Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23638/bmid_mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-rvP-23638.jpg 4 1397 282

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura , New Age

Vydáno: , Rybka Publishers

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

BlackBlade
20.04.2017 3 z 5

Nedočteno, protože je tam tolik zajímavých informací a meditačních technik, že až začnu alespoň první dvě používat, vrátím se ke četbě... ale jak se znám, tak to asi nedopadne :(

PetraZahry
09.04.2017 2 z 5

Zřejmě jsem již přečetla knih s touto tématikou tolik, že jsem očekávala, že mi Mnich přinese něco nového. Má očekávání však nebyla bohužel naplněna. Knížku jsem přečetla už jen na sílu, protože neumím knihy odkládat nedočtené. A co konkrétně mi vadilo? Velké množství informací nahuštěných do krátkého úseku bylo opravdu těžké najednou zpracovat.

helmiczka
28.03.2017 2 z 5

Nečítal som originál, takže je možné, že strojenosť a "neuveriteľnosť" dialógu je spôsobená prekladom. Každopádne, je to veľmi rozťahané, rozprávačský štýl ťažkopádny, slová ako "mystický", "staroveký", "dávny", "nádherný" sú tam príšerne nadužívané... Paretovo pravidlo prekrstené na "starobylé pravidlo dvadsiatky"...
Ale treba dodať, že techniky popísané v knihe v zásade nie sú zlé. Hlavne - zjednodušte si život.

JessieKKI
19.03.2017 5 z 5

Kniha je velmi náročná, hlavně na skutečné pochopení. Pokud si chcete přečíst knihu, která by vám měla nějákým ypůsobem odlehčit, toto není ta správná volba. Mnohokrát jsem si musela jednotlivé stránky pročítat znovu, abych porozuměla smyslu příběhu. samozřejmě je to ale kniha naučná a opravdu v ní najdete i nějáká ta moudra. Už je ale jen na vás, jak s nimi naložíte.

tinka1974
18.03.2017 2 z 5

vlastně nedočteno. Nějak mi to nebralo. "Zajímavá moudra", ale k tomu člověk věkem a zkušenostmi dospěje. Jedna věc je číst a druhá praktikovat. Vlasně mi tento žánr začal připadat na jedno brdo a v dnešní době trochu nepoužitelný

gonegirl
14.03.2017 5 z 5

Krásný a inspirativní příběh, myslím, že tuto knihu by si měl přečíst každý. Nedozvíte se v ní sice nic nového, spíše si jen více osvěžíte a uvědomíte vše, co je ve vás uložené a co už dávno víte.

Anna 13
11.03.2017 5 z 5

Má recenze na tuto knihu: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1703/mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-robin-s-sharma

Jsem jiná a přesto stejná. Unešená.
Fascinující kniha. Miluji ji.

Kdo přečte tuto knihu, získá to nejcennější bohatství. A zůstane mu na celý život.

inmax
18.02.2017 4 z 5

Posloucháno ve formě audioknihy. Často jsem se nemohl zbavit podoby s teleshoppingem "Chceš říct, že mám dělat tohle a tohle?" - "Přesně tak Horste" Času, co jsem věnoval poslechu nelituju, ale nepříjde mi, že by kniha ve mě něco významnějšího zanechala. Jistě poučné dílo k zamyšlení ale příjde mi, že Čtyři dohody, které jsem poslouchal pár dní před tím ve mě zanechaly víc.
„Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali, až jej budeš opouštět.“ (Konfucius)

zlatkr
13.02.2017 1 z 5

Autor si zřejmě jednoho dne řekl :,,Jak lehce vydělat peníze? Sepíšu pár rádoby chytrých frází, zasadím děj do duchovní tématiky,to teď frčí a přidám pár psychologických rad."
Tahle kniha nejde dočíst a to se mi stalo jen parkrát... Za mě dvě ** za snahu.

CharlieLN
04.02.2017 2 z 5

Mám jí tři roky rozečtenou. Vzdávám to.

Nokondisi
20.01.2017

Srdcovka.

_ld91
20.01.2017 5 z 5

Byla jsem vůči této knize celkem skeptická a ve finále jsem byla nadšená:)

spursfan
13.01.2017 5 z 5

Název mě trochu odrazoval, ale prolistoval jsem pár stran a musel jsem si ji koupit. Jsou tam skvělé myšlenky jak se stát lepším člověkem. Jednoduché a pěkně se to čte, můžu jen doporučit :-)

shabby
08.01.2017 5 z 5

zrovna jsem tuto knihu dočetla.....a wau! dostala mě, líbí se mi, získala si mě :)

Tomassssss
03.01.2017

Forma dialogu je místy přehnaná, ale lepší než strohé fráze. Obsah skvělý pro mne 100% pravdivý. Proč ? Jelikož jsem zjistil, že z padesát procent věcí z knihy dělám , chovám se tak aniž bych podobnou s takovou tematikou kdykoli četl a fungují to skvěle. Knihu jsem dostal právě když jsem něco podobného potřeboval jako sůl. Teď dorazit ten zbytek chování a životního stylu a bude pohoda. Např. týden si dělám v hlavě z problémů výzvy a je mi skvěle .o))

Beeper
01.01.2017 2 z 5

Rozvláčná a zvláštně psaná, má několik dobrých myšlenek z jiných knih, které by se vešly na jednu stránku

pearlman
31.10.2016 5 z 5

Víte, všechny ty komentáře jsou strašně plytké. Já vám řeknu svoji zkušenost. Tato knížka mi jen poskytla poslední důležitý dílek do mozaiky změny mého života. Díky ní jsem nemusel postoupit protialkoholní léčbu a to myslím naprosto vážně. Téměř vše jsem praktikoval a praktikuji a můj život se proměnil o 360 stupňů.Moje žena a děti by o tom mohly vyprávět. Nevěřím na zázraky, ale s pomocí této knihy jsem to dokázal....

Popik
13.10.2016 4 z 5

Líbilo moc. Jen mi přišlo až pohádkové jak rychle se John pro ono učení nadchl. :)

alexxka
13.09.2016 5 z 5

moje oblíbená kniha, ke které se vždy ráda vracím.

gladya
09.09.2016 2 z 5

S hodnocením trochu váhám. Jste velmi úspěšný člověk, který je sice hodně bohatý ,ale nespokojený se svým životem a vlastně pořádně nežije? Nebo takovým lidem závidíte? Pak je to knížka pro vás a zaslouží si 4*. Jestli si se svým životem víte rady (a je jedno jak jste chudí či bohatí), je to pro vás zbytečná knížka., maximálně 1*.

Trochu vážněji. V téhle knížce jsou moudra (většinou banální a jednoduchá, ale pravdivá), ale taky "moudra" a opravdové banality. V jednoduchosti je často krása, ale tohle je jednoduché příliš. Možná je chyba na mém přijímači a chápu autora úplně špatně, tak uvedu pár příkladů.

Žít dneškem je sice celkem v pořádku, ale tak, jak to je pojato v knížce je to přehnané.

Krize a nezdary lze brát jako výzvy a poučení, když jde o ekonomické karamboly a klidně krachy na všech burzách, ale nějak mi nesedne na opravdové tragédie, ostatně Julian takovou zažil.

Že bychom si měli užívat čas s dětmi, to snad ví každý rodič.

A rýpnutí na závěr. Na jaké bohulibé účely asi autor dává výtěžek ze svých knih a koučování?