z nejpopulárnějších motivačních knih, nad myšlenkami v ní obsaženými určitě stojí za to se zamyslet a vzít si z nich něco do svého života. Co mi u knihy trochu vadilo, byla forma dialogu, který vede bývalý právník, nyní mnich, se svým dřívějším kolegou po dobu jedné noci. Možná by bylo zajímavější číst, jak jeho žák začíná uplatňovat jednotlivé metody a jak se tím jeho život skutečně proměňuje.

pocitac311
08.01.2016 5 z 5

Zatiaľ najlepšia kniha z oblasti motivačnej literatúry, akú som čítal. Podáva ucelený návod na zmenu osobného života vo všetkých oblastiach. Silno odporúčam!

luciefeix
28.12.2015 4 z 5

Velice silná a motivační kniha

dennie3
25.12.2015 5 z 5

Tahle kniha mi nabídla spoustu možností, jak udělat svůj život lepším. A přitom je to tak jednoduché.