Mnich, který prodal své ferrari

Mnich, který prodal své ferrari https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23638/bmid_mnich-ktery-prodal-sve-ferrari-rvP-23638.jpg 4 1397 283

Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou. Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

The Monk Who Sold His Ferrari , 1997

jadunka
11.09.2022 2 z 5

Když já nevím, co si o tom myslet.. Tady ty obecné myšlenky o tom, že můžeme ovlivňovat své vědomí, uznávám. Ale ta forma mi přišla tak příšerná... Že mi to úplně zkazilo celý dojem.

Šwáb
09.09.2022 3 z 5

Dalo se to číst, ale podruhé si to už asi nepřečtu…

Cimeřan
12.08.2022 odpad!

Celkem nezáživný návod na změnu životního stylu pro alternativní rychlokvašky a batikované nány, co na radu svého guru nebo osobního kouče odjedou do Indie, Tibetu, Srí Lanky a podobně, a tam rozjímají nad svým prázdným životem, aby se posléze vrátili osvícení a moudří jako Šalamounovo... ehm, víte co.

Tohle na mne vskutku nezapůsobilo. 15/100

Antaki_Thorin
19.06.2022 3 z 5

Tady nemohu komentovat originálně, i kdybych sebevíc chtěla. Vše bylo již napsáno přede mnou. Za poselství, které kniha nese, dávám 3 a jdeme zase dál.

Marki019
07.06.2022 2 z 5

Myšlenka velmi dobrá, ale styl psaní mi moc nesedl. Na mě vloženo hodně různých citátů. Rady perfektní, jen to vyprávění celého příběhu trochu zdlouhavé.

Jody
04.06.2022 odpad!

No kdo by nechtěl... Ubohé, to by nenapsal ani Dan Brown, po deseti pivech v české nádražní hospodě :-)

xTerezax
25.05.2022 2 z 5

Ne, neměla jsem z toho dobrý pocit. Kniha obsahuje několik užitečných rad a technik pro zkvalitnění života a zklidnění v dnešní uspěchané době. Jenže tyto tipy jsou čtenáři prezentovány opravdu nešťastnou formou. Věty jsou napsány velmi jednoduše, konverzace mezi hlavními hrdiny úsměvné, chvílemi vám přijde, že se mezi sebou nebaví dva dospělí právníci ošleháni životem, ale 14leté jelita. Navíc příběh samotný je opravdu těžko uvěřitelný, je zde spoustu nepřesností, kterým se při větší obezřetnosti dalo v klidu předejít. Neříkám, že kniha nemá co nabídnout, své publikum si určitě najde, ale můj šálek kávy to nebyl.

Maevie
25.04.2022 3 z 5

Úroveň knihy bohužel snižuje primitivní rozhovor učitele a jeho následovníka, který opravdu neodpovídá dvěma vystudovaným právníkům. Proti udělovaným radám ale nelze říct nic špatného a mnoho z nich najdete i v dalších publikacích o time managementu a osobním rozvoji. Stěžejním tématem knihy jsou životní priority a jejich přeskládání tak, abychom v životě znovu nalezli spokojenost a naplnění.

JoMia
07.03.2022 5 z 5

Tato kniha mě mile překvapila. Najdete v ní spoustu zajímavých myšlenkových pochodů. Doporučuji přečíst.

Lili
25.02.2022 3 z 5

Myšlenky krásné a silné, ale na můj vkus nudně napsané a zbytečně natahovaný děj. Upřímně mě knížka docela zklamala. Vlastně jsem si uvědomila, že i když to, co je předáváno je skvělé, může to styl napsání naprosto zazdít.

***

„Každá událost má svůj smysl a každý nezdar je lekcí, kterou se učíme.“

„Opravdové změny v životě jsou spontánní. Stanou se mrknutím oka.“

„Úspěch, stejně jako štěstí, není možné vytvářet. Musí vyplynout. A to se stane pouze jako vedlejší efekt osobního odevzdání se něčemu, co je větší než já sám. Jakmile se vám jednou podaří nalézt své poslání, celý svět ožije.“

„Zůstaň zaměřen na své životní dílo a na to, abys ostatním byl k užitku. A vesmír se postará o to ostatní. Tohle je jeden z nejdůležitějších vesmírných zákonů.“

