Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23638/bmid_mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-rvP-23638.jpg 4 1397 282

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura , New Age

Vydáno: , Rybka Publishers

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

Marghe24
25.04.2020 4 z 5

????????????????????????????????????????????????

YA-girl
24.04.2020 5 z 5

Mně se to líbilo moc, přišlo to ve správnou dobu :). Při čtení na mě velice silně a hluboce působila všechna ta "moudra", která člověk zná, ale jaksi si je neuvědomuje nebo nechce připustit... A přes veškeré to mudrování to bylo podané srozumitelnou, lehkou formou příběhu člověka, který se vydal hledat štěstí a odpovědi... a našel sám sebe.

anája
12.04.2020 4 z 5

Čtu hodně motivační knihy, bylo na tom pravém zajímavé, že až se něco stalo, teprve pak si dopřál oddechu.Jinak do posledního dechu.Vsichni bysme měli uvolnit...

Barbanka
12.04.2020 4 z 5

Motivační knihy mě zajímají, ale není to tak, že bych se celý den těšila až knihu vezmu do ruky a budu si číst, jak to mám např. u některých románů. Proto jsem ji poslouchala v audio verzi. Určitě jsem se při poslechu často zamýšlela nad vyprávěním a některé pasáže posloucha znovu a znovu. Stejně jako u knihy Čtyři dohody, se to zdá tak logické,jasné a jednoduché! Ovšem praktikování v běžném životě už je horší :D Každopádně jsem si některé rady vzala k srdci a snažím se žít podle nich. Ovšem některé jsou neproveditelné ! Alespoň zatím :D Protože zkuste někdy celý den mlčet, když máte doma dvě děti a pracujete s lidmi. To prostě nelze :D Ale tak třeba si to jednou budu moct vyzkoušet :)

YenMaja
03.04.2020 3 z 5

Mnicha jsem si přečetla, protože se zajímám o duchovní rozvoj a tuto knihu jsem viděla snad na každém kroku, jakou má propagaci. Bohužel mě trochu zklamala. Nelíbila se mi a nebavila mě forma vyprávění, nebylo na tom nic zajímavého. Víc by se mi líbilo, kdyby se celý příběh odehrál ve vesnici u mnichů. Kniha by se příjemně četla a moudra by se lépe vštěpila pod kůži, takhle jsem vlastně po dvoudenní pauze zapomněla, co v knize bylo. Bylo pro mě únavné ji dočíst, četla jsem spousty lepších knih, o kterých se ani tolik neví. Je to škoda.

Prince_of_book
31.03.2020 4 z 5

Knihu jsem poslouchal v audio verzi. Bavila mě a myslím, že se z ní dá dost vzít. Jako každou podobnou knihu je ji ovšem potřeba brát krapet s nadhledem a pousmáním.

Z každé knihy si vypisuju jednu myšlenku, abych si knihu více zařadil a zapamatoval v mé hlavě, tady se mi líbili dvě, které asi nebudu citovat úplně přesně:

"Žij život svých dětí" - Tahle se mi líbila a ač ji zatím nemůžu úplně praktikovat, věřím, že je dosti důležitá.

"Žij dnes a ne až zítra" - Tuhle vním jako velký problém dnešní společnosti, hodně lidí se za něčím žene a neumí si užít chvíli okamžiku.

Za mě 9/10, protože na knize nebylo nic co by mi vadilo, ale taky mě mrzelo, že audio-verzi namluvil jeden člověk, protože rozhovor dvou by měl být rozhovorem dvou a já se v tom občas při poslechu ztrácel.

adam059
30.03.2020

formou audio nahrávky

Renee6
18.03.2020 3 z 5

Pro člověka, který čte knihy s podobným zaměřením to asi zrovna nebude největší trhák. I když... dozvíte se tam podstatné, a to poměrně jednoduchou formou. Příjemné, leč na můj vkus moc schématické a mravoučné. Ale určitě si své čtenáře najde.

HelenBarbora
11.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha, doporučuju

Martula107
06.03.2020 5 z 5

Tohle je u mě TOP, knížka kterou jsem kdy četla, četla jsem různé knihy na tuhle tématiku :-)

Zania
25.02.2020 4 z 5

Moc pěkná kniha hezky se mi četla. Rozhovory mezi dvěma právníky mi naopak přišly super. Bylo to podané opravdu pro každého. Neoslovila mě ale tak abych si ji přečetla znova. Myslím si, že patří mezi ty lepší knihy o osobním rozvoji. :)

Ttammarra
21.01.2020 2 z 5

V této knize se mi líbily myšlenky a principy, které jsou prostě pravdivé. Kniha se četla dobře a rychle, ale zpracování se mi příliš nelíbilo. Chvílemi mě oba hlavní hrdinové vytáčeli a nebavilo mě zdlouhavé vyprávění. Kniha mě zaujala v knihkupectví už před nějakou dobou, a proto jsem si ji chtěla přečíst. Nicméně myslím, že existuje více povedenějších knížek na toto téma.

Lessana
13.01.2020 1 z 5

Pán Sharma, obávam sa, že vám ktosi (nedobre) poradil, ako zarobiť balík na nešťastných, smutných hľadačoch, a vy ste zopár nadčasových a priehršť bezbolestných myšlienok zabalili do nepútavej formy (až umelo ideálneho) rozhovoru fiktívnych postáv vo vašej knihe...
Pripadá mi to, ako by ste vodu kázali a víno pili...

tryskomis
06.01.2020 5 z 5

Líbila se mi

sheldon8410
06.01.2020 3 z 5

Kniha je sice plná zajímavých myšlenek, ale nelíbil se mi styl vypravování - nekončící dialog mezi vypravěčem a mnichem. Ke konci mě už dost iritovalo to, jak vypravěč mnichovi neustále skáče do řeči buď otázkami, na které by dostal odpověď, kdyby byl trpělivější posluchač, nebo svými rádoby vtipnými komentáři, které s tématem neměly nic moc společného. Ale na druhou stranu asi chápu, že autor chtěl docílit toho, aby si čtenář připadal tak, že si s tím mnichem povídá sám...

Majklll
02.01.2020 5 z 5

Úplně super kniha pro osobní rozvoj. Dobře napsaná a hezky namotivuje. Knihu mohu jenom doporučit.

Jakubac
27.12.2019 4 z 5

Dobrá jako audio-kniha.

martini.ce
02.11.2019 2 z 5

Byla jsem na ni zvědavá, ale nebyl to můj šálek čaje. Prvních asi 5 stran jsem přečetla a zbytek knížky pak rychločtením, věnovala jsem jí hodinu :) Forma (dialog mezi ex-právníkem a právníkem) mě nebavila. Některé myšlenky zajímavé, ale nic nového. Pokud je to pro někoho první knížka s jiným pohledem na svět, je to snadné ke čtení a k pochopení.

Jac20
26.10.2019 2 z 5

Čtenářsky velice přístupné a snadné pojetí východní filozofie. Ale jestli někdy v životě ještě uslyším slovní spojení \"mudrci ze Sivany\", tak asi někoho uškrtím. Pojetí knihy je poněkud nešťastné. Asi se dá doporučit pro člověka, který začíná přemýšlet o duchovním životě. Ale když tuto knihu minete, o nic nepřijdete.

silvie.s
04.10.2019 2 z 5

Kniha mě příliš nenadchla. Místy mi přišla dosti nereálná a spousty věcí je v ní nadhodnoceno.