Anilka13
10.02.2022 4 z 5

Zase jiný způsob vyjádření návodu na šťastný život, již vyřčených v mnoha knihách před touto. Ovšem přístupnějším, jednodušším a lidštějším způsobem. Doporučila bych těm, kteří mají pocit prázdnoty ve svém srdci, ponořených do svých krysích závodů a touží změnit svůj život, ale neví, kde začít. Ovšem bude to chtít víc než jen přečtení jedné chytré knihy. :)

Criosphinxx
31.01.2022 4 z 5

Nejprve jsem ji poslouchal jako audioknihu, ale poté jsem si ji musel koupit a přečíst! Tak moc mě to audio nadchlo! Kniha je krásná a milá. Sice tam jsou věci, které už jsem četl v jiné knize o seberozvoji, ale spojení s kulturou mnichů a s těmi příběhy mi vůbec nevadilo si ty věci číst znovu. Je to konec konců to správné přemýšlení o životě a jeho fungování a principech! A ještě něco...Když jsem četl tuto knihu, měl jsem pocit, jako kdyby Julian seděl vedle mě a promlouval mi do mé duše, zanechalo to ve mne hodně hřejivý pocit a těším se na další knihy od autora!

Dejna07
15.01.2022 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Měla jsem strach, že bude plná klišé a obecně známých rad do života. Byla psaná velice poutavě. Poslouchala jsem verzi namluvenou Jiřím Dvořákem. Nyní jsem sáhla po tištěné verzi a potřebuji vše projít ještě jednou. Velice inspirativní! Vřele doporučuji :-)

Zuna1990
12.09.2021 3 z 5

Nie som cieľovka motivačných kníh, ale táto sa mi celkom páčila. Je to akýmsi stručným návodom ako nájsť sám seba a práve zmenou svojho zmýšľania nájsť častokrát hľadané šťastie. To býva niekedy priamo pred nami, len naším negatívnym postojom, neustálym premýšľaním a hľadajúcim niečo, ho nevidíme.

Waldhans
04.08.2021 4 z 5

Kniha je zaručeně dobrá pro každého, kdo se chce vydat na duchovní cestu příjemnou a nenásilnou formou.
Některé věci vám přinesou duchovní obohacení a jiné zase musíte brát trochu s rezervou.
Každopádně je kniha velmi čtivě sepsána a nedivím se, že patří mezi bestsellery.

Selain
06.06.2021

Jedna z najčítanejších moderných kníh o sebarozvoji za posledné dve desaťročia, ktorú čítalo množstvo ľudí (i z môjho okolia). Prvé, čo vás na nej okamžite zaujme, je jej názov. " Mních, ktorý predal svoje ferrari a začal žiť" - Znie Vám absurdne? Zaujímavo? Neobyčajne? Komerčne? Znie ako z rozprávky? Tak vedzte, že presne taká je i táto kniha svojim spracovaním a toto od nej očakávajte! Ústrednou témou knihy je fiktívny príbeh Juliana Mantla, váženého a úspešného advokáta, ktorý po infarkte z prepracovania a zlého životného štýlu sa rozhodol odísť do Himalájí za duchovnou obrodou. Tu pri svojich potulkách narazí na osadu prastarých mníchov zo Siwany, ukrytú vysoko v horách, oboznámi sa s ich učením a rozhodne sa ho šíriť i medzi ľuďmi vo svojom starom svete. Prvou takouto osobou bude jeho starý priateľ z advokátskej kancelárie John. Ich rozhovory tvoria jadro celej knihy a tak ako môžu byť dôvodom na prečítanie, pre mnohých z vás budú i dôvodom, prečo na knihu zanevriete.

PRE KOHO KNIHA NIE JE URČENÁ? Ako neskôr zistíte pri čítaní, celý ústredný príbeh okolo prastarého spoločenstva je neskutočne primitívny, naivný a absurdný, nemá nič spoločné s realitou a ak potrebujete skutočný príbeh "zo života" aby ste obsiahnuté myšlienky vedeli akceptovať a vstrebať, rozhodne knihu nečítajte. Navyše príbeh ako taký postráda i základné piliere logiky a vy môžete pri čítaní nadobudnúť pocit, akoby si z vás autor priam uťahoval alebo vašu inteligenciu podceňoval. Veď uznajte sami - prastaré spoločenstvo odrezané od civilizácie v horách, ktorému ale nie sú cudzie moderné filozofické princípy ako pravidlo 80/20, "Kaizen", "Joriki", "Satori"? Ktoré pozná múdrosti i svetových velikánov z celého sveta ako Abraham LIncoln či Mahatma Gandhi? A a aby toho nebolo málo, preberá i myšlienky z rôznych náboženstiev a filozofických učení - Budhizmu, Konfuciana, Senecu a pod. Ako vidíte, kniha je tak zmesou najrôznejších právd čo tým z vás, ktorí chcete ísť podľa nejakej doktríny, rozhodne nemusí vyhovovať. Navyše vyumelkované a vykonštruované rozhovory plné fráz a klišé ako zo zlej relácie Vám na nálade nepridajú a ak Vám ešte aj prekáža štýl rodičovský štýl prednášok, kázní, motivačných kurzov a ste citlivý na ezoteriku a new age (kedykoľvek ju niekde zbadáte), po knihe rozhodne nikdy, NIKDY nesiahajte! Ani keby "pri Vás stál celý vesmír" O:)

AK VÁM ALE TIETO VECI NEPREKÁŽAJÚ A DOKÁŽETE SA CEZ NE PRENIESŤ, TÁTO KNIHA VÁM SADNE! Budete za čítanie odmenený a dostanete sa k najrôznejším zaujímavým a užitočným myšlienkam technikám, cvičeniam a radám a práve tie robia z knihy OBSAHOM hodnotnú literatúru. Niektoré rady dokonca pripomínajú akýsi návod, čo ocenia tí z vás, ktorí potrebujú presné vedenie. Navyše všetky myšlienky vysvetľuje autor jednoducho a na naozaj zrozumiteľných príkladoch, takže si nemusíte nič po jej prečítaní dohľadávať. Opisované techniky niekedy môžu zdať zastarané, absurdné a nepraktické, po rozhovore s tými, čo knihu čítali predomnou viem, že majú svoj prínos AK sa im venujete systematicky, zodpovedne a viete, čo od nich očakávať. No to je napokon v knihe vždy i vysvetlené. Preto tí z vás, ktorí neberiete knihu o sebarozvoji ako knihu, s ktorou musíte pracovať RUKY OD NEJ PREČ. Tu absorbovať informácie nestačí.

A čo viac dodať? Kniha je právom braná rozporuplne a nie je hanbou ju vynechať aj keď podobné knihy čítate. Pravdepodobne by vám ani moc nerozšírila obzory. NO ak sa s podobnou literatúrou len oboznamujete, a neprekážajú Vám vyššie uvedené zápory, kniha by mohla byť vaším skvelým sprievodcom na ceste za krajšími zajtrajškami a určite po nej aspoň siahnite! :)

Dela111
02.05.2021 3 z 5

V této knize sice jsou některé myšlenky, které se dozvíme i na kvalitních kurzech osobního rozvoje a sebepoznání, ale zároveň je tu i pár hloupostí. Myšlenky jsou zde zpracovány do lehčí formy příběhu a já mám pocit, že kniha pomůže více autorově kapse než čtenářům.
Ale nechci jen hanět - přestože zpracování je spíš líbivější a zjednodušené než správné, něco si z toho odnést můžeme. Většina myšlenek vychází z velmi starých učení Východu a není problém poznat, co z tohoto zpracování je třeba brát s rezervou a co nás může obohatit. Nikdy není zbytečné pokusit se přemýšlet o věcech jinak.
50%

terezka1015
19.04.2021 5 z 5

Jedna z tých kníh, ktorú odporúčam prečítať všetkým.

RickyRicardo
30.03.2021 3 z 5

Knížka zajímavá, někdy tam jsou dobré postřehy, ale většina rad mi přijde trošku nepoužitelná v běžném životě. Po dočtení jsem měl chuť přidat se do nějakého kultu. O_o

PietroGrencik
27.03.2021 3 z 5

Neviem čo mám napísať k tejto knihe aby to nevyznelo negatívne,
pretože ťažko tam nájsť niečo vyslovene zle.
Mám zmiešaná pocity z takýchto príbehov.
Asi mám rád viac biografie skutočných ľudí.

len pripomínam:
The book, The Monk Who Sold His Ferrari, is not based on a true story but it’s a fable